Menu

Soukromá střední škola obchodu, služeb a provozu hotelů v Jindřichově Hradci dvacátým rokem připravuje odborníky pro gastronomii a cestovní ruch. Absolventům základních škol je určen její čtyřletý maturitní obor 65–42-M/01 Hotelnictví. Držitelům výučního listu – absolventům středních odborných učilišť – dvouleté nástavbové studium 65–41-L/51 Gastronomie, zakončené maturitní zkouškou. Absolventi Soukromé střední školy obchodu, služeb a provozu hotelů se úspěšně uplatňují na obchodně-provozních pozicích středního a vyššího managementu v hotelích, podnicích veřejného stravování, v ubytovacích, lázeňských a rekreačních zařízeních, v cestovních kancelářích apod. Škola sídlí v centru Jindřichova Hradce ve vlastním objektu. Její součástí je Studentské informační centrum s klasickou i multimediální školní knihovnou. Samozřejmostí je rychlé pevné i bezdrátové připojení k internetu. Ve spolupráci s Výkonným výborem Českého svazu ledního hokeje škola vytváří podmínky pro studium studentům-sportovcům, jejichž aktivní sportovní činnost je zaměřena na lední hokej.

Soukromá střední škola obchodu, služeb a provozu hotelů, Jindřichův Hradec

20. 02. 2015

S ředitelem a zřizovatelem Soukromé střední školy obchodu, služeb a provozu hotelů PaedDr. Jiřím Toufarem se potkáváme ve městě nad Nežárkou, kde jeho škola vzdělává a vychovává budoucí profesionály cestovního ruchu.
Pane řediteli, Jindřichův Hradec mám od školních zájezdů se Základní devítiletou školou v Sezimově Ústí spjat s paní Perchtou z Rožmberka – bílou paní, plnící lidem přání. Co by měla splnit vaší škole?
Nejen naší škole, ale českému školství jako takovému, a to vyrovnanější demografický vývoj. Zamezit poklesu počtu dětí vycházejících z devátých tříd základních škol. Naše škola funguje od roku 1995 ve vlastní budově v historickém jádru města. Na dalším zajímavém místě, u parkoviště nad rybníkem Vajgar, kde parkují zájezdové autobusy s turisty, kteří k nám přijeli za bílou paní a jindřichohradeckými pamětihodnostmi, máme i vlastní restauraci „Jitřenka“. Tuzemskou praxi ale naši žáci absolvují i v dalších podnicích. Máme velmi dobrou odezvu na spolupráci s třeboňskými Ber­tinými lázněmi a Lázněmi Aurora. Studenti čtvrtého ročníku pak mají tříměsíční zahraniční praxi v hotelích na Sardinii.

Kde všude se lze setkat s absolventy vaší školy?
Nejen s absolventy. O žáky jindřichohradecké Soukromé střední školy obchodu, služeb a provozu hotelů je mezi podnikateli v pohostinství a cestovním ruchu velký zájem už během jejich studia. Jazykově jsou na tom velmi dobře. Angličtina a němčina je na škole povinná, vyučujeme i ruštinu. Mezi studenty je zájem i o španělštinu, ale tu teprve zvažujeme. Máme velmi slušně vybavené učebny praktické výuky, vlastní kuchyni, do níž jsme, díky grantům a podpoře Evropské unie, nakoupili nejmodernější varné technologie. O prázdninách, v hlavní turistické sezoně, pak naši studenti získávají praktické zkušenosti a pracovní návyky v řadě tuzemských i zahraničních podniků, do nichž po maturitě nezřídka nastupují do plného pracovního poměru. Určitě jim nehrozí, že by po absolvování naší školy skončili na úřadu práce. Důraz klademe na praxi. Vedle tuzemské dlouhodobě zajišťujeme ve spolupráci s IGP (Itali Gastro Promotion) a italskými hoteliéry tříměsíční zahraniční praxi na ostrově Sardinie, kde naši studenti získají řadu zkušeností, navážou kontakty a v neposlední řadě obdrží EUROPASS mobility jako doklad o absolvování dlouhodobé zahraniční praxe v italských hotelových resortech, což jim může pomoci při získávání pracovních pozic.
Tamhle mám například pohlednici od Jindry Kratochvílové z Austrálie, David Koten zase pracuje jako krupiér na zaoceánské lodi plující každé dva měsíce mezi Marseille a Rio de Janeirem, několik našich absolventů pracuje ve Velké Británii… A samozřejmě můžete naše absolventy potkat i ve zdejších jihočeských podnicích.Archiv vydání

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001

AKTUÁLNÍ ČÍSLO
VŠUDYBYL 02/2020
02/2020 číst aktuální číslo
Czt