Menu

Bleskovky

Jarní prázdniny v Křišťálovém údolí zvou do skláren i restaurací
26. 02. 2020

Na krásy sklářského, bižuterního a šperkařského řemesla láká návštěvníky Libereckého kraje Křišťálové údolí. Během jarních prázdnin se tak nabízí jedinečná možnost navštívit některý ze sklářských podniků ve zdejším regionu.


Letošní Travelcon přinese první celorepublikové setkání destinačních společností
25. 02. 2020

2 dny, 20 přednášek a přes 40 speakerů – takový bude letošní ročník odborné konference Travelcon v Českých Budějovicích. Do jihočeské metropole na ní i tentokrát zamíří více než tři stovky návštěvníků, ať už jde o marketingové pracovníky, manažery, nebo podnikatele. Všechny spojuje jeden společný jmenovatel – cestovní ruch. A právě v tomto oboru se Travelcon zařadil mezi nejvýznamnější eventy svého druhu u nás. Dějištěm akce se stane pavilon Z českobudějovického Výstaviště ve čtvrtek 23. a v pátek 24. dubna.


Nový český rekord
24. 02. 2020


Blíží se jaro, čas výletů. Třeba na Mužské kameny
23. 02. 2020

Dny se prodlužují, teploty stoupají — jaro je doslova za dveřmi. Znovu začíná sezona výletů do přírody. Liberecký kraj nabízí řadu vyhlášených, ale i ne tolik proslavených turistických cílů. Jedním z nich jsou Mužské kameny.


Liberecký kraj láká stále více turistů, mezi cizinci vedou Němci
22. 02. 2020

Hodnocení cestovního ruchu v jednotlivých krajích zveřejnil na svých webových stránkách Český statistický úřad. Libereckému kraji se v tomto srovnání dařilo: meziročně se zvýšil počet hostů, více turistů v regionu i přenocovalo.


Výsledkem přeshraniční spolupráce je v Liberci horolezecká výstava ze Saska
22. 02. 2020

Jedinečný náhled do života horolezců nabídne výstava, která bude během března k vidění v Krajské vědecké knihovně v Liberci. Nese název Z Labských pískovců do Českého ráje a je výsledkem rozsáhlého projektu, na němž se podíleli Liberecký kraj, saské město Bad Schandau a Muzeum Českého ráje v Turnově.Česko získalo z evropských fondů 36,5 miliard korun navíc
19. 02. 2020

18. února jednala na pracovní úrovni Rada pro Evropské strukturální a investiční fondy. Tématem jednání byl současný stav čerpání prostředků z fondů EU i příprava příštího programového období 2021-2027. Díky získání 36,5 mld. Kč se změní i systém vykazování čerpání.Valdštejny připomene zahradní slavnost i středověký víkend
19. 02. 2020

Na život a dobu Valdštejnů se zaměří jubilejní, desátý ročník dlouhodobého cyklu Národního památkového ústavu Po stopách šlechtických rodů. Projekt, který zaplní celý letošní rok, nese název Valdštejnové – lvi ve službách císařů a nabídne množství rozličných akcí po celé zemi, Liberecký kraj nevyjímaje.Soutěže o nejlepší klobásku, tlačenku a řeznický stánek znají své vítěze
19. 02. 2020

Rožnov pod Radhoštěm – V sobotu 15. února 2020 proběhl ve Valašském muzeu v přírodě první pořad Valašského roku 2020, Masopust, během něhož se uskutečnil 23. ročník soutěže „O nejlepší valašskou klobásku“ a 13. ročník soutěže „O nejlepší valašskou tlačenku“. O výsledcích soutěží rozhodovala pětičlenná odborná porota složená z vylosovaných zástupců řeznických firem.


Muzeum města Prahy na Těšnově?
19. 02. 2020

Hlavním cílem výstavy Muzeum města Prahy na Těšnově? je upozornit odbornou i širokou veřejnost na potřebu Muzea hlavního města Prahy vybudovat nové prezentační prostory pro sbírky a zároveň na možnost využít pro tento záměr těšnovskou lokalitu v blízkosti historické hlavní budovy muzea Na Poříčí. Prezentace nápaditých návrhů nové moderní budovy muzea na místě bývalého nádraží Těšnov představuje práce studentů FA ČVUT, ateliérů arch. Romana Kouckého a arch. Ladislava Lábuse.
Sbírka máchovských tisků
15. 02. 2020

Celkem 630 máchovských knih má ve svých sbírkách Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě. Sbírka tak patří vedle Památníku národního písemnictví a Národní knihovny k největším. Více než 120 knih z této sbírky je k vidění v expozici K. H. Máchy v Doksech.


Národní muzeum v přírodě se představí na veletrhu cestovního ruchu Holiday World
12. 02. 2020

Od čtvrtku 13. do neděle 16. února se Národní muzeum v přírodě a jeho jednotlivá muzea představí na jednom z největších domácích veletrhů cestovního ruchu Holiday World v Praze.
Pro přátele a milovníky Dominikánské republiky
11. 02. 2020

Jsme velmi rádi, že se s vámi můžeme opět setkat v Novém roce a přinést Vám první várku novinek z Dominikánské republiky.


Cestovní ruch v Posázaví – nový systém distribuce propagačních materiálů
11. 02. 2020

Posázaví o.p.s. jako destinační management turistické oblasti Posázaví nově na webových stránkách http://dmo.posazavi.com zpřístupnila aplikaci, jejímž prostřednictvím si zájemci mohou objednat regionální brožury, mapy a jiné tiskoviny, případně nabídnout recipročně ostatním své vlastní prezentační materiály.


Soutěž Moje oblíbené místo v Libereckém kraji
10. 02. 2020

Moje oblíbené místo v Libereckém kraji. Takové je téma výtvarné soutěže pro děti a mládež, kterou vyhlásil u příležitosti jubilejního dvacátého výročí veletrhu cestovního ruchu Euroregion Tour Liberecký kraj. Uzávěrka přihlášek se již blíží, bude 21. února.154. zasedání Pléna České konference rektorů bude na Vysoké škole hotelové
09. 02. 2020

Na Vysoké škole hotelové v Praze 8 se 13. února 2020 uskuteční 154. zasedání Pléna České konference rektorů.


Ministryně Dostálová: Pro sdílené ubytování je nutné nastavit jasná pravidla
07. 02. 2020

Na Ministerstvu pro místní rozvoj se pod vedením ministryně Kláry Dostálové uskutečnilo setkání se zástupci poslaneckých klubů, hlavního města Prahy, Českého Krumlova a dalších zainteresovaných resortů a subjektů. Řešila se problematika sdíleného ubytování, se kterou se potýká nejen Praha, ale také například Český Krumlov a Karlovy Vary. Postupně totiž dochází k vylidňování centrálních částí těchto měst, zvyšují se ceny bytů a nájemného a místní obyvatelé čelí mnoha nepříjemnostem souvisejícím s pobytem turistů v bytových domech.


V roce 2019 se v Praze ubytovalo 8 milionů návštěvníků
07. 02. 2020

Nárůst počtu návštěvníků v hlavním městě nadále zpomaluje. V loňském roce do Prahy zamířilo pouze o 1,7 % více hostů, než v roce 2018. Návštěvníků z Číny začalo ubývat již ve druhém čtvrtletí. Výrazné přírůstky naopak evidujeme například u hostů z Ukrajiny (+28,9 %), Japonska (+16,5 %) nebo Tchaj-wanu (+16,4 %).Sobotní tip pro rodiny s dětmi: Únorové tvořivé dílny v Pivovarském muzeu v Plzni
07. 02. 2020

Společné kreativní tvoření v inspirativním prostředí je výtečnou zábavou pro nevlídné zimní dny. Pokud už vám docházejí nápady, co nového s dětmi doma vyrobit, vydejte se do Pivovarského muzea v Plzni. V autentických prostorech historické Valečky se v sobotu 22. února od 10 do 15 hodin konají Únorové tvořivé dílny.


Masopust ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm
07. 02. 2020

Rožnov pod Radhoštěm – v sobotu 15. února 2020 ožije Dřevěné městečko tradičním masopustním veselím.


Změna DPH u točeného piva
07. 02. 2020

Asociace hotelů a restaurací České republiky (AHR ČR) prosazovala snížení sazby DPH pro služby restaurací již s nástupem EET. Od roku 2016 došlo dvakrát k převedení sazby DPH pro pokrmy a nealkoholické nápoje do nižší sazby, které se od května 2020 celkem snížily o 11%. AHR ČR toto vnímá jako velmi zásadní pomoc podnikatelům v pohostinství. Skutečnost, že došlo také ke snížení DPH na točené pivo v restauracích může podnikatelům spíše pomoci než uškodit.Přijímací zkoušky nanečisto aneb kdo je připraven, není překvapen!
06. 02. 2020

Je středa 5. 2. 2020, 13:00 hodin. Do SOU a SOŠ SČMSD Znojmo, s.r.o. proudí žáci základních škol, aby si vyzkoušeli, jak jsou připraveni z českého jazyka a matematiky. Tentokrát jsou přijímací zkoušky nanečisto, den D nastane za dva měsíce. Deváťáci tedy ještě mají nějaký čas na to, aby doladili, kde je bota tlačí.


V Klášterech Český Krumlov během následujících měsíců
05. 02. 2020

Srdečně Vás zveme do klášterních prostor, kde se kromě již tradičních prohlídek v klášterní či interaktivní expozici, nebo návštěvy našich řemeslných dílen a oddychového centra, můžete těšit také na nejrůznější akce spojené s masopustem či Velikonocemi.


Letecké společnosti Air France, KLM, Delta a Virgin Atlantic uzavřely celosvětové partnerství (Joint Venture)
04. 02. 2020

K výhodám nového joint venture pro cestující, které začnou platit od 13. února 2020, bude patřit větší výběr destinací a více možností, jak získat a zužitkovat body z věrnostních programů. Na uvedený společný podnik připadá zhruba 23 % celkové transatlantické osobní i nákladní přepravní kapacity a celkové roční výnosy ve výši 13 mld. dolarů.Nové logo Muzea hlavního města Prahy
03. 02. 2020

Muzeum hlavního města Prahy v rámci výběrového řízení ve veřejné zakázce – „Vizuální identita pro Muzeum města Prahy“ získalo nové logo.Masopustní programy v Národním muzeu v přírodě začínají na Veselém Kopci
29. 01. 2020

V sobotu 1. února 2020 se v prostředí muzea v přírodě na Veselém Kopci u Hlinska uskuteční první program letošního roku – Masopust. Návštěvníci budou mít možnost zhlédnout tradiční obyčej, který je již deset let součástí světového kulturního dědictví UNESCO. Masopustní obchůzky a masky na Hlinecku patří k pradávným obyčejům tradovaným obyvateli po generace.V roce 2019 na Staroměstskou radnici zavítalo 695 000 návštěvníků
29. 01. 2020

V loňském roce Staroměstská radnice zaznamenala rekordní návštěvnost od sjednocení vstupného v roce 2017. Největší počet návštěvníků, necelých 78 000, zavítal na radnici již tradičně v prosinci. V průměru tak na konci roku na Staroměstskou radnici přišlo 2 500 lidí denně. Nejslabší byl naopak, se svými 40 000 návštěvníky, únor.


Česká republika přichází délkou stavebního řízení o desítky miliard korun
28. 01. 2020

Současná úprava stavebního práva je zcela nevyhovující a je potřeba radikální změna, shodla se ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová s předsedou České komory architektů (ČKA) Janem Kaslem. „Když trvá získat stavební povolení pět a více let, výsledný dům je nejen morálně zastaralý, ale především o třetinu dražší, protože za tu dobu stoupla cena stavebních prací. Délka stavebního řízení nás z pohledu České republiky jako celku v součtu připravila o desítky miliard korun,“ uvedl dnes architekt po jednání s ministryní.


Cestovní kanceláře si s dopady koronaviru na cestování poradí
28. 01. 2020

Požáry v Austrálii, protesty v Chile nebo v Libanonu, uzemněné Maxy, hurikány v Karibiku, tajfun v Japonsku, vichřice na Kypru, požáry v Řecku, západonilská horečka, virus zika a nyní koronavirus – všechny tyto události mají dopady na cestování a budí obavy zákazníků. „Cestovní kanceláře jsou na mimořádné a nepředvídatelné události (tzv. vyšší moc) zvyklé a věřím, že zvládnou i současnou nepříjemnou situaci jménem koronavirus“, říká Vladimír Dolejš, předseda představenstva Asociace cestovních kanceláří ČR (ACK ČR).Poslední pátek v lednu proběhne 4. ročník akce Noc hotelů
27. 01. 2020

V pátek 31. 1. 2020 v Praze, Brně, Olomouci, Karlových Varech, Ostravě a dalších regionech přivítají hoteliéři na jednu noc ve svých hotelech místní obyvatele. Ti si tak budou moci užít své město z pohledu návštěvníků, nahlédnout do zákulisí hotelového provozu a dozvědět se víc o jejich podnikání a ekonomickém přínosu pro regiony. Do letošní Noci hotelů se zapojilo 155 hotelů, které nabídly přes 2 040 pokojů.


Peníze místo stravenek? Restaurace i firmy stravenkový paušál vítají
25. 01. 2020

Už příští rok budou moci zaměstnanci místo stravenek dostávat peníze. S touto revoluční změnou počítá připravovaná novela zákona o daních z příjmů. Stravenkový paušál zaměstnavatelům umožní vedle závodního stravování a stravenek poskytovat daňové zvýhodnění stravování také přímo ve formě peněžních prostředků. Příspěvek na stravování osvobozený od daní a pojistných tak budou moci využít i zaměstnanci, kteří na něj dnes nedosáhnou. Zaměstnavatelům i podnikatelům přijímajícím stravenky výrazně poklesne administrativa a odpadnou náklady na poplatky a provize, které jsou se stravenkami spojené.


Lázně Poděbrady otevřenou nový Hotel Chariclea
23. 01. 2020

V průběhu roku 2020 rozšíří Lázně Poděbrady své hotelové portfolio o další hotel. Nový wellness hotel bude umístěný přímo na lázeňské kolonádě jen několik kroků od lázeňského parku, květinových hodin a náměstí Jiřího z Poděbrad. Nákladná rekonstrukce promění lázeňskou polikliniku Centrální lázně v luxusní hotel.Hlasování o Kraj mého srdce se blíží ke konci
22. 01. 2020

Už jen deset dní je možné podpořit Liberecký kraj v internetové soutěži Kraj mého srdce. Ta již po osm let mapuje oblíbenost jednotlivých krajů České republiky podle toho, jaké skýtají možnosti trávení volného času. Volit lze různá místa: kam vyrazit na kole nebo na lyžích, kam vzít děti, jaké navštívit lázně, kde si vyjet na koni, kam za adrenalinem, za památkami nebo folklórem.


Pavel Březina střídá Zdeňka Juračku v čele Asociace českého tradičního obchodu
22. 01. 2020

Výkonný člen představenstva Asociace českého tradičního obchodu (AČTO) Pavel Březina střídá v jejím čele od 1. února 2020 jejího zakladatele a dlouholetého předsedu Zdeňka Juračku. Ten byl předsedou AČTO od jejího založení v červenci 2014. Ten se stal nově čestným předsedou.


Česká barmanská asociace bilancuje
20. 01. 2020

Rok 2019 byl pro Českou barmanskou asociaci zajímavý, a troufám si říci, že i úspěšný. Abychom Vás mohli informovat o všem důležitém, co naší organizaci toto období přineslo, sestavili jsme pro Vás maximálně stručnou, přesto obsahově precizovanou výroční zprávu. Věřím, že vyhodnocení našich společných aktivit touto formou pro Vás bude velmi přínosné.Na obnovu venkova dá Liberecký kraj přes dvacet milionů korun
20. 01. 2020

Více než dvacet pět milionů korun je pro letošní rok k dispozici zájemcům v dotačním Programu obnovy venkova, který vyhlásil odbor životního prostředí a zemědělství Krajského úřadu Libereckého kraje. Aktuální informace o podmínkách pro přihlášení a další podrobnosti se lze dozvědět na krajském webu.


Cui bono brojí odboroví bossové proti rozšíření benefitu na všechny zaměstnance?
19. 01. 2020

17. ledna 2020 odboroví předáci varovaly premiéra před zaměstnaneckými paušály na stravu s údajně „dost závažnými informacemi.“ Nyní přišlo vedení odborů s varováním, že podnikatelé budou využívat paušály ke snižování mezd, které sníží o paušální příspěvek na stravu. To vše za situace, kdy se všichni zaměstnavatelé snaží udržet své zaměstnance a více je motivovat. Tlak, který nejvyšší vedení odborů vytváří, aby zamezilo rozšiřování zaměstnaneckých benefitů tedy pokračuje. Přitom papírové stravenky nikdo neruší, jde pouze o záměr vytvořit další varianty k zajištění stravování zaměstnanců.


AHR ČR k problematice stravenek
17. 01. 2020

Asociace hotelů a restaurací České republiky od počátku plně podporuje zavedení nezdaněných paušálních příspěvků na stravu, které by mohli zaměstnavatelé využívat jako další alternativu benefitů pro své zaměstnance. Vítá tedy rozhodnutí vládní koalice prosazovat společně tuto změnu formou vládní novely zákona.Klára Dostálová zahájila veletrhy cestovního ruchu REGIONTOUR a GO
17. 01. 2020

Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová dnes na brněnském výstavišti zahájila tradiční veletrhy cestovního ruchu REGIONTOUR a GO, na kterých se každoročně prezentují stovky firem. Akci, která patří k těm největším prezentacím průmyslu cestovního ruchu ve střední Evropě, navštíví každý rok zhruba 30 tisíc návštěvníků. Ministryně Dostálová během zahájení vyzdvihla rostoucí význam cestovního ruchu pro Českou republiku.


Služeb Smartwings Group loni využilo 9,6 milionu cestujících
17. 01. 2020

Skupině Smartwings se v loňském roce i přes složitou situaci způsobenou globálním zákazem provozu letounů Boeing 737 MAX podařilo přepravit na letech pod značkami Smartwings a ČSA celkem 8,2 milionu cestujících. Z důvodu uzemnění letadel 737 MAX zaznamenala Smartwings Group v loňském roce poprvé ve své historii pokles počtu přepravených cestujících, meziročně o 7,9 procenta. Dalších 1,4 milionu pasažérů skupina Smartwings přepravila na palubách svých letadel na letech pro jiné dopravce. Služeb Smartwings Group tak loni využilo 9,6 milionu cestujících.
Liberecký kraj vyhlašuje soutěž o památku roku
15. 01. 2020

Upozornit na úspěšné obnovy kulturních památek a poukázat na ojedinělé stavby v libereckém regionu, které si zaslouží pozornost. Takový je cíl soutěže Památka roku, jejíž čtvrtý ročník právě nyní vyhlašuje Liberecký kraj.


Národní muzeum v přírodě se chystá na veletrhy cestovního ruchu
15. 01. 2020

Od čtvrtku 16. do neděle 19. ledna se Národní muzeum v přírodě a jeho jednotlivá muzea představí na jednom z největších domácích veletrhů cestovního ruchu Regiontour v Brně.


Víte, jaké příběhy vypráví noční džungle?
13. 01. 2020

Tropický prales je plný života, a to nejen ve dne, ale i v noci. Tehdy totiž ožívají tajemné příběhy rostlin a zvířat, které za slunečního svitu zůstávají opomíjené. Po roce se do skleníku Fata Morgana vracejí oblíbené večerní komentované procházky setmělými expozicemi nazvané Džungle, která nespí. Jedinečný zážitek čeká na malé i velké návštěvníky od 10. ledna do 28. března 2020. V lednu vždy v pátek od 18 hodin, v únoru v pátek a v sobotu od 18 hodin a v březnu v pátek a v sobotu od 19 hodin. Rezervujte si své místo včas. Rezervační formulář najdete na www.botanicka.cz. Dobrodružství zažijete v Troji.Veletrh Euroregion Tour doplní výtvarná soutěž „Moje oblíbené místo v Libereckém kraji“
11. 01. 2020

Veletrh cestovního ruchu Euroregion Tour se již podvacáté koná v Libereckém kraji. Ve dnech 6. a 7. března se v jabloneckém Eurocentru představí nejen města, turistické oblasti a kraje, ale i další aktéři cestovního ruchu. Liberecký kraj vyhlašuje v rámci akce výtvarnou soutěž pro děti na téma Moje oblíbené místo v Libereckém kraji.


Ministerstvo pro místní rozvoj: Varianta nákladů na rekodifikaci v řádu 30 miliard nenastane
09. 01. 2020

Dopadová studie rekodifikace stavebního práva z dílny Ministerstva vnitra obsahuje nepřesné údaje. Ministerstvo pro míéstní rozvoj totiž s náklady na výstavu stovek nových budov pro stavební úřady v žádném případě nepočítá.


Czech specials new