Menu

Bleskovky


Pražská kohoutková voda bude ještě kvalitnější
28. 07. 2021

Ve vodárenské soustavě hlavního města Prahy byly v posledních týdnech dokončeny investice za více jak 1,5 miliardy korun, které významně přispějí k ještě vyšší kvalitě kohoutkové vody v metropoli. Základem modernizace je přechod na zcela novou technologii úpravy vody pomocí filtrace přes granulové aktivní uhlí. Nově funguje tato technologie v modernizované vodárně v Podolí, která se díky investici ve výši 300 milionů opět stala plnohodnotnou součástí pražské vodárenské sítě. V těchto dnech je zprovozněna obdobná technologie také v Úpravně vody Želivka, a.s., která patří k největším v Evropě. Výše této investice dosáhla 1,2 miliardy.


Smartwings obnoví linku do Dubaje, bude létat denně
28. 07. 2021

Letecká skupina Smartwings dále posiluje na pražském letišti, kde nyní nabízí letecká spojení do téměř 60 destinací. Od 20. října Smartwings obnoví z Prahy další přímé letecké spojení do Dubaje ve Spojených arabských emirátech. Linka bude během zimního letového řádu provozována každý den.
Středočeská centrála cestovního ruchu bodovala ve třech kategoriích soutěže TURIST PROPAG
26. 07. 2021

V letošním VI. ročníku soutěžní přehlídky turistických propagačních materiálů TURIST PROPAG, která se uskutečnila 15. – 18. července 2021 na výstavišti v Lysé nad Labem v rámci veletrhu Regiony České republiky, Středočeská centrála cestovního ruchu opět zabodovala, a to hned ve třech kategoriích. Projekt S pastelkami po středních Čechách získal druhé místo v kategorii Tištěné propagační materiály – propagační letáky určené pro děti nebo pro rodiče s dětmi, průvodce po filmových místech Pohádkové putování se umístil na třetím místě v kategorii Propagační leták a třetí místo, tentokrát v kategorii Propagační leták ubytovacích zařízení, získala i mapa Camping ve středních Čechách.


V Botanické zahradě Praha vrcholí Jedovatá sezóna
24. 07. 2021

V Botanické zahradě hl. m. Prahy v letních měsících vrcholí tematický projekt Jedovatá sezóna. Ten návštěvníkům představuje jedovaté rostliny nejen našich zahrad a tuzemské i exotické přírody, ale též interiérů budov, dokonce i našich domovů. V tropickém skleníku Fata Morgana bude 23. července zahájena výstava jedovatých „pokojovek“ nazvaná případně Nechte jedy na pokoji! Pěstujete pokojové rostliny? Víte, že si i vy doma hýčkáte jedovaté tropické krásky? A znáte ty nejjedovatější? Výstava představí jedovaté exotické rostliny, které jsou běžně v našich bytech k vidění. Současně probíhá v botanické zahradě i přehlídka jedovatých cykasů, sukulentů a dalších jedovatých tropických rostlin s názvem Co Maryša ještě neznala. Zákeřné rostliny z našich zahrad i volné přírody, které jsou významnými zdroji léčiv a zároveň se mohou stát nebezpečným jedem, zase představuje expozice Ďáblova zahrádka. V průběhu celého roku najdou návštěvníci napříč celou zahradou informační panely ke konkrétním exponátům. Dobrým zdrojem informací bude i brožura Průvodce Jedovatou sezónou, kterou si zájemci mohou v botanické zahradě zakoupit a najdou v ní i fotografie a zajímavosti o jednotlivých jedovatých rostlinách.Sportovní den na zámku v Nelahozevsi v sobotu 31. července
23. 07. 2021

I během letošního léta ožije zámek v Nelahozevsi zábavným festivalem pro celou rodinu, tentokrát se sportovní tématikou. Sportovní den, který se koná v sobotu 31. července 2021 od 9:30 do 18 hodin, zahájí „Cyklojízda s princem”. Na vyjížďku podél Vltavy do Nelahozevsi se k Williamovi Lobkowiczovi mladšímu může připojit každý, kdo ujede na kole alespoň 25 kilometrů. Začátek cyklojízdy je v 9:00 z trojské loděnice.


1. ročník festivalu FAJNE léto po židovsku 24.-25.7.2021
23. 07. 2021

Máme tu čest Vás pozvat na 1. ročník festivalu FAJNE léto po židovsku, který proběhne v termínu 24.-25.7.2021 v naší synagoze. Tentokrát je festival BENEFIČNÍ. Výtěžek bude věnován obětem tornáda.


Moravská galerie na novém festivalu Pop Messe 23. a 24. července na stadionu za Lužánkami
22. 07. 2021

První ročník brněnského festivalu Pop Messe přivítá ve dnech 23. a 24. července na stadionu za Lužánkami výrazné hudební osobnosti z Česka i ze zahraničí. Dominující hudební stránku, představující interprety jako Modeselektor, Tommy Cash, HVOB, Ventolin, Buty nebo Dorian Concept, doplní po stránce výtvarné Art stage Moravské galerie. V ní se představí progresivní grafická designérka Kristýna Kulíková, která speciálně pro tuto příležitost vytvořila spolu s grafikem Lukášem Kijonkou originální umělecké dílo.Zájem o cestování pokračuje, v červnu se počet cestujících zdvojnásobil
21. 07. 2021

Na Letišti Praha bylo podle aktuálních statistik letos v červnu odbaveno téměř 289 tisíc cestujících. Jde o nárůst o víc než 650 procent oproti loňskému roku, kdy se provoz začínal po první vlně pandemie onemocnění COVID-19 teprve postupně obnovovat. V porovnání s letošním květnem se navíc počet cestujících, kteří prošli minulý měsíc pražským letištěm, dokonce zdvojnásobil. Další nárůst se očekává v hlavních letních měsících, tedy za červenec i srpen. Mezi nejvíce oblíbené patřily destinace na řeckých ostrovech, ve Španělsku a Itálii, tedy v zemích, kam míří na dovolenou nejvíce lidí.

Mezinárodní festival Romská píseň po dvacáté sedmé!
19. 07. 2021

Temperamentní rytmy představí v sobotu 24. července 2021 již 27. ročník mezinárodního festivalu Romská píseň. Program festivalu bude zahájen v areálu Dřevěného městečka od 13.00.


Klára Dostálová: Systém AGIS pomůže rozvoji venkova
19. 07. 2021

Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) umožní obcím bezplatně užívat informační systém AGIS, jehož vývoj probíhal pod správou Sdružení místních samospráv ČR (SMS ČR). Systém přehledně zobrazuje dostupné informace o obcích, které tak zastupitelé nemusejí složitě hledat v různých registrech. Systém pomůže také projektu ŠKODA AUTO k rozšiřování nabíjecí infrastruktury pro elektromobily.


Krojovaná Anenská pouť v Rožnově pod Radhoštěm v neděli 25. července
19. 07. 2021

Tradiční krojovaná Anenská pouť se uskuteční v areálu Dřevěného městečka Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm v neděli 25. července 2021. Oslava svátku oblíbené valašské patronky sv. Anny je spojená s krojovaným procesím z rožnovského farního kostela Všech svatých a pouťovými atrakcemi v areálu muzea.
Festival muzejních nocí 2021 XVII. ročník 18. června – 19. září 2021
16. 07. 2021

Ve dnech 18. června – 19. září 2021 probíhá XVII. ročník Festivalu muzejních nocí. Akce je významnou kulturní událostí, jež zastřešuje jednotlivé aktivity muzeí a galerií, které svým návštěvníkům kromě prohlídek stálých expozic či aktuálních výstav nabízejí řadu doprovodných programů. Organizace festivalu se každoročně ujímá Asociace muzeí a galerií České republiky, z. s. (AMG), ve spolupráci s Ministerstvem kultury a Národním muzeem.


Široká spolupráce v turistické oblasti Pálava a Lednicko-valtický areál přináší výsledky
15. 07. 2021

Přeji hezké čtvrteční dopoledne, rád bych se s vámi podělil o nejnovější informace z naší turistické oblasti, které dokumentují nejen excelentní stav naší destinace, ale také skvělou spolupráci našich subjektů cestovního ruchu, za kterou velmi děkujeme.Za vouchery nejen letošní dovolená, ale i ta v roce 2022
14. 07. 2021

Podmínky cestování se ve vybraných destinacích před letní sezonou mění. Evropskou unií zavedený covid pas zjednodušuje cestování a s rostoucími počty očkovaných se pomalu otevírají uzavřené služby. Letní destinace proto vítají první klienty.Dovolená na českých horách bude, horská střediska hlásí dostatek volných pokojů
11. 07. 2021

Horská střediska mají v létě stále volnou ubytovací kapacitu. Češi se nemusí obávat, že by v období letních prázdnin nesehnali na horách pokoje. Provozovatelé jsou na návštěvníky připraveni a přichystali si pro ně řadu novinek v podobě volnočasových aktivit. Investovali také do renovace a budování bike parků, naučných stezek nebo gastronomických provozů.MMR: Máme pro vás tipy na návštěvu opravených českých památek
11. 07. 2021

Prázdninové cestování nabízí v Česku tisíce atraktivních cílů. Přes 290 z nich podpořil Integrovaný regionální operační program (IROP), který spravuje Ministerstvo pro místní rozvoj. Díky dotacím 12,8 miliardy korun mnohá místa z našeho kulturního dědictví prokoukla a zlepšila tak služby návštěvníkům.

Smartwings zahájily novou linku do francouzského Nice
01. 07. 2021

Letecká společnost Smartwings dnes zahájila provoz nového leteckého spojení z Prahy do francouzského města Nice. Přímým letem do proslulého letoviska Francouzské riviéry bude možné se Smartwings letět každý čtvrtek a neděli. Kromě Nice dnes Smartwings obnovily také lety do španělské Valencie (2x týdně). V současné době Smartwings létá z Prahy do 51 destinací a do dalších 14 destinací z Brna a Ostravy.


Síť KLM v Africe postupně obnovována, létá se do 11 destinací
01. 07. 2021

Od začátku pandemie COVID-19 se společnost KLM snaží udržet svou leteckou síť v co největší možné míře otevřenou, a to i v oblasti Afriky. Aktuálně je zajištěno spojení do 11 afrických destinací, což odpovídá úrovni roku 2019. V zimě 2021 se navíc společnost KLM chystá do sítě zařadit také Mombasu (Keňa).
Prázdniny v Muzeu města Prahy
30. 06. 2021

Muzeum města Prahy připravilo pro návštěvníky letní prázdninovou akci VSTUPNÉ 1 + 1 ZDARMA, která bude probíhat od 1. července do 31. srpna 2021 v Domě U Zlatého prstenu a v Podskalské celnici na Výtoni. Při zakoupení jedné základní vstupenky bude druhá zdarma.


Festival Hrady CZ hlásí návrat k normálnímu životu
22. 06. 2021

Putovní letní kulturní festival Hrady CZ hlásí návrat k normálnímu životu a letos se jeho šestnáctý ročník v „odlehčené verzi“ Hrady CZ Light představí v prostředí malebných hradů jednou na Moravě a podruhé v Čechách na konci léta. Letošní Hrady CZ odstartují v pátek a sobotu 20. a 21. srpna v Hradci nad Moravicí a prázdniny uzavřou o víkendu 27. a 28. srpna na Bezdězu. Návštěvníci se mohou těšit na špičku tuzemské hudební scény v čele s kapelami a interprety, jako jsou Divokej Bill, Rybičky 48, Tomáš Klus, Mirai, Mig 21, No Name, Pokáč nebo Visací zámek. Návštěvy hradů Hradec nad Moravicí a Bezděz budou v rámci vstupenky zdarma. Do 30. června je možné zakoupit vstupenky na Hrady CZ Light v předprodeji za zvýhodněnou cenu.


Praha rozdělí téměř 170 milionů na modro-zelené projekty
21. 06. 2021

Zastupitelstvo hl. m. Prahy na dnešním zasedání schválilo rozdělení téměř 170 milionů korun mezi 107 adaptačních projektů pražských městských částí. Návrh zastupitelstvu předložil náměstek primátora hl. m. Prahy a radní pro oblast životního prostředí Petr Hlubuček. Jde o součást širší strategie naplňování cílů Klimatického závazku hl. m. Prahy i Strategie adaptace hl. m. Prahy na změnu klimatu.Výstava: Od Pakulu ke Kongresáku
18. 06. 2021

Od Pakulu ke Kongresáku, to je název velké retrospektivní výstavy, která mapuje 4 dekády historie kongresového centra. Výstava se koná v reprezentativních prostorách 2. a 3. patra s nezapomenutelnými výhledy na panorama Prahy. Tyto prostory jsou běžně zrakům veřejnosti skryty, proto neváhejte a přijďte se podívat!


MMR: Pro nutný restart cestovního ruchu chceme využít i evropské fondy  
16. 06. 2021

Cestovní ruch je jednou z oblastí, která byla koronakrizí zasažena nejvíce. Pandemická situace se zlepšuje, se zrušením omezujících opatření ale podpora odvětví skončit nemůže. Ministerstvo pro místní rozvoj využilo na dotační tituly pro cestovní ruch už 8,5 miliardy korun, a to na zmírnění následků pandemie. Teď chce prosadit podporu cestovního ruchu z evropských fondů. MMR chce z evropských peněz získat 1,417 miliardy korun. Zároveň spouští on-line kampaň se zastřešujícím konceptem #světovéČesko.  


Japonská pošta vydala pamětní známky s ikonickými památkami Česka
14. 06. 2021

Pošta Šikoku v japonské prefektuře Kóči vydala ve spolupráci se zahraničním zastoupením CzechTourism v Japonsku a při příležitosti konání Olympijských her v Tokiu sérii pamětních známek s tematikou českých památek. Prodej známek s vyobrazením ikonických památek z jednotlivých regionů Česka (Pražského hradu, brněnské vily Tugendhat, Českého Krumlova, areálu v Dolních Vítkovicích a dalších) a hashtagem #visitCzechRepublic byl již zahájen.
Karlovy Vary navštívil indický velvyslanec
14. 06. 2021

Primátorka města Karlovy Vary Andrea Pfeffer Ferklová se dnes setkala s velvyslancem Indie v České republice Hemantem Harishchandrou Kotalwarem a jeho chotí Seemou. Karlovy Vary byly pro indického velvyslance vůbec prvním městem, které v rámci své mise v České republice navštívil. Ve funkci je necelý rok a do jeho aktivit a cest výrazně promluvila proticovidová opatření.


EU certifikáty umožní obnovu turistického ruchu v Evropě, cestování bude jednodušší
09. 06. 2021

Ministerstvo pro místní rozvoj podporuje rozhodnutí Evropského parlamentu o schválení jednotných certifikátů, které umožní postupnou obnovu turistického ruchu v Evropské unii. Česká republika se do projektu zařadila mezi prvními a zároveň se již dohodla se sousedními zeměmi na vzájemném schvalování covidových certifikátů.Křišťálové údolí láká na výhodné vstupenky
09. 06. 2021

Liberecký kraj nabízí speciální vstupenky do Křišťálového údolí. Vybírat lze z více než 25 muzeí, otevřených skláren, výrobců vánočních ozdob či šperkařských a bižuterních ateliérů. V nabídce je i cesta lanovkou na Ještěd či výstava Křehká krása v Jablonci nad Nisou.


MMR schválilo dotace v programu Podpora rozvoje regionů! Rozdělí téměř 4,2 miliardy korun
07. 06. 2021

Ministerstvo pro místní rozvoj podpoří celkem 1400 projektů za téměř 4,2 miliardy korun. Dotace poputují do našich obcí díky programu Podpora rozvoje regionů 2019+, který zlepšuje kvalitu života jejich obyvatel, zvyšuje atraktivitu obecního prostoru a pomáhá s rozvojem regionů. Bezmála 1,9 miliardy korun z toho půjde na obnovu místních komunikací a téměř 1,5 miliardy korun pak na rekonstrukce veřejných budov.


Akce "Pelhřimov! Město rekordů žije!" od 7. do 11. června připomíná 30letou tradici rekordmanských festivalů
04. 06. 2021

Akce "Pelhřimov! Město rekordů ŽIJE!" probíhající od 7. do 11. června připomíná 30letou tradici rekordmanských festivalů v českém městě rekordů. Letos ze známých příčin nelze přehlídku českých NEJ... uspořádat v tradičním rozsahu, přesto se pořadatelé z Muzea rekordů a kuriozit rozhodli nezahodit půlroční úsilí a o druhém červnovém týdnu připravili na každý den do komorního prostředí 1-3 rekordní pokusy. Zveme Vás na setkání se zajímavými osobnostmi a na jejich akční pokusy o zápis do České knihy rekordů.MMR dlouhodobě podporuje zavedení pravomoci obcím regulovat sdílené ubytování
03. 06. 2021

Ministerstvo pro místní rozvoj reaguje na vyjádření Prahy, které bylo zveřejněno ve zprávě ČTK „Praha chce, aby ministerstvo instruovalo úředníky, jak mají kontrolovat Airbnb“. Zároveň se také MMR ohrazuje proti výroku primátora Hřiba, že by úředníci MMR nevěděli, jaký je rozdíl mezi bydlením a ubytováváním.


52. ročník Hudebního festivalu Antonína Dvořáka Příbram zahájen
03. 06. 2021

Po loňském zrušení a odložení, po nejrůznějších posunech a přesunech byl 52. ročník Hudebního festival Antonína Dvořáka Příbram úspěšně zahájen! Zcela netradičně crossoverovým koncertem a capella sextetu Skety, který se stejně „netradičně” kvůli počasí na poslední chvíli přesunul z nádvoří Galerie L. Kuby do Kulturního domu v Březnici.


Czt
Side VSH