Menu

Bleskovky

WizzAir bude od prosince létat z Prahy do Moldavska
18. 07. 2019

Nízkonákladová letecká společnost WizzAir dnes potvrdila, že v rámci zimního letového řádu bude létat mezi Prahou a Kišiněvem. Nová přímá linka do hlavního města Moldavska bude v provozu od 18. prosince 2019 dvakrát týdně, vždy ve středu a v neděli. Dopravce na linku nasadí letadlo typu Airbus A320 v konfiguraci pro 180 cestujících. Podle odhadů Letiště Praha by mohlo spojení využít až 32 tisíc cestujících za rok v obou směrech.  


Mistři starých řemesel zavítají do Valašského muzea v přírodě
16. 07. 2019

Již po dvacáté deváté se v areálu Dřevěného městečka setkají mistři starých řemesel, aby svůj um předvedli návštěvníkům programu „Dny řemesel a setkání kovářů“, který proběhne ve dnech 20. a 21. 7. 2019.

Letiště Praha vypsalo koncesní řízení na provozovatele celkem sedmi obchodů v oblasti tzv. travel essentials.
05. 07. 2019

Obchody by měly nabízet například tisk, drobné občerstvení či různé doplňky k cestování. Termín pro podání nabídek je do 2. srpna, základní doba nájmu činí pět let


Více než 20 milionů korun získají města a obce na obnovu po živelních pohromách
03. 07. 2019

Do našich měst a obcí půjde od Ministerstva pro místní rozvoj více než 20 milionů korun na opravy mostů, silnic a lávek, které poničily živelní pohromy. Dotace tedy slouží výhradně k rekonstrukci nebo opravě obecního a krajského majetku postiženého živelní nebo jinou pohromou v roce 2018. Nejvíce financí letos získá Zlínský kraj, a to zejména Vsetínsko.
Cyrilometodějské slavnosti v Krompachu
27. 06. 2019

Další, již dvanáctý ročník Cyrilometodějských slavností se uskuteční 6. července v Krompachu. Opět tak bude k vidění slavnostní zahájení za doprovodu alegorie příchodu věrozvěstů Cyrila a Metoděje s průvodem včetně koní. Za ním bude následovat kostýmovaný historický průvod představující průvod Karla IV. v podání spolku historických tradic ze sousedícího saského Lückendorfu.


Vstupenky na Pálavské vinobraní koupíte nejvýhodněji už jen do konce června
26. 06. 2019

První vlna předprodeje na Pálavské vinobraní končí 30. června. Do tohoto data je možné zakoupit vstupenky na kompletní třídenní program za 500 Kč, od července se cena o sto korun zvýší. Program od 6. do 8. září přivede do Mikulova opět nejpopulárnější hudební interprety jako je David Koller, Tata Bojs, Jelen a Ewu Farnou.Exkluzivní nabídky a výjimečné zážitky Vienna House
26. 06. 2019

Nejstřeženější tajemství letošního léta: Vienna House přináší hostům exkluzivní nabídky a výjimečné zážitky. Ve Vienna House bude hostům, kteří si zarezervují ubytování v rámci letní akce #Speakeasy Summer v pravidelné kampani Skrytá tajemství, prozrazeno heslo, které jim otevře přístup k exkluzivním výhodám hotelů a destinací.


Veterány opäť po roku očaria Zemplín
25. 06. 2019

Najväčší zraz veteránov na Zemplíne bude mať tohto roku medzinárodnú príchuť. Trasa Zemplín Veterán Rallye povedie až za hranice schengenu. Organizátori tiež hlásia výrazne vyšší počet prhlásených zahraničných posádok.


Nejlepší nabídka pro gurmány je v turistické oblasti Pálava a Lednicko-valtický areál
24. 06. 2019

První ročník soutěže, který organizovala po vzoru města Brna Centrála cestovního ruchu Jižní Morava, přinesl jasnou odpověď, která turistická oblast jižní Moravy je gurmánům nejvíce zaslíbená (vyjma města Brna, jehož gastronomické podniky jsou hodnoceny samostatně). Po slavnostním vyhlášení, které proběhlo 20. června v legendárním brněnském retro hotelu Myslivna, můžeme s hrdostí oznámit – v Gourmetu jsme nejlepší!Honorární konzulové z celého světa navštívili Liberecký kraj
24. 06. 2019

Francie, Itálie, Kyrgyzstán, Norsko, Spojené státy americké, Peru. Z těchto zemí dorazila do Libereckého kraje v pátek část početné delegace českých honorárních konzulů, kteří navštívili Českou republiku.


IROP nepolevuje v tempu. Rozdělil v regionech již 90 miliard korun
21. 06. 2019

Integrovaný regionální operační program (IROP), který spravuje Ministerstvo pro místní rozvoj, dosahuje v těchto dnech dalšího významného milníku. Již více než 90 miliard korun z Evropského fondu pro regionální rozvoj bylo rozděleno 6 567 projektům po celé České republice. Příjemci tak realizují projekty za 79 % prostředků, které má IROP k dispozici.


AHR ČR vítáí rozhodnutí Poslanecké sněmovny o výši poplatku z ubytování
19. 06. 2019

19. června 2019 poslanci ve třetím čtení zamítli návrhy na zvyšování poplatku za ubytování na 100,- až 150,- Kč za osobu a den. Přijali tak vládní návrh novely zákona, která celý systém poplatků z ubytování zjednodušuje, dělá jej mnohem transparentnější a navíc rozšiřuje rovněž na ubytování v soukromí.Příjmy z cestovního ruchu takřka 40 miliard
19. 06. 2019

Příjmy z příjezdového cestovního ruch dosáhly v prvním čtvrtletí 39,9 mld. Kč. Vyplývá to z údajů o vývoji platební bilance, které zveřejnila Česká národní banka.


Expresionistická díla ze tří zemí v galerii v Kutné Hoře
19. 06. 2019

V sobotu 14. června 2019 byla v GASK – Galerii Středočeského kraje slavnostně zahájena výstava Tváře expresionismu (1905–1925) Slovinsko – Čechy – Německo.


FlixBus nabízí možnost přepravy kol nejen na sezónních linkách
18. 06. 2019

Doprava má na svědomí okolo 30 procent emisí oxidu uhličitého v ovzduší. Lidé by tak měli dobře zvážit, které dopravní prostředky budou k přepravě využívat. Letadla a auta, ať už sdílená nebo ne, přispívají ke znečištění životního prostředí nejvíce. Oproti tomu cyklistika, městská i cykloturistika, se nabízí jako dopravní prostředek, který je šetrný ke klimatu a pozitivně přispívá i k utužování pevného zdraví jedince. Myslete na to při vaší cestě do práce i plánování příští dovolené a vezměte si jízdní kolo s sebouPředsedou SČMVD potřetí zvolen JUDr. Rostislav Dvořák
18. 06. 2019

Na 28. valném shromáždění Svazu českých a moravských výrobních družstev (SČMVD), které se konalo v pondělí 17. června v Nymburku, zvolili přítomní delegáti členských družstev předsedu, představenstvo a kontrolní komisi svazu pro funkční období 2019–2023. Předsedou SČMVD byl zvolen JUDr. Rostislav Dvořák, který v čele svazu zahajuje již své třetí funkční období, poprvé byl zvolen v roce 2011. Z celkového počtu 4 821 hlasů přítomných zástupců družstev obdržel 4 661 hlasů.


MMR poskytne na rozvoj regionů 1,45 miliardy korun
18. 06. 2019

Ministerstvo pro místní rozvoj podpoří celkem 877 projektů za 1,45 miliardy korun. Dotace poputují do našich obcí díky programu Podpora rozvoje regionů 2019+, který je zaměřen na obnovu a rozvoj regionů, realizaci projektů zvyšujících kvalitu života jejich obyvatel a zvýšení atraktivity obecního prostoru. Více než třetina peněz půjde na obnovu místních komunikací v obcích, kdy nově mohly žádat obce i nad 3 tisíce obyvatel.


Prázdninová výstava Svatba na zámku Dobříš
18. 06. 2019

Prázdninová výstava představí historické i moderní šaty, kytice či dorty. Desítky svatebních obřadů se každoročně odehrají na zámku Dobříš, jehož prostory jsou pro romantický akt jako stvořené. Na svatební téma se ponese také prázdninová výstava v expozici zámku. V červenci a srpnu si návštěvníci prvního okruhu prohlédnou výstavu svatebních šatů a doplňků.Vláda ČR přijala nová opatření v rámci programu RE:START
18. 06. 2019

Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová dnes představila na vládě 16 nových opatření v rámci Souhrnného akčního plánu restrukturalizace Ústeckého, Moravskoslezského a Karlovarského kraje. Tato opatření pomohou strukturálně postiženým regionům vytvořit další rozvojové možnosti v oblastech podpory výzkumu a vývoje, vzdělávání, podnikání, bytové politiky, ale třeba i dopravního napojení strategického významu.


Ministři jednají v Bukurešti o rozvoji měst
14. 06. 2019

Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová se v Bukurešti účastní neformálního jednání ministrů odpovědných za městské záležitosti, které pořádá Rumunsko, jako předsednická země Rady Evropské unie.


Léto v trojské botanické zahradě s kulinářskými zážitky i s vůní květin
14. 06. 2019

Za letním dobrodružstvím nemusíte jezdit do exotických krajin. V trojské botanické zahradě můžete během pár chvil procestovat doslova celý svět. Při prázdninové prohlídce zahrady zapojíte všechny smysly, projdete se hmatovým chodníčkem z přírodních materiálů, zaposloucháte se do zvuků včelího úlu a prozkoumáte i zdánlivě neviditelné detaily rostlinných struktur. Vaše chuťové pohárky potěší nabídka letních festivalů. 13. a 14. července se v prostoru rozkvetlé Ornamentální zahrady budou snoubit rostliny s nabídkou vybraných specialit. Víkend 17. a 18. srpna bude patřit pivu. Krásu rostlinného těla přiblíží výstava makrofotografií, kterou budete moci bdivovat ve venkovních expozicích od 13. července do 20. srpna. Areál zahrady je během července a srpna otevřen denně od 9.00 do 19.00 hodin, skleník Fata Morgana je v pondělí pro veřejnost uzavřen.Martin Švehla generálním ředitelem hotelové sítě Pytloun Hotels
13. 06. 2019

Česká hotelová síť Pytloun Hotels (PH), která v současné době provozuje osm populárních hotelů v ČR, oznámila jmenování Martina Švehly (30) novým generálním ředitelem společnosti. Martin bude ve své nové funkci odpovědný za vedení, řízení a rozvoj týmů v rámci celé hotelové sítě Pytloun Hotels.


Vítězný twist na Bavorák? Fernet, káva a dubový tonik
12. 06. 2019

Krásné prostředí rozkvetlé botanické zahrady, inspirativní pojetí tradičního koktejlu v podání předních českých barmanů a chill out v zelené trávě. Takové bylo finále barmanské soutěže Můj Fernet Stock Bavorák 2019, které se uskutečnilo v úterý 11. června odpoledne v botanické zahradě v pražské Tróji.


MMR podpoří cestovní ruch více než 90 miliony korun
12. 06. 2019

Celkem 66 projektů podpoří Ministerstvo pro místní rozvoj v roce 2019 v rámci Národního programu podpory cestovního ruchu v regionech. Projekty zaměřené na rozvoj základní a doprovodné infrastruktury cestovního ruchu a na marketingové aktivity organizací destinačního managementu si mezi sebou rozdělí více než 90 milionů korun. Na podzim budou spuštěny poslední výzvy tohoto programu.Probíhá marketingový i soutěžní ročník projektu EDEN
12. 06. 2019

Projekt EDEN (European Destinations of Excellence), jehož hlavním cílem je podpora udržitelného cestovního ruchu ve státech Evropské unie, se letos v českém prostředí věnuje dvěma důležitým aktivitám. Marketingově se zaměřuje na minulé vítěze a pomáhá s jejich zviditelněním, zároveň projekt realizuje také soutěžní ročník. Tématem letošní soutěže je lázeňství a well-being turismus.


Obce získají na demolice budov téměř 100 miliónů korun
12. 06. 2019

Ministerstvo pro místní rozvoj poskytne dotace v rámci programu Podpora revitalizace území na demolice budov v sociálně vyloučených lokalitách celkově 95,3 milionů korun. Dotace putují na 39 projektů ze všech krajů České republiky. Nejvíce demolic proběhne v Olomouckém kraji.


Klára Dostálová: Trh veřejných zakázek stále roste
10. 06. 2019

Ministryně Klára Dostálová dnes během jednání vlády informovala stavu veřejných zakázek v České republice v roce 2018. Ve srovnání s rokem 2017 došlo k nárůstu celkového trhu veřejných zakázek o téměř 82 miliard korun na celkových 624 miliard korun. Jedná se o nejvyšší objem financí od roku 2011, kdy byla vypracován první výroční zpráva o trhu veřejných zakázek.Zámecké slavnosti ve Svijanech lákají na program pro celou rodinu
04. 06. 2019

Zámek Svijany oslaví třetí výročí svého otevření již tradičními Zámeckými slavnostmi, které proběhnou již v sobotu 22. června.


Výletní tip pro celou rodinu: Plzeňské historické podzemí za svitu baterek
01. 06. 2019

Na speciální prohlídky Plzeňského historického podzemí se můžete vydat od 1. do 9. června vždy v 17 hodin.


Pražská muzejní noc 2019
01. 06. 2019

Muzeum hlavního města Prahy se letos opět zapojuje do již 16. ročníku Pražské muzejní noci, která se koná v sobotu 8. června 2019.Hrajeme si na Petříně a Den dětí na Výtoni
29. 05. 2019

Muzeum hlavního města Prahy pořádá 1. června 2019 od 11:00 do 17:00 hod. oslavu Dne dětí, a to v okolí Petřínské rozhledny a Podskalské celnice na Výtoni.


Tip na výlet: Nevšední Svatojánská noc v pivovaru Velké Popovice
28. 05. 2019

Svatojánskou noc provází četná tajemství a mýty.


Muzeum v České Lípě představí své tajnosti v rámci Muzejní noci
27. 05. 2019

Zavítat za překvapením lze v sobotu 8. června na již šestnáctou Muzejní noc ve Vlastivědném muzeu a galerii v České Lípě. Muzeum se touto akcí tradičně zapojuje do celorepublikového Festivalu muzejních nocí pořádaného Asociací muzeí a galerií České republiky.Do České republiky přijedou nejpopulárnější světoví „influenceři".
27. 05. 2019

Do České republiky se v rámci akce Global Social Awards (GLOSA) na konci května sjedou čtyři desítky předních influencerů z více než 20 zemí světa. Třídenní program akce zahrnuje nejen předávání cen v daných kategoriích, ale i odbornou konferenci či cesty influencerů do regionů České republiky.


Klára Dostálová na sněmu SMO ČR ocenila efektivní spolupráci se starosty
24. 05. 2019

Ve dnech 23. – 24. května 2019 se v Clarion Congress Hotelu Ostrava koná již XVII. sněm Svazu měst a obcí ČR za účasti ministryně pro místní rozvoj Kláry Dostálové.


Jen mluvit o dvojí kvalitě potravin nestačí
23. 05. 2019

Zdeněk Juračka, předseda Asociace českého tradičního obchodu (AČTO) říká: O dvojí kvalitě potravin se hodně mluví, ale státní instituce pracují na změně příslušné legislativy pomalu a nedostatečně.Noc kostelů bude i v Libereckém kraji
21. 05. 2019

Dáte se do zpěvu jako v tu noc, kdy se zasvěcuje svátek. Biblický verš 30,29 z knihy proroka Izaiáše je mottem letošní tradiční Noci kostelů. Ta se uskuteční na vybraných památkách v Libereckém kraji v pátek 25. května.


Poslanci navrhují podstatně zdražit Čechům domácí dovolené
21. 05. 2019

Poslanci navrhují zvýšit poplatek za pobyt na sto korun denně, tento krok by se zásadně prodražil domácí dovolené Čechů.


Stanovisko AHR ČR k návrhu novely o místních poplatcích
21. 05. 2019

Asociace hotelů a restaurací České republiky (AHR ČR) K návrhu zákona, kterým se mění zákon č. 565/1990 Sb., o místních poplatcích, ve znění pozdějších předpisů (sněmovní tisk č. 286) se od počátku zapojovala do přípravy vládní novely zákona o místních poplatcích, který byl projednáván rovněž na úrovni všech profesních svazů a zástupců měst a obcí. AHR ČR podporuje vládní návrh novely zákona, předložený Ministerstvem financí České republiky. Tato novela zákona vytváří prostor pro transparentní výběr místních poplatků od turistů a zároveň podstatně zefektivňuje výběr finančních prostředků pro obce. Tyto prostředky, získané prostřednictvím poplatků z pobytu hostů, by měly sloužit obcím k zajištění služeb pro veřejnost, zlepšení infrastruktury obcí a podpoře cestovního ruchu. Využití těchto prostředků je však plně v kompetenci zastupitelstev obcí.Reakreditace 2019
21. 05. 2019

Lázně Slatinice a.s. dne 25. 4. 2019 úspěšně absolvovaly reakreditační šetření. Tímto jsme obhájili certifikát akreditovaného zdravotnického zařízení ze dne 11. 5. 2016, kdy jsme se stali prvními akreditovanými lázněmi v České republice.


RE:START pomáhá strukturálně postiženým regionům
18. 05. 2019

Dnes skončila třetí výroční konference k RE:STARTU, který pomáhá třem uhelným regionům naší republiky, tedy Ústeckému, Karlovarskému a Moravskoslezskému kraji. Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová na závěrečné tiskové konferenci uvedla, že Česká republika je plně připravena využít všechny zdroje, které Evropská komise nabízí.


Úřad vlády ČR a Liberecký kraj podepsaly Memorandum o spolupráci
17. 05. 2019

Na základě uzavřeného memoranda budou Úřad vlády prostřednictvím Odboru pro sociální začleňování (Agentura) spolupracovat s Libereckým krajem a koordinovat svou vzájemnou činnost při vytváření i uskutečňování komplexních sociálních politik.Liberecký kraj a Preciosa podepsaly smlouvu na Křišťálové údolí
17. 05. 2019

Liberecký kraj dnes podepsal se společností Preciosa, a.s. a Preciosa Lustry a.s. smlouvu o převodu ochranných známek Crystal Valley a Křišťálové údolí. Kraj chce ze silného regionálního tématu skla, bižuterie a šperkařství vytvořit nabídku pro cestovní ruch. Smlouva umožňuje také poskytnout licenci pro užívání značky všem firmám v oboru, které mají alespoň jednu vlastní kolekci a provozovnu v Libereckém kraji. Projekt připraví Agentura regionálního rozvoje, s.r.o.


Muzea dostanou z IROP více než 2,55 miliardy korun
17. 05. 2019

V sobotu 18. května slavíme Mezinárodní den muzeí. Také díky Integrovanému regionálnímu operačnímu programu (IROP), který spravuje Ministerstvo pro místní rozvoj, přispíváme ke zlepšení muzejní činnosti a k zachování důležitých historických předmětů a dokumentů pro budoucí generace. IROP dosud podpořil 55 projektů krajských a státních muzeí za celkem 2,55 miliardy korun.


Národní putovní výstava Má vlast cestami proměn
16. 05. 2019

už jedenáctý rok vypráví poutavé příběhy našeho domova. Je dílem lidí z celé naší země a letos i ze Slovenska. Její 11. ročník je ve znamení 30. výročí svobody a 15. výročí vstupu ČR do Evropské unie. Společně jej zahájíme v sobotu 18. května 2019 v Praze na Vyšehradě. Ojedinělou příležitost vidět všechny proměny na jednom místě doplní bohatý kulturní program pro děti i dospělé, vyšehradské památky za symbolické vstupné a nabídka regionálních specialit.Projekty podpořené z evropských fondů otevírají již potřetí své brány
16. 05. 2019

Ministerstvo pro místní rozvoj v příštích týdnech a měsících pořádá již třetí ročník dnů otevřených dveří projektů podpořených z fondů EU. Návštěvníci v každém regionu se tak budou moci na vlastní oči přesvědčit, kde evropské fondy pomáhají. Mimo prohlídek běžně nepřístupných prostor na ně čeká bohatý doprovodný program pro celou rodinu.


Nepomucká pouť láká na pestrý program
16. 05. 2019

O víkendu 18. – 19. května se bude v Nepomuku konat slavná a hojně navštěvovaná pouť k příležitosti svátku sv. Jana Nepomuckého. Bohatý kulturní program a staročeský jarmark doplní klasické pouťové atrakce a stánky. Připraveno je množství hudebních a divadelních vystoupení, stánky s farmářskými potravinami a řemeslnými výrobky, soutěže pro děti, zpřístupněné památky a další překvapení.


Czech specials new
Restaurace Novoměstský pivovar