Menu

Bleskovky

RE:START pomáhá strukturálně postiženým regionům
18. 05. 2019

Dnes skončila třetí výroční konference k RE:STARTU, který pomáhá třem uhelným regionům naší republiky, tedy Ústeckému, Karlovarskému a Moravskoslezskému kraji. Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová na závěrečné tiskové konferenci uvedla, že Česká republika je plně připravena využít všechny zdroje, které Evropská komise nabízí.


Úřad vlády ČR a Liberecký kraj podepsaly Memorandum o spolupráci
17. 05. 2019

Na základě uzavřeného memoranda budou Úřad vlády prostřednictvím Odboru pro sociální začleňování (Agentura) spolupracovat s Libereckým krajem a koordinovat svou vzájemnou činnost při vytváření i uskutečňování komplexních sociálních politik.


Liberecký kraj a Preciosa podepsaly smlouvu na Křišťálové údolí
17. 05. 2019

Liberecký kraj dnes podepsal se společností Preciosa, a.s. a Preciosa Lustry a.s. smlouvu o převodu ochranných známek Crystal Valley a Křišťálové údolí. Kraj chce ze silného regionálního tématu skla, bižuterie a šperkařství vytvořit nabídku pro cestovní ruch. Smlouva umožňuje také poskytnout licenci pro užívání značky všem firmám v oboru, které mají alespoň jednu vlastní kolekci a provozovnu v Libereckém kraji. Projekt připraví Agentura regionálního rozvoje, s.r.o.Muzea dostanou z IROP více než 2,55 miliardy korun
17. 05. 2019

V sobotu 18. května slavíme Mezinárodní den muzeí. Také díky Integrovanému regionálnímu operačnímu programu (IROP), který spravuje Ministerstvo pro místní rozvoj, přispíváme ke zlepšení muzejní činnosti a k zachování důležitých historických předmětů a dokumentů pro budoucí generace. IROP dosud podpořil 55 projektů krajských a státních muzeí za celkem 2,55 miliardy korun.


Národní putovní výstava Má vlast cestami proměn
16. 05. 2019

už jedenáctý rok vypráví poutavé příběhy našeho domova. Je dílem lidí z celé naší země a letos i ze Slovenska. Její 11. ročník je ve znamení 30. výročí svobody a 15. výročí vstupu ČR do Evropské unie. Společně jej zahájíme v sobotu 18. května 2019 v Praze na Vyšehradě. Ojedinělou příležitost vidět všechny proměny na jednom místě doplní bohatý kulturní program pro děti i dospělé, vyšehradské památky za symbolické vstupné a nabídka regionálních specialit.


Projekty podpořené z evropských fondů otevírají již potřetí své brány
16. 05. 2019

Ministerstvo pro místní rozvoj v příštích týdnech a měsících pořádá již třetí ročník dnů otevřených dveří projektů podpořených z fondů EU. Návštěvníci v každém regionu se tak budou moci na vlastní oči přesvědčit, kde evropské fondy pomáhají. Mimo prohlídek běžně nepřístupných prostor na ně čeká bohatý doprovodný program pro celou rodinu.Nepomucká pouť láká na pestrý program
16. 05. 2019

O víkendu 18. – 19. května se bude v Nepomuku konat slavná a hojně navštěvovaná pouť k příležitosti svátku sv. Jana Nepomuckého. Bohatý kulturní program a staročeský jarmark doplní klasické pouťové atrakce a stánky. Připraveno je množství hudebních a divadelních vystoupení, stánky s farmářskými potravinami a řemeslnými výrobky, soutěže pro děti, zpřístupněné památky a další překvapení.


Praha opět mezi deseti nejpopulárnějšími kongresovými destinacemi světa
15. 05. 2019

Praha v roce 2018 hostila rekordní počet konferencí a kongresů. V hromadných ubytovacích zařízeních se jich loni odehrálo více než 4 500, což je více než třetina všech akcí konaných v České republice. Do české metropole na tyto kongresy a konference zavítalo téměř 540 000 delegátů z celého světa. Současně se Praha v letošním roce umístila na deváté pozici celosvětového žebříčku nejpopulárnějších kongresových destinací.


Klára Dostálová: Čerpat evropské fondy se nám v letošním roce daří
14. 05. 2019

Rada pro Evropské strukturální a investiční fondy (Rada ESIF) složená z ministrů a dalších partnerů dnes na Ministerstvu pro místní rozvoj projednala aktuální stav čerpání tematických operačních programů a pokrok v přípravě příštího programového období. Téměř 424 miliard korun, což je již více než 73 % prostředků, bylo k 30. dubnu 2019 právně přislíbeno úspěšným žadatelům.Mezinárodní den muzeí oživí připomínka tradičních jarních prací
13. 05. 2019

Sváteční den budou moci návštěvníci prožít v sobotu 18. května 2019, kdy si připomeneme „Mezinárodní den muzeí“. K oslavě tohoto svátku bude v Rožnově pod Radhoštěm volný vstup do areálu Valašské dědiny a poprvé zpřístupněna část technického zázemí muzea.


Turistů v prvním čtvrtletí o 1,8 % více
12. 05. 2019

Do hromadných ubytovacích zařízení (HUZ) v Česku přijelo během prvního čtvrtletí 3,9 milionu hostů, což bylo o 1,8 procenta více než ve stejném období předchozího roku. Z necelých čtyř milionů ubytovaných polovinu tvořili zahraniční turisté. Vyplývá to z dat o návštěvnosti HUZ, která v pátek zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).


Studijní programy zabezpečení letového provozu
04. 05. 2019

Letecká doprava dlouhodobě roste, podle Mezinárodní asociace leteckých dopravců (IATA) se v roce 2018 přepravilo 4,3 miliardy lidí a silná byla i nákladní letecká doprava. Statistika přepravených osob z Letiště Václava Havla od začátku letošního roku naznačuje, že zájem o leteckou přepravu bude pokračovat. Větší poptávka s sebou přináší i zvýšené požadavky na personální zajištění ve všech oblastech leteckého průmyslu a letecké dopravy. Získat potřebné teoretické a praktické znalosti nabízí zájemcům o práci v tomto perspektivním oboru Vysoká škola obchodní v Praze (VŠO). Na aktuální požadavky firem podnikajících v leteckém průmyslu škola zareagovala novou skladbou studijních programů v oblasti zabezpečení letového provozu, civilního letectví a letecké dopravy. Nutnost propojení výuky a požadavků průmyslu potvrdilo také MŠMT ČR tím, že škole letos v dubnu udělilo první akreditaci takto modernizovanému studijnímu programu.Muzejní noc přenese do budoucnosti. A nejen pod Ještědem
03. 05. 2019

Návrat do budoucnosti. Tak zní téma letošního ročníku tradiční akce Muzejní noc pod Ještědem. Zajímavé akce nabídne na mnoha místech Libereckého kraje. Nebude chybět světelná show, hudba, tanec a třeba i svezení na koloběžkách.


Hasiči dostanou z IROP více než 3,4 miliardy korun
03. 05. 2019

V sobotu 4. května si připomínáme Mezinárodní den hasičů. Tento den vzdáváme hold všem, kteří pomáhají při záchraně životů a boji s ohněm. Také díky Integrovanému regionálnímu operačnímu programu (IROP), který spravuje Ministerstvo pro místní rozvoj, zlepšujeme podmínky pro vykonávání jejich záslužné činnosti.


Exkluzivní jednodenní seminář Ivo Tomana
02. 05. 2019

Přednáška Ivo Tomana na 13. výroční konferenci AHR ČR v listopadu 2018 byla účastníky tou nejlépe hodnocenou. Přijďte se nyní dozvědět víc. Zjistíte, co funguje, co ne a jak máte prakticky postupovat. Připravíme pro Vás úspěšné a praktické příklady. A Vy najdete konkrétní odpovědi místo všeobecných nic neříkajících frází. Ivo vybudoval prosperující firmu i přesto, že je omezený vrozenou nemocí. Díky postižení navíc získal jiný pohled na svět a předá Vám ho. U Iva je základem jednoduchost a výsledky vám rád prozradí na svém exkluzivním semináři pro AHR ČR
Prospěšné programy přeshraniční spolupráce
30. 04. 2019

Patnácté výročí vstupu České republiky do Evropské unie se rozhodly oslavit programy přeshraniční spolupráce na česko-sasko-polském Trojzemí společnou akcí Evropa na Trojzemí. Dnešního slavnostního setkání v německé Žitavě se účastnila také ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová. Akce dále pokračuje přímo na Trojzemí následující den bohatým kulturním programem pro širokou veřejnost.


Ural Airlines nabízí od léta více spojení na letiště Žukovskij u Moskvy
29. 04. 2019

Ruská letecká společnost Ural Airlines navýšila od počátku letního letového řádu počet letů z Prahy na letiště Žukovskij u Moskvy. Nyní bude aerolinka v rámci letního letového řádu létat denně, nově také v pondělí, úterý a pátek. Linka byla spuštěna 26. prosince loňského roku a aerolinka na ni nasazuje letadla Airbus A321 s kapacitou 220 míst. Celkem dopravce nabízí z Prahy již tři letecká spojení.Návštevníci MS v hokeji sa môžu tešiť na unikátne zážitky z Košického kraja
26. 04. 2019

V Košickom kraji nachystali k majstrovstvám sveta v hokeji niekoľko atraktívnych prekvapení. Patrí medzi ne súťaž o sledovanie zápasu slovenskej reprezentácie na Spišskom hrade či vo vínnej pivnici na Tokaji, živé hokejové sochy i výlety na zaujímavé miesta v kraji.


MMR podpoří 240 projektů na zlepšení kvality bydlení 609 miliony korun
25. 04. 2019

Ministerstvo pro místní rozvoj schválilo akce určené k financování na podporu bydlení a výstavbu technické infrastruktury. Na celkem 240 projektů poputuje téměř 609 milionů korun. Dotace pomohou zvýšit kvalitu bydlení v České republice.


Otevření zámecké lipové aleje na obranném valu
24. 04. 2019

V areálu zámku v Novém Městě nad Metují se 1. května 2019 nově otevře část zámecké zahrady, která byla po několik let skryta očím návštěvníků. Jedná se o lipovou alej, která se nachází na bývalém obranném valu.Počet malých prodejen opět klesl, šanci na přežití nabízejí maloobchodní sítě a aliance
24. 04. 2019

Za rok 2018 zaniklo dalších 513 nezávislých českých prodejen s potravinami a smíšeným zbožím. Aktuální čísla společnosti Nielsen potvrzují odhady Asociace českého tradičního obchodu (AČTO), která dlouhodobě varuje před zanikáním malých prodejen, výraznou měrou zajišťujících obchodní obslužnost venkova.


Mezi Malostranskou mosteckou a Juditinou věží
23. 04. 2019

Muzeum hlavního města Prahy chystá znovuotevření můstku mezi Malostranskou mosteckou věží a Juditinou věží, který byl dosud z bezpečnostních důvodů pro návštěvníky uzavřen. Od středy 24. do pátku 26. dubna 2019 budou proto probíhat restaurátorské práce na zpevnění kamenů madla můstku k Juditině věži. Z tohoto důvodu bude proveden také zábor jedné třetiny místa pod můstkem, kde bude stát lešení. Zbylý prostor bude pro návštěvníky a obyvatele Prahy volně průchozí.


Gemerský expres rozširuje turistické možnosti v Košickom kraji
23. 04. 2019

Do vlakového grafikonu pribudol nový mimoriadny turistický spoj – Gemerský expres. Každú sobotu od 4.5. do 22.6. (vrátane) odvezie cestujúcich z Košíc na Gemer po tratiach, po ktorých už osobné vlaky nejazdia.
IROP má k dispozici v aktuální výzvě 2,5 miliardy na zateplení bytových domů
17. 04. 2019

Vlastníci bytových domů, společenství vlastníků jednotek a bytová družstva mohou stále získat dotace na zateplování bytových domů. IROP (Integrovaný regionální operační program), který spravuje Ministerstvo pro místní rozvoj, má v aktuální výzvě pro příjemce připraveno zhruba 2,5 miliardy korun na energetické úspory. Předložením projektu lze získat dotaci ve výši 30–40 % z celkových způsobilých výdajů projektu. Informoval o tom na tiskové konferenci náměstek ministryně pro místní rozvoj pro řízení sekce evropských a národních programů Zdeněk Semorád.


Nadregionální produkt Jantarová stezka je připraven na znovuobjevení!
16. 04. 2019

Jantarová stezka je nadregionálním produktem, který vznikl v roce 2010 a za podpory evropských fondů se stal jedním z nejúspěšnějších a nejvíce oceňovaných projektů realizovaných pro společné území Jihomoravského, Zlínského, Olomouckého a Moravskoslezského kraje.Restaurování sbírkových předmětů Oblastní galerie Liberec
16. 04. 2019

Odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu přispěje 200 tisíc korun na restaurování sbírkových předmětů Oblastní galerie Liberec. Obnovou projdou všechny podsbírky galerie včetně obrazů, kreseb a grafik. Zhoršený stav uměleckých děl způsobilo dlouhodobě špatné uložení v depozitáři staré budovy galerie.


Za první čtvrtletí bylo na nové projekty z fondů EU přiděleno 25 miliard Kč
16. 04. 2019

16. dubna se sešla v Uměleckoprůmyslovém muzeu v Praze Rada pro Evropské strukturální a investiční fondy na pracovní úrovni. Hlavním tématem jednání byl aktuální stav čerpání dotací z evropských fondů, stranou však nezůstala ani příprava nadcházejícího programového období 2021–2027.
První skupina turistů z Japonska přiletí na Moravu v červenci 2020
13. 04. 2019

Výsledkem více jak roční spolupráce destinačních organizací jižní a střední Moravy, konkrétně Sdružení cestovního ruchu Střední Morava a DMO Pálava a Lednicko-valtický areál, je obchodní zájem cestovní kanceláře z Japonska ukázat japonským turistům zajímavá místa na Moravě.


Velký tržní potenciál pro jihočeský turistický ruch se ukrývá v Německu
11. 04. 2019

Přestože Němci jsou po Číňanech druhou nejpočetnější skupinou zahraničních návštěvníků jižních Čech před Tchaj-wanci, Jihokorejci a Rakušany, zůstává jejich tržní potenciál pro cestovní ruch v regionu stále ještě nevyužitý. Jihočeská centrála cestovního ruchu (JCCR) proto zintenzivnila své prezentační aktivity právě na veletrzích cestovního ruchu po celém území Německa.


Hudební festival Antonína Dvořáka Příbram 25. 4. – 11. 6. 2019
11. 04. 2019

Tisková konference v Galerii kavárny Louvre byla dalším potvrzením, že 51. ročník Hudebního festivalu Antonína Dvořáka Příbram klepe na dveře. S novinkami a programem aktuálního ročníku přítomné zástupce tisku seznámili Mgr. Albína Dědičík Houšková, ředitelka festivalu, Jan Páleníček ze Smetanova tria a dirigent Debashish Chaudhuri.Do olympiády dětí a mládeže zbývá 74 dnů
10. 04. 2019

Liberecký kraj bude pořádat od 23. do 28. června Hry IX. letní olympiády dětí a mládeže 2019. Zúčastní se jich téměř 4.200 účastníků, trenérů i závodníků, kteří se utkají v 18 sportech a v jedné umělecké soutěži. Olympiádu bude hostit statutární město Liberec, Jablonec nad Nisou a obec Bedřichov. Celkové náklady na hry jsou bezmála 35 milionů korun. Příspěvek kraje činí 14.823.000 korun.


Středočeši se představí na veletrhu Regiony České republiky
10. 04. 2019

Středočeská centrála cestovního ruchu (SCCR) bude prezentovat zajímavosti kraje v rámci 18. ročníku veletrhu Regiony České republiky 2019 na výstavišti v Lysé nad Labem. Tradiční veletrh se uskuteční ve dnech 11. – 13. dubna. Propagační stánek SCCR bude ústředním stánkem výstavy uprostřed haly „C“. Návštěvníci budou mít možnost ho navštívit každý výstavní den od 9 do 17 hodin.


Hospodářský výsledek EBA a.s. roku 2019 v souladu s plánem
05. 04. 2019

V reakci na negativní informace o údajných vážných ekonomických problémech společnosti EBA a.s., které byly prezentovány v posledních dnech v médiích, se vší rozhodností prohlašujeme, že společnost EBA a.s. je v dobré finanční kondici. Hodnota vlastního kapitálu k 28. 2. 2019 činí 295 mil. Kč, společnost nemá žádné závazky po splatnosti a disponuje volnými finančními prostředky ve výši 30 mil. Kč. Pokud se týká údajů o předpokládaných hospodářských výsledcích, musíme konstatovat, že se jedná o výsledky, které byly předem očekávané.Prohlášení Smartwings k aktuální provozní situaci
05. 04. 2019

Vzhledem k současné situaci, kdy stále není jasné, kdy se nejnovější verze letadel Boeingu 737 MAX vrátí zpět do provozu, přistupuje největší česká letecká společnost Smartwings k realizaci nutných opatření s cílem co nejvíce zmírnit dopady této situace na naše cestující, obchodní partnery a provoz celé skupiny Smartwings během letní sezóny. Na základě poslední analýzy jsme nuceni z výše uvedených důvodů snížit kapacitu na linkách Smartwings realizovaných z Česka pro období letní sezóny o 8 %. Lety Českých aerolinií budou provozovány beze změn dle letového řádu.


IROP poskytne přes 9 miliard korun na zlepšení zdravotních služeb v Česku
05. 04. 2019

Na 7. dubna připadá Světový den zdraví, který každoročně vyhlašuje Světová zdravotnická organizace. Tento den by měl sloužit k tomu, abychom si připomněli, jak je důležité neustále budovat a zlepšovat kvalitu života. Také díky podpoře z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP), který spravuje Ministerstvo pro místní rozvoj, dochází ke zlepšování kvality života občanů Česka. Díky IROP se postupně rozdělí přes 9 miliard korun na projekty zdravotnických zařízení pro zlepšení infrastruktury a služeb ve zdravotní péči.


Aktivní jaro na Pardubicku
04. 04. 2019

Hlavní turistická sezóna byla sotva oficiálně zahájena, spolek Pardubicko – Perníkové srdce Čech toho však od začátku roku stihl hodně. Nadcházející rok má rozhodně co nabídnout a Pardubicko – Perníkové srdce Čech u toho nebude chybět. Co vše spolek za první čtvrtletí roku stihl, jak se mu dařilo a co dalšího má v plánu?CPI Hotels přináší do Česka značku Quality Hotels
04. 04. 2019

Největší česká hotelová skupiny CPI Hotels ozšiřuje své portfolio v Ostravě o další, v pořadí již 30. hotel. Od 1. dubna 2019 provozuje Quality Hotel Ostrava City, dříve Park Inn Hotel Ostrava. Quality Hotel Ostrava City je prvním hotelem značky Quality Hotels v České republice. Ten rozšíří nabídku hotelových služeb v moravskoslezské metropoli. Do skupiny patří také Clarion Congress Hotel Ostrava a Imperial Hotel Ostrava. Celkově tak v Ostravě společnost nově nabízí kapacitu více než 1000 lůžek a 2600 konferenčních míst.


Velikonoční Mikulov přinese folklor i víno
03. 04. 2019

Tradiční oslava jara a zmrtvýchvstání Ježíše Krista se pomalu blíží. Mikulovská pětidenní akce s jarmarkem, hudebními i divadelními vystoupeními a různými workshopy letos připadá na 18. – 22. 4.


Státní památky ve Středočeském kraji úspěšně zahájily sezonu 2019
03. 04. 2019

Státní památky ve Středočeském kraji ve správě Národního památkového ústavu otevřely své brány v sobotu 30. března a zájem byl i díky krásnému počasí velký. Loňská sezona přivedla do památkových objektů středních Čech přes 843 tisíc osob, přičemž největší pozornost si získal hrad Karlštejn, následovaný zámkem Konopiště a hradem Křivoklát. Vybrané památky se v průběhu roku zapojí do řady společných akcí, jako jsou Mezinárodní den památek, Noc kostelů, Víkend otevřených zahrad, Hradozámecká noc nebo Dny evropského dědictví.Tradiční Literární bar na Přímce
02. 04. 2019

25. března 2019 se konal již po několikáté oblíbený Literární bar. Začít den dobrou kávou, drobnou sladkostí a u toho si příjemně popovídat o knihách. Znáte snad lepší start do nového týdne? My, knižní nadšenci, asi ne.


Budova MMR se zítra rozsvítí modře
01. 04. 2019

Také letos se Ministerstvo pro místní rozvoj připojí k celorepublikovému projektu „Česko svítí modře“. Platforma Naděje pro autismus tuto akci pořádá již šestým rokem. Celorepubliková kampaň je oficiálně zahájena dnem 2. dubna, který je OSN vyhlášen jako Světový den zvýšení povědomí o autismu.


JUDr. Rostislav Dvořák předsedou Družstevní Asociace ČR
29. 03. 2019

Na 24. valném shromáždění Družstevní Asociace ČR (DA ČR), které se konalo dne 27. 3. 2019, byl novým předsedou představenstva zvolen JUDr. Rostislav Dvořák, předseda Svazu českých a moravských výrobních družstev (SČMVD). Volba předsedy představenstva DA ČR vychází z principu pravidelného střídání předsedů jednotlivých členských družstevních svazů v jednoletých funkčních obdobích. JUDr. Dvořák se vedení DA ČR ujal na funkční období od 1. 4. 2019 do 31. 3. 2020.MMR hlásí obrovský zájem o národní dotace. Žádosti se vyhodnocují
29. 03. 2019

Ministerstvo pro místní rozvoj v průběhu podzimu vyhlásilo výzvy na podávání žádostí o národní dotace v oblasti bydlení, cestovního ruchu, územního plánování a regionálního rozvoje. Zájem o národní dotace byl enormní, přičemž převis žádostí v některých dotačních programech je až desetinásobný. Žádosti budou vyhodnoceny nejdříve na konci dubna a v průběhu května.


Školy získají na modernizaci učeben z IROP 19,7 miliardy korun
28. 03. 2019

Právě dnes slavíme Den učitelů, který je spojen s výročím narození Jana Amose Komenského. Školství a zlepšování podmínek na výuku se také intenzivně věnuje MMR svými programy. Na zlepšení infrastruktury škol a podmínek ve vzdělávání se díky Integrovanému regionálnímu operačnímu programu (IROP), který spravuje Ministerstvo pro místní rozvoj, rozdělí 19,7 miliard korun.
Administrativní zátěž malých prodejen je neúměrně vysoká, říkají nezávislí obchodníci
27. 03. 2019

Asociace českého tradičního obchodu dlouhodobě upozorňuje na nepřiměřeně vysoké zatížení malých obchodníků administrativními povinnostmi, které nezávislé obchodníky ročně vyjdou až na čtvrt milionu korun.


Dialogy s historií s krajinářskou architektkou Lucií Vogelovou
27. 03. 2019

Zveme Vás na přednášku z cyklu Dialogy s historií s podtitulem Terra florida – Země rozkvetlá o dotváření krajiny ve městě, v parcích, ve veřejných prostorech i v zahradách, z pera atelieru Terra Florida, s krajinářskou architektkou Lucií Vogelovou do Galerie U Bílého jednorožce v Klatovech dne 29. 3. 2019 v 18 hodin. Cyklus „Dialogy s historií byl v roce 2016 a 2017 nominován na Výjimečný počin při České ceně za architekturu.


Restaurace Novoměstský pivovar
Czech specials new