Menu

Bleskovky

Pivo HOLBA Premium Regionální potravinou Olomouckého kraje
06. 08. 2020

Pivovar Holba se se svým jantarovým ležákem Holba Premium umístil mezi 8 jedinečnými výrobky na špici soutěže Regionální potravina 2020 v Olomouckém kraji. Titul z nejsilněji zastoupené kategorie Alkoholické a nealkoholické nápoje tak poputuje do Hanušovic.


Úbytek zahraničních turistů dopadá na tuzemský cestovní ruch
05. 08. 2020

Kapacity většiny turistických míst v Česku nejsou zdaleka naplněny, hlásí Asociace horských středisek. Na většině místech totiž stále zásadně chybí zahraniční klientela. I přes slibný červenec střediska očekávají výrazné ztráty. Horské oblasti, které jsou na cestovním ruchu často ekonomicky závislé, pociťují výpadek turistů v jarním a počátku letního období. Naplňuje se tak analytická studie z letošního května, ve které společnost Economic Impact predikovala až 50% propad příjmů českého turismu.


Kostel Narození Panny Marie v Dubnici se dočkal nové fasády
04. 08. 2020

Ukázkou barokního venkovského stylu je kostel Narození Panny Marie v obci Dubnice nedaleko Jablonného v Podještědí. Pečují o něj sami Dubničtí, na opravu fasády přispěl i Liberecký kraj. Kostel je obklopený hřbitovem s kaplí a 13 zastaveními křížové cesty.Jídelna Libušín i hotel Maměnka mají nového nájemce
04. 08. 2020

Nově zrekonstruovaná Jídelna Libušín i sousední hotel Maměnka mají nového nájemce. Je jím společnost Beskydy 4 all z Janovic, která chce Jídelnu Libušín jako restauraci otevřít v průběhu září. Minimálně do konce srpna tak bude Libušín fungovat jako expoziční objekt Národního muzea v přírodě s bezplatnými komentovanými prohlídkami.


Nový průvodce po středních Čechách nabízí tipy na cyklovýlety
03. 08. 2020

Ke zdravému životnímu stylu neodmyslitelně patří cykloturistika, jejíž obliba stále stoupá. Středočeská centrála cestovního ruchu proto připravila nového průvodce, který přináší 11 tipů na cyklovýlet v okolí Prahy. Výlety jsou navrženy tak, aby je bez obtíží zvládli rekreační i zdatnější sportovci a rodiny s dětmi. Všechny výchozí a cílové body se nacházejí u železniční stanice a pro přepravu je tedy možné využít i vlak. Kromě popisu trasy nechybí ani doporučení na občerstvení a mapa se zakreslenou trasou.
Rada pro Evropské strukturální a investiční fondy projednala stav čerpání evropských fondů i přípravu na nové programové období
03. 08. 2020

Ve středu 29. července se v prostorech Ministerstva pro místní rozvoj sešel poradní orgán vlády - Rada pro Evropské strukturální a investiční fondy (Rada ESIF) na pracovní úrovni. Účastníci diskutovali o aktuálním stavu čerpání z evropských fondů, o přípravě na nadcházející programové období 2021–2027 a také o reakci Evropské unie na koronavirovou pandemii.


Přes hranice do hor. Nová nabídka veřejné dopravy v Trojzemí CZ/D/PL
29. 07. 2020

V sobotu 1.8.2020 v 7:40 vyjede z Hrádku nad Nisou první spoj nové mezinárodní autobusové linky číslo 691. Na své 66 km dlouhé trase celkem 5 překročí státní hranice Česka, Německa a Polska: Hrádek nad Nisou – Zittau – Bogatynia – Frýdlant - Swieradów Zdrój.
Peru na Letné, káva Sofee otevírá svůj Lab veřejnosti
25. 07. 2020

Výběrová káva Sofee and the gang zve veřejnost na otevření Labu. Na opening párty, která se koná ve středu 29. července, nebudou chybět Sofee drinky, občerstvení a hudební doprovod. Od 15 do 21 hodin budou mít návštěvníci Labu na pražské Letné možnost si prohlédnout zákulisí výroby kávy Sofee a ochutnat kávu samotnou nebo jako variaci alko i nealko drinků připravených profesionálním baristou.Výlety po středních Čechách podle Felixe Slováčka
23. 07. 2020

Pojďme se podívat na oblíbená místa ve Středočeském kraji, která doporučuje navštívit český klarinetista, saxofonista, hudební skladatel a dirigent Felix Slováček. Je mezi nimi zámek Nelahozeves a Veltrusy nebo plovárna ve Mšeně, kde si můžete připomenout český hudební retrofilm Rebelové.
Program COVID – ubytování pomůže udržet cestovní ruch při životě
23. 07. 2020

Asociace hotelů a restaurací České republiky (AHR ČR) vítá rozhodnutí vlády o schválení projektu COVID – ubytování, který by měl být přímou dotací pro jednotlivé provozovatele ubytovacích služeb. Program připravila AHR ČR v úzké spolupráci s MMR ČR a přestože celkové finanční prostředky uvolněné na tento program jsou nižší, než bylo původně navrhováno, jedná se o další krok konkrétní podpory hlavně malých a středních podniků, které v ubytovacích službách převažují. Program vznikl navíc velmi rychle a v současné době bude čekat na notifikaci EK. Ihned poté budou moci provozovatelé ubytovacích služeb žádat o dotace ve výši až 330,- Kč / pokoj a den nouzového stavu, kdy byla jejich zařízení uzavřena.


COVID – Ubytování má zelenou. Stát přispěje ubytovacím zařízením za pozastavení provozu
23. 07. 2020

Vláda schválila další z programů MMR, které pomáhají našim občanům a podnikatelům v boji proti dopadům koronavirové pandemie. Program COVID – Ubytování je zaměřen na naše ubytovací zařízení. Stát jim přispěje částkou 100 až 330 Kč na pokoj a noc za období, kdy musela být uzavřena. Výzva by měla být vyhlášena v srpnu.Vydejte se po stopách řemesel v regionu, tentokrát za krásami krajek
18. 07. 2020

Liberecký kraj není jen region sklářů, ale najde se tu i spousta mistrů tradiční rukodělné výroby, a to nejen těch skutečně šikovných, ale i opravdových nositelů stejnojmenného titulu. Jsou to ti, kteří se snaží udržet technologické znalosti a dovednosti. Ti, kteří je prezentují a předávají dalším generacím.


Lidé si stáhli už 100 tisíc lázeňských voucherů. Západní Čechy hlásí volno
17. 07. 2020

K dnešnímu dni bylo staženo přes 100 tisíc lázeňských voucherů. Kapacity se v hlavní sezóně plní, ale některé regiony stále hlásí volné termíny. Podpora se však naplno projeví v podzimních týdnech, která je v běžném režimu slabší. Volné kapacity například ještě zůstávají v západních Čechách. Aktuální informace jsou vždy na portálu www.kudyznudy.cz . Projekt COVID – Lázně tak pomáhá tuzemskému lázeňství, které patří vlivem pandemie k nejpostiženějším oblastem cestovního ruchu.


Sedmadvacáté Mikulovské výtvarné sympozium “dílna“ je v běhu
17. 07. 2020

Letošní 27. ročník byl slavnostně zahájen uplynulou sobotu 11. července v zámeckých prostorách Sala Terreny. Pozvání do Mikulova přijalo hned několik významných umělců a zahájení si nenechalo ujít desítky zájemců.Výlety po středních Čechách podle Viliama Siveka
16. 07. 2020

Zdolejte nejvyšší vrchol středních Čech na kole nebo pěšky, vydejte se po stopách kocoura Mikeše a objevte motorkářský ráj v krajině Oty Pavla ležící ve stínu královského hradu. Prozkoumejte střední Čechy a naplánujte si svých královských 72 hodin podle úspěšného podnikatele a vášnivého motorkáře Viliama Siveka.


Za výhledy a skalními reliéfy Lužických hor
15. 07. 2020

Skrytým skvostem Libereckého kraje je místo, kde se lidé mohou ponořit do klidu hlubokých lesů a vychutnat si ticho pískovcových skal a vyhlídek. Krajina se nachází v Údolí samoty mezi Novým Borem, které je proslulé sklářskou výrobou, a Cvikovem, kde je možná jedna z nejkrásnějších křížových cest v regionu.


BRNO(PAS) jako nikdy předtím!
15. 07. 2020

Díky finanční podpoře statutárního města Brna mohl TIC BRNO přistoupit k unikátní spolupráci s brněnskými hotely a připravit pro turisty nabídku, která se zřejmě nebude opakovat. Vybrané hotely v rámci této spolupráce nabízejí turistickou kartou svým hostům zdarma nebo symbolicky do sto korun.Pták Loskuták se vydal na výlet po Libereckém kraji
14. 07. 2020

O letošním létě se vydal na cesty pták Loskuták z pořadu televize Nova a pochopitelně nemohl vynechat Liberecký kraj. V minulých dnech se tak na několika zajímavých místech kraje uskutečnilo natáčení nového dílu. Cílem je představit možnosti, kam se v jednotlivých regionech České republiky vydat za krásami přírody, turistickými zajímavostmi a památkami. Diváci mají jedinečnou možnost načerpat inspiraci pro svoje výlety.


Podpořte své oblíbené informační centrum v prestižní anketě
13. 07. 2020

21. června začal další ročník prestižní ankety „Informační centrum roku“. Vyhlašuje ji Asociace turistických informačních center České republiky. Hlasování probíhá až do půlnoci 31. srpna 2020.


Radegast den se přesouvá na rok 2021
10. 07. 2020

Letošní Radegast den, který měl být oslavou 50. výročí uvaření první várky piva v nošovickém pivovaru, se přesouvá na rok 2021. Důvodem je stále nepříznivá epidemiologická situace v regionu a s tím související vládní opatření. Oslavy správně hořkého piva a 50 let pivovaru Radegast se tak uskuteční 28. srpna 2021 v areálu pivovaru v Nošovicích.Praha v letním módu: co stojí za pozornost (nejen) o tomto víkendu?
09. 07. 2020

Ač se to zdálo nepravděpodobné, Praha začátkem léta ožila se vším, co k tomu patří. Na své si tak přijdou nadšenci do kultury, přírody i sportu. Možností, kam se o víkendu vypravit, se nabízí opravdu mnoho. Při plánování rodinného výletu byste určitě některé neměli přehlédnout. Nové expozice nabízí zoologická i botanická zahrada, zatímco spousta dalších míst láká na unikátní hudební či divadelní zážitky. Zkrátka – kam v Praze zajít třeba už teď o víkendu?


To nejlepší z Brazílie představí v Brně
09. 07. 2020

Odložený Brasil Fest hlásí nové datum konání! Karnevalové veselí, které pořádá TIC BRNO, proběhne od 30. července do 2. srpna, samozřejmě při dodržení bezpečnostních pravidel. Oslavíme tak 100 let česko-brazilských diplomatických vztahů a doslova ochutnáme tuto zemi. Brazilské headlinery doprovodí ti nejlepší čeští interpreti se zkušenostmi z karnevalu v Riu de Janeiru.


Význam lokálních zemědělců, producentů potravin a obchodů roste, ukázala krize
09. 07. 2020

Pandemie COVID-19 potvrdila důležitost soběstačnosti v zemědělství a potravinářství a význam lokálních českých zemědělců a producentů potravin a prodejen. Shodli se na tom na společném jednání hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán, předseda Asociace českého tradičního obchodu Pavel Březina a předseda Zemědělského svazu ČR Martin Pýcha.Muzea nabízí rozsáhlé oživení svých areálů
08. 07. 2020

Muzea ruší velké pořady. Nabídnou ale oživení svých areálů v podobě tematických komentovaných prohlídek, ukázek řemeslné výroby nebo postřehových her pro děti či dospělé. Jednotlivá muzea Národního muzea v přírodě musela z důvodů opatření Vlády ČR proti šíření koronaviru omezit pořádání velkých akcí s předpokládanou návštěvností nad tisíc osob. Místo jednodenních pořadů tak všechna muzea připravila oživení svých areálů komentovanými tematickými prohlídkami, ukázkami řemeslné výroby nebo menšími programy.Koruna Vysočiny získala certifikaci a stala se tak oficiálně destinací
08. 07. 2020

Koruna Vysočiny dospěla. Stala se z ní certifikovaná destinační společnost. Krátké zhodnocení cesty od zapsaného spolku až po certifikovanou destinaci.ČSA vypraví sérii zážitkových letů kolem Prahy
08. 07. 2020

Při příležitosti konání Runway Parku na Letišti Václava Havla České aerolinie připravily pro své fanoušky a klienty sérii zážitkových letů kolem Prahy v nízké letové hladině, obdobné jako před dvěma lety při příležitosti 95. výročí založení společnosti. První lety se uskuteční v sobotu 11. 7. ve 14 hodin a neděli 12. 7. v 10 hodin. V případě zájmu ČSA počítají s několika dalšími termíny. Jednotná cena letenky je 1490 Kč včetně všech poplatků a daní. Letenky bude možné zakoupit pouze na csa.cz. Prodej bude zahájen v úterý 7. 7. 2020.


Projekt Technické univerzity v Liberci mapující historické zdroje vody
02. 07. 2020

Technická univerzita v Liberci přišla s návrhem projektu „Podpora rozhodování o opatřeních pro hospodaření s vodou v krajině na základě historických stavů a vazeb“ mapujícího historické zdroje vody. Zapojí se i Liberecký kraj. Návrh projektu, jehož cílem je vyhledávání zaniklých vodních prvků v krajině a nalézání metod jejich případné obnovy, Technická univerzita v Liberci letos v červnu představila Libereckému kraji. Mohl by, pokud uspěje ve vyhlášené výzvě, pomoci při zadržování vody v krajině a při ochraně přírody. Celkové odhadované náklady jsou zhruba 6 milionů korun. Výstupy by měly být známy nejpozději v prosinci 2022.


Průzkum Letiště Praha
01. 07. 2020

Tři čtvrtiny Čechů využívajících leteckou dopravu by chtěly do zahraničí vycestovat nejpozději do dvou měsíců. Kdyby to bylo možné, do své oblíbené destinace v zahraničí by nejpozději do dvou měsíců chtělo vycestovat 78 % Čechů, kteří za poslední dva roky alespoň jednou cestovali letadlem. Uvádí to průzkum, který pro Letiště Praha provedla agentura Median. Průzkum byl začátkem června realizován na reprezentativním vzorku 1549 respondentů starších osmnácti let, kteří za posledních 24 měsíců minimálně jednou cestovali do zahraničí letecky. Z výzkumu také vyplynulo, že 71 % dotazovaných bude k cestám do zahraničí využívat leteckou dopravu stejně často nebo dokonce více než v době před současnou krizí způsobenou šířením onemocnění COVID-19.Cesta za regionálními produkty Kraje blanických rytířů 19. 7. 2020
01. 07. 2020

Český svaz ochránců přírody Vlašim pořádá první ,,kolo“ plánované cesty za regionálními produkty po nových držitelích značky Koordinátor značky KRAJ BLANICKÝCH RYTÍŘŮ regionální produkt®. Účastníci exkurze poznají a hlavně ochutnají to nejlepší z kraje pod Blaníkem.


Obnova sochy Jablonné
01. 07. 2020

Liberecký kraj podporuje obnovu drobných památek. Přispěl i na restaurování sochy Panny Marie Immaculaty v Jablonném. Kompletní zrestaurování sochy Panny Marie Immaculaty v Jablonném v Podještědí podpořil z dotačního fondu 7.2 Záchrana a obnova památek Liberecký kraj. Na obnovu této plastiky putovalo z fondu 81 541 korun. Pískovcová socha stojí nedaleko domu čp. 239 po pravé straně Lidické ulice směrem z centra Jablonného v Podještědí do Mimoně.


Léto v regionech Libereckého kraje
01. 07. 2020

Leccos zajímavého si pro své návštěvníky na léto připravily turistické oblasti v Libereckém kraji. Za pozoruhodnými zážitky a jedinečnými akcemi lze vyrazit do Lužických hor, Krkonoš, Českého ráje, Jizerských hor i Máchova kraje. Turisty zde lákají na dobré lokální pivo, gastronomické speciality, ale i místní pověsti či daleké výhledy.Smartwings Group obnovuje spojení do dalších 25 destinací
30. 06. 2020

Letecké společnosti skupiny Smartwings Group, Smartwings a České aerolinie, v červenci obnovují letecké spojení do dalších 25 destinací. Smartwings v prvním červencovém týdnu obnoví pravidelné linky z Prahy do 7 řeckých destinací: Heraklion, Kavala, Kefalonie, Korfu, Kos, Preveza, Rhodos, Zakynthos, 4 španělských destinací: Málaga, Mallorca, Tenerife, Valencie, do italského Cagliari a do Burgasu a Varny v Bulharsku. V druhé polovině července Smartwings přidají také lety na Gran Canarii, Fuerteventuru a Madeiru. Do chorvatského Splitu již létá Smartwings od 25. června denně.


Co nás čeká v Klášterech Český Krumlov během následujících měsíců
30. 06. 2020

Letní sezona je již za dveřmi, přijměte tedy pozvání na náš program v Klášterech Český Krumlov.
Záměr hromadného propouštění ve Smartwings Group
30. 06. 2020

Letecká skupina Smartwings Group, jejíž součástí jsou společnosti Smartwings a České aerolinie, včera oznámila Úřadu práce ČR záměr hromadného propouštění. Společnost byla nucena k tomuto kroku přistoupit kvůli špatné situaci v leteckém průmyslu způsobené koronavirem. Redukce počtu zaměstnanců by se mohla dotknout dle vývoje situace až 600 zaměstnanců skupiny Smartwings Group. Jde o profese: pilot, steward, provozní a administrativní pracovník neleteckého provozu.


Lajky, které dělají cesty bezpečnější
29. 06. 2020

Mladoboleslavští společně zlepšují dopravní situaci v regionu díky interaktivní mapě od Škodovky. Přes 600 nahlášených nebezpečných míst na silnicích podpořených více než 13 000 lajky, takový je dosavadní výsledek kampaně Nadačního fondu ŠKODA AUTO, který na konkrétní opatření také finančně přispěje. Na pokrytí nákladů projektů vedoucích ke zlepšení dopravní situace na Mladoboleslavsku byly dosud uvolněny 2 miliony korun, přičemž na podzim bude částka ještě narůstat.


Česko postoupilo v žebříčku rychlosti čerpání evropských dotací na 13. místo
28. 06. 2020

Česku se podařilo zrychlit čerpání financí z fondů EU a ve srovnání všech zemí evropské osmadvacítky se posunula na 13. místo. Oproti loňskému prosinci se tak Česko posunulo o čtyři pozice vpřed a dostala se tak do té úspěšnější poloviny zemí. Žebříček bere v potaz reálně proplácené prostředky z fondů EU Evropskou komisí. Českým příjemcům bylo do konce května 2020 proplaceno téměř 318 miliard korun, což představuje 50 % celkové alokace pro období 2014-2020.Liberecký kraj bodoval na soutěži s brožurkou o rozhlednách
28. 06. 2020

Úspěchy sklízel na nedávné soutěžní přehlídce turistických propagačních materiálů Touristpropag Liberecký kraj. Ocenění se dočkala útlá brožurka, která představuje rozhledny na území regionu a navíc obdržel kraj certifikát, který jej opravňuje k bezplatné účasti na tomto veletrhu v příštím roce.Rekonstrukce Státního zámku Slatiňany je kompletní
28. 06. 2020

Rekonstrukce Státního zámku Slatiňany je u konce, po necelých třech letech se 25. května slavnostně otevřel veřejnosti. Zámek má opravenou fasádu a změnilo se využití některých jeho interiérů. Obnova neminula ani přilehlý zámecký park. Celý areál bude opět sloužit ke kulturnímu a volnočasovému vyžití. Za projektem rekonstrukce stojí ateliér Masák & Partner a celková cena úprav se vyšplhala na 100 milionů korun.Kam vyrazit naboso? Do Pěnčína, Harrachova i za hranice
28. 06. 2020

Kdysi se chodilo naboso zcela běžně, ale později, s rozvojem civilizace, se od toho prakticky upustilo. Trendem dnešní doby je aspoň načas se k tomuto blahodárnému způsobu pohybu, který je v souladu se zdravým životním stylem, vracet. Takzvané stezky bosou nohou nabízí i Liberecký kraj.


S Prague City Tourism budete #vprazejakodoma
28. 06. 2020

V rámci kampaně pro restart cestovního ruchu v metropoli V Praze jako doma městská organizace Prague City Tourism nabídne návštěvníkům zdarma vstup na Staroměstskou radnici a procházky s průvodcem.


Liberecký kraj láká turisty na Skryté skvosty
28. 06. 2020

Ikonická silueta Ještědu, hrad Trosky s věžemi Panna a Baba, Bezděz tyčící se majestátně nad Máchovým jezerem nebo Harrachov se sklářskou historií a Mumlavskými vodopády. Ačkoliv je Liberecký kraj druhým nejmenším, má rozhodně co nabídnout a je plný míst, která na své objevení ještě stále čekají.
MMR: Vláda schválila nový zákon o veřejných dražbách
28. 06. 2020

Vláda ČR 22. června na svém jednání schválila nový zákon o veřejných dražbách. Díky němu dojde k zásadní koncepční změně ve způsobu nabývání vlastnictví, ke zjednodušení a zrychlení dražebního procesu, a tedy i ke snížení nákladů na provedení dražby a k nastavení pravidel i pro aukce a dražby, které byly dosud prováděny bez jasných pravidel mimo zákonnou úpravu veřejných dražeb. Nyní zákon míří do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.