Menu

Bleskovky

Na podporu bydlení šla vloni více než miliarda korun
26. 03. 2019

Vláda dnes schválila výroční zprávu Státního fondu rozvoje bydlení. V oblasti bytové politiky v loňském roce pokračoval trend růstu výstavby a rekonstrukce bytového fondu. Byly například schváleny výhodné úvěry za více než 800 milionů korun. Velký ohlas zaznamenal i program na pořízení nebo rekonstrukci bydlení pro mladé lidi do 36 let, který je zaměřen především na vlastnické bydlení v menších městech a na venkově. Mladí požádali k 31. 12. 2018 o 668 a celkově k dnešnímu dni o 780 milionů korun.


JAZZ SPRING PRAHA 2019
25. 03. 2019

Dovolujeme si vás úpzvat na JAZZ SPRING PRAHA 2019, cyklus koncertů pořádaný společností Italia Arte Fest pod uměleckým vedením italského dirigenta Waltera Attanasiho se koná ve spolupráci s Velvyslanectvím Itálie a Italským kulturním institutem při příležitosti oslav stého výročí otevření Velvyslanectví Itálie v Praze a navázání diplomatických vztahů mezi oběma zeměmi.
V Kongresovém centru Praha proběhlo předsednictví EU nanečisto
22. 03. 2019

Vláda ČR se připravuje na předsednictví EU v roce 2022. V úterý 19. března 2019 hostilo Kongresové centrum Praha akci pod názvem Předsednictví nanečisto, kterou uspořádalo ve spolupráci s partnerskými společnostmi Yventech, Zátiší Catering, Holiday Inn Prague Congress Centre a Exposale. Cílem této akce bylo předání zkušeností z předsednictví Slovenska a Rumunska ze strany projektového řízení a představení současných audio-vizuálních a komunikačních technologií používaných při něm.


Den Země ve Žďárských vrších 13. dubna 2019
21. 03. 2019

Chaloupky vás zvou na 9. ročník putování po Žďárských vrších a okolí Nového Města na Moravě. Letos je akce inspirována evropskou přírodou a krajinou. Připraveny budou trasy od 5 do 100 km. Stokilometrová trasa startuje již 12. 4. ve 20 hodin od žďárského vlakového nádraží. Na trasy 50, 40, 30 a 25 můžete vyrazit od 7:30 od Horáckého muzea v Novém Městě. Kratší trasy 20, 15, 11, 10 a 5 km začínají na stejném místě od 10 hodin. Nejkratší trasa, určená hlavně dětem s rodiči, povede za evropskými pohádkami.


Jak správně postupovat v procesu veřejných zakázek poradí semináře v regionech
20. 03. 2019

Ministerstvo pro místní rozvoj prostřednictvím regionálních Eurocenter organizuje cyklus seminářů Dotace EU a veřejné zakázky. Celkem 13 akcí se uskuteční v průběhu března a dubna 2019 ve všech krajských městech. Účastníci budou seznámeni s typy veřejných zakázek, s jejich zadávacím řízením a také s průběhem případné kontroly. Cílem seminářů je podpořit správnou realizaci projektů podpořených z fondů EU. Účast na seminářích je bezplatná.Town Hall Pass – vstupenka na dvě nejstarší radnice v Praze znovu v prodeji
19. 03. 2019

Po krátké zimní pauze Prague City Tourism a Novoměstská radnice znovu nabízí návštěvníkům kombinovanou vstupenku Town Hall Pass. Cenově výhodná vstupenka zahrnuje interiéry Staroměstské radnice, věž Novoměstské radnice a hned dva výstupy na věž Staroměstské radnice. Town Hall Pass platí 3 dny a umožňuje přednostní odbavení.


Přivítejte jaro ve Středočeském kraji
19. 03. 2019

Příroda se už probouzí po vydatné zimě. K jarním měsícům neodmyslitelně patří svátky, zvyky a veselice, které lze prožít ve Středočeském kraji. Vítání jara, vynášení Morany a atmosféru pravých staročeských Velikonoc nabízí návštěvníkům středočeské skanzeny, hrady a zámky. Jaro lze přivítat také vycházkou do přírody na Křivoklátsku, Kokořínsku nebo v Brdech. Pokochat se kobercem z bledulí je možné třeba na Loučensku. Své zahrádky zase můžete obohatit květinami z veletrhu Zemědělec v Lysé nad Labem.


Pražské hravé Velikonoce
19. 03. 2019

Už po jedenácté pořádá Muzeum hlavního města Prahy Pražské hravé Velikonoce. Tentokrát se namísto tradiční soutěže o nejkrásnější kraslici orientuje spíše na dílny polozapomenutých řemesel a edukační tematické programy pro školy, a to od 2. 4. do 21. 4. 2019.Ministryně Klára Dostálová dnes přivítala v úřadě nového ředitele agentury CzechTourism
18. 03. 2019

Novým ředitelem agentury CzechTourism se k 18. březnu 2019 stává Jan Herget. Ve funkci střídá Moniku Palatkovou. Jan Herget působil v agentuře CzechTourism v minulosti na pozici ředitele pro zahraniční zastoupení a online, kde měl na starosti především koordinaci zahraničních zastoupení agentury a realizace globálních marketingových kampaní. Zkušenosti má i v soukromé a akademické sféře.

Velikonoční předváděcí akce laserů a CNC strojů v EURAZIO
16. 03. 2019

Společnost 4ISP představí svým zákazníkům v období jarních měsíců v centru EURAZIO další zajímavosti. Během velikonočních předváděcích dní v březnu rozhýbou technici třicet strojů a okolo padesáti dalších zařízení. 21. března zve 4ISP na testovací práce s laserem všechny živnostníky, malé firmy, školy, modeláře, tvůrčí lidi a zámečníky, aby jim podle jejich zájmu ukázali, jak fungují Hobby stroje. Všem zájemcům nabídne firma unikátní dny testování, školení, předávání informací a vyzkoušení práce s lasery, frézkami a rozličnými doprovodnými zařízeními. 27. a 28. března pak otevře 4ISP dveře uživatelům profesionálních řad strojů, kterým záleží například na směnném provozu, rychlosti řezu, jednoduchosti předávání dat od zákazníka k operátorovi výroby. A nebo řeší tahání plechů a trubek z místa na místo a hledá způsoby, jak si to aspoň trochu ulehčit. Představena bude práce s generátorem dusíku, což umožní těm, kdo používají dusík ve výrobě nezávislost. Dále se budou moci zákazníci seznámit s českou filtrací TIGEMA, která řeší čištění výstupů od strojů. V EURAZIO center nabízí i prostorové věže bez napojení na stroje. Představen bude i D 6000, což je obráběcí stroj, který pomáhá v reklamním průmyslu se zpracováním neželezných materiálů v 3D provedení. A také super laser, stroj, který nařeže desítky, stovky, tisíce přáníček, dárkových předmětů ze dřeva, papíru a spousty dalších materiálů v jedinečné kvalitě, za velké rychlosti a přesnosti v každém detailu. Nezapomene se ani na chlazení strojů, při výrobě nezbytné. Velikonoční zákaznické předváděcí akce představí laserové stroje v nejrůznějších a možná i netušených podobách.


Zahájení výstavní sezóny v kutnohorské GASK
16. 03. 2019

Srdečně Vás zveme na slavnostní zahájení výstavní sezóny 2019, které proběhne v sobotu 23. března od 15 hodin. Odpoledne zahájíme vernisáží výstavy Jana Macúcha. Následují nové Intervence ve stálé expozici a Obměny v Aleji Světců, dlouhodobého projektu, představujícího současnou sochu a plastiku. Program zakončíme „téměř módní přehlídkou“a koncertem.


V Košickom kraji za rok 2018 padol rekord v prenocovaniach
16. 03. 2019

Návštevnosť Košického regiónu rástla už štvrtý rok po sebe. Rok 2018 bol z pohľadu ubytovacích štatistík rekordný v oboch kľúčových ukazovateľoch. Počet ubytovaných návštevníkov prekonal vlaňajší rekord, v počte prenocovaní dokonca padol zatiaľ najúspešnejší rok 2008.Nashle na skle
14. 03. 2019

Muzeum hlavního města Prahy pořádá od 24. března do 13. října 2019 ve spolupráci s Vyšší odbornou školou sklářskou a Střední školou v Novém Boru v Zámeckém areálu Ctěnice výstavu věnovanou sklářskému řemeslu. Autor, MgA. Jiří Suchý, výtvarník, sklář a pedagog připravil se svým týmem výstavu, která představuje průřez moderním mladým sklářským designem a řemeslným uměním studentů, doplněný skleněnými instalacemi vytvořenými pedagogy této školy. Výstava je instalována v pěti výstavních sálech v přízemí zámku a v nově zpřístupněném gotickém sklepení.


Schválený návrh směrnice o nekalých obchodních praktikách
14. 03. 2019

Evropský parlament schválil směrnici, která reguluje nekalé obchodní praktiky mezi podniky v zemědělském a potravinovém řetězci po celé Evropské unii. Ve směrnici je zahrnuta také tzv. dvojí kvalita potravin. Ke konečnému podpisu ze strany Evropského parlamentu by mělo dojít 17. dubna.


18. Výročí černokosteleckého pivováru
14. 03. 2019

V sobotu 16. března oslavíme již osmnácté výročí černokosteleckého pivováru. Přijďte se podívat na den otevřených dveří a spuštěných strojů. Na čepu bude náš ležák Vycpaná vydra, tmavý speciál Černá svině a výroční vídeňský speciál Míla! Ze strojů poběží vykulovačka a myčka dřevěných sudů či bednářské stroje, prohlídky povedou doposud nepřístupnými prostory, poběží varna na přímý otop dřevem a chladicí štoky. Živá muzika a pivovarské speciality.Stavební úřady v obcích mohou získat peníze na výkony rozhodnutí
14. 03. 2019

Ministerstvo pro místní rozvoj vyhlásilo výzvu k předkládání žádostí o poskytnutí dotací z nového pilotního programu s názvem Podpora výkonů rozhodnutí stavebních úřadů pro rok 2019. Stavební úřady díky ní mohou získat peníze na zajištění neodkladného odstranění stavby, nutných zabezpečovacích prací či na vyklizení stavby v souvislosti se stavebními pracemi. Ministerstvo má pro žadatele připraveno 60 milionů korun.Velikonoční trh v Nepomuku 6. dubna 2019
12. 03. 2019

Již osmou sezónu Nepomuckých trhů odstartuje Velikonoční trh na náměstí Augustina Němejce. Téměř padesát prodejců přijede s farmářskými i řemeslnými produkty včetně velikonočního sortimentu. Pro dobrou náladu bude trh doprovázet malý lidový soubor Plzeňský MLS. V muzeu je připraven program v duchu velikonočních tradic a hudební pohádka O Budulínkovi. Vstup na trhy je zdarma. Za zhlédnutí pohádky zaplatíte 40 Kč.IROP získal dalších 5,2 miliard, které rozdělí na projekty regionů
12. 03. 2019

Integrovaný regionální operační program (IROP), který spravuje Ministerstvo pro místní rozvoj, získal dodatečných 5,2 miliardy korun, které poputují k náhradním projektům vybraných výzev. Navíc bude v květnu 2019 vyhlášena nová výzva na nízkoemisní vozidla ve třech uhelných regionech.


K návštěvě středních Čech bude kraj lákat turisty z Ruska
11. 03. 2019

Středočeská centrála cestovního ruchu (SCCR) se představí ve dnech 12. – 14. března ruským turistům. Na veletrhu Expocentr v Moskvě chce turisty nalákat na krásy středních Čech. Na moskevském veletrhu bude SCCR prezentovat své aktivity u stánku CzechTourism - ve společné expozici České republiky. U stánku se návštěvníci seznámí s tipy na výlety, které přináší i brožury v ruském jazyce. Veletrhu se zúčastní také zástupci Středočeského kraje.


Markéta Wernerová odchází z pozice ředitelky Středočeské centrály cestovního ruchu
11. 03. 2019

Markéta Wernerová odchází k 15. březnu 2019 na vlastní žádost z pozice ředitelky Středočeské centrály cestovního ruchu, příspěvkové organizace Středočeského kraje. Rezignaci Markéty Wernerové na dosavadní funkci vzala dnes na vědomí Rada Středočeského kraje. Wernerová působila ve funkci ředitelky Středočeské centrály cestovního ruchu od loňského dubna. Než bude uzavřeno výběrové řízení na obsazení uvolněného postu (jež kraj vyhlásí v nejbližší době), bude krajskou turistickou centrálu řídit Marek Černoch, dosavadní ředitel Středočeské filmové kanceláře, která patří pod Středočeskou centrálu cestovního ruchu.Na projekty podporující nadnárodní spolupráci je letos připraveno 60 milionů EUR
08. 03. 2019

Program nadnárodní spolupráce tzv. Interreg CENTRAL EUROPE vyhlásil v tomto týdnu výzvu na podávání žádostí o dotaci. Na ni bude na podzim navazovat výzva programu nadnárodní spolupráce tzv. Interreg DANUBE. Oba programy podporují spolupráci mezinárodních týmů vytvořených institucemi z veřejného i soukromého sektoru. K dispozici bude přibližně 60 milionů EUR z Evropského fondu pro regionální rozvoj (ERDF). Peníze půjdou hlavně na projekty, které zlepšují kvalitu našich životů v různých oblastech.


Aktuální stav řešení mimořádné provozní události Národního elektronického nástroje
07. 03. 2019

Ministerstvo pro místní rozvoj v minulých dnech v tiskových zprávách a mediálních reakcích informovalo o provozní události Národního elektronického nástroje (NEN) z poloviny února 2019, a o tom, že provádí i právní analýzu celé situace.


S hudbou v zádech krajem Antonína Dvořáka
06. 03. 2019

Předprodej vstupenek na 51. ročník Hudebního festivalu A. Dvořáka Příbram byl zahájen a všichni příznivci klasické hudby nejen z regionu Příbramska mohou vybírat v pestrém programu tradičního festivalu. Letošní ročník se ponese v duchu motta „Mistr a jeho žáci“ a spojí tak Dvořáka skladatele s Dvořákem pedagogem. Od 24. dubna do 11. června 2019 jste srdečně zváni na řadu koncertních vystoupení, která nabídnou výtečné osobnosti české i zahraniční klasické scény.Pět milionů přenocování a 2,2 milionů hostů
06. 03. 2019

Rok 2018 byl pro berlínskou nízkonákladovou skupinu a&o v mnoha ohledech revolučním. Kromě nově otevřených poboček v Praze a Frankfurtu získalo a&o první nemovitosti v Polsku, Maďarsku a Španělsku a tím výrazně urychlil svou expanzi v Evropě. Společnost zahájila kompletní redesign svých hostelů a otevřela vlastní uměleckou síň v Lipsku. Celkový počet přenocování v hostelech a&o dosáhl pěti milionů a obrat stoupl o 15 procent.


Jubilejní FOR BIKES 2019
06. 03. 2019

Prestižní závody, Family Day i soutěž o kola za sto tisíc korun. Desátý ročník českého cyklistického svátku, veletrhu FOR BIKES, chystá pro návštěvníky nejen novinky a trendy z oboru od českých a zahraničních výrobců, ale také nabitý program s prestižními závody i soutěžemi o atraktivní ceny. Tradičně se koná na výstavišti PVA EXPO PRAHA v Letňanech, a to ve dnech 29. až 31. března.


V pátek začínají výstavy FOR CARAVAN a FOR BOAT
06. 03. 2019

Letňany budou patřit karavanům a lodím. Nezávislé cestování má čím dál více příznivců. Nejenže Češi mění leteckou dovolenou za cestování v obytném autě nebo karavanu, často tráví na cestách dlouhé měsíce a pracují na dálku. Přijďte i vy objevit kouzlo svobodného cestování. Všichni nomádi a karavanisté se potkají od pátku do neděle v Letňanech. V areálu PVA EXPO PRAHA se totiž uskuteční další ročník výstavy FOR CARAVAN. Souběžně proběhne výstava lodí a vodních sportů FOR BOAT. Na návštěvníky čeká 6 hal nabitých k prasknutí – na ploše 29 010 m2 se představí 202 vystavovatelů z 6 států. K vidění budou stovky obytných aut, karavanů a lodí, a to včetně těch nejluxusnějších. To vše o víkendu doplní cestovatelský festival Kolem světa.Středočeský kraj se představí německým turistům v Berlíně
05. 03. 2019

Středočeská centrála cestovního ruchu chce nalákat německé turisty na krásy středních Čech během veletrhu ITB v Berlíně. Na největším německém veletrhu bude SCCR od 6. do 10. března prezentovat své aktivity u stánku CzechTourism - ve společné expozici České republiky. U stánku se návštěvníci seznámí s tipy na výlety, které přináší i brožury v německém jazyce. Veletrhu se zúčastní také zástupci Středočeského kraje.


Bonus karta turistické oblasti Pálava a Lednicko-valtický areál již od října
05. 03. 2019

Zavedení systému návštěvnické bonus karty je jedním ze stěžejních projektů destinační společnosti Pálava a Lednicko-valtický areál pro rok 2019. Její zavedení zvýší atraktivnost destinace pro tuzemské i zahraniční návštěvníky, nabídne návštěvníkům bonus, přidanou hodnotu, případně slevu na služby a programy na území turistické oblasi Pálava a Lednicko-valtického areálu. Pro poskytovatele služeb zajistí větší podporu nabídky služeb, balíčků a regionálních produktů, zvýší výnosy poskytovatelů služeb z již nabízených nebo nově připravených služeb a produktů. Bonus karta se stane také významným spojovatelem nabídky poskytovatelů turistických služeb v turistické oblasti Pálava a Lednicko-valtický areál, kterým umožní prezentovat svoji dlouhodobou i aktuální nabídku služeb a produktů prostřednictvím návštěvnické bonus karty.


Hody, Pivovary, Jaro a pozvánky do Janovic nad Úhlavou
28. 02. 2019

Milí přátelé, vážení příznivci, posíláme várku pozvánek na akce do Janovic nad Úhlavou a těšíme se na setkání s vámi.Střední Čechy se představí polským turistům na veletrhu MTT
28. 02. 2019

Středočeská centrála cestovního ruchu vyrazí za hranice České republiky, aby nalákala polské turisty na krásy středních Čech během veletrhu MTT ve Wroclavi. Na polském veletrhu bude SCCR od 1. do 3. března prezentovat své aktivity u stánku CzechTourism - ve společné expozici České republiky. U stánku se návštěvníci seznámí s tipy na výlety, které přináší i brožury v polštině. Slavnostního zahájení, které odstartuje víkendový cestovatelský veletrh, se zúčastní také zástupci Středočeského kraje.


K memorandu o bezhotovostních platbách, které sepsalo MPO
27. 02. 2019

Asociace českého tradičního obchodu (AČTO) vítá iniciativu Ministerstva průmyslu a obchodu ČR (MPO) na zpřístupnění plateb kartou v menších obchodech. Nechápe však, z jakého důvodu se toto děje bez účasti AČTO, jakožto de facto jediného a největšího zástupce českých nezávislých obchodníků, provozujících zejména malé venkovské prodejny.


Nové developerské projekty v Praze představí výstava BYDLENÍ, NOVÉ PROJEKTY
27. 02. 2019

Ve dnech 21. až 24. března 2019 se v PVA EXPO PRAHA v Letňanech uskuteční specializovaná výstava BYDLENÍ, NOVÉ PROJEKTY. Představí nové developerské projekty i aktuální trendy v bydlení. Oficiálními vozy veletrhu jsou automobily značky FORD.Setkání s Evropskou komisí zahájí dialog o politice soudržnosti po roce 2020
27. 02. 2019

V pátek 1. března 2019 proběhne na Ministerstvu pro místní rozvoj setkání s významnými představiteli Evropské komise. Setkání se uskuteční v rámci aktivit souvisejících s přípravou programového období po roce 2020. Živý přenos i záznam celé události bude dostupný na webových stránkách Ministerstva pro místní rozvoj - www.dotaceEU.cz a portálech ČTK - www.ceskenoviny.cz.V Kongresovém centru Praha proběhl lékařský kongres EAHAD
22. 02. 2019

Dne 5. února 2019, den před zahájením 12. kongresu Evropské asociace hemofilie a přidružených chorob (EAHAD), se uskutečnila tisková konference za účasti ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha. EAHAD si zvolila Prahu jako 12. destinaci svého kongresu a do Prahy přijelo přes 2 600 lékařských expertů, farmaceutů i zástupců komunity z 80 zemí světa. V historii pořádání kongresu to byla rekordní účast a KCP tak dostalo velkou šanci představit se jako zkušené kongresové centrum.Ministryně Klára Dostálová navštívila Jihočeský kraj
22. 02. 2019

Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová 22. února zavítala do jižních Čech. Na jednání s hejtmankou Jihočeského kraje Ivanou Stráskou společně probraly klíčové aktivity v regionu. Posléze ministryně navštívila projekty, které mohly být realizovány díky podpoře Ministerstva pro místní rozvoj.


Středočeská centrála cestovního ruchu spustila nové webové stránky
22. 02. 2019

Zásadní modernizací prošly oficiální webové stránky Středočeské centrály cestovního ruchu www.centralbohemia.cz. Od února nabízejí návštěvníkům v nové atraktivní podobě jednodušší orientaci nebo možnost zobrazení na mobilních zařízeních. Nové stránky kladou důraz zejména na přehlednost obsahu. Zároveň se mohou pochlubit interaktivitou pro uživatele – seznam kulturních, společenských nebo sportovních akcí mohou sami aktualizovat a rozšiřovat.


Lidé si mají dovolenou užít, ne se strachovat
22. 02. 2019

Ministryně Klára Dostálová na tiskové konferenci spolu s předsedou Asociace cestovních kanceláří ČR Vladimírem Dolejšem a prezidentem Asociace českých cestovních kanceláří a agentur Romanem Škrabánkem představila nový nástroj na ochranu klientů cestovních kanceláří. Lidé si díky němu mohou lépe prověřit cestovní kancelář před zakoupením zájezdu.Zahájení výstavní sezóny v MUD*
21. 02. 2019

Site-specific instalace Veroniky Šrek Bromové, grafické obrazy Jaroslava Vančáta a multimediální výstava Viktórie Černegové a Olgy Sosnowské. Na zahájení ojedinělých výstav zve muzeum ve středu 27. února v 18 hodin.


Nový cenový model Interchange
20. 02. 2019

Mezinárodní skupina Interchange, která je jedním nejpřednějších poskytovatelů směnárenských služeb na světě i v České republice, kde provozuje 42 místních poboček, dnes oznámila, že zavedla nový cenový model s nízkými maržemi ve své pobočce v centru Prahy v Železné ulici pouze několik metrů od Staroměstského náměstí. Jde zároveň o urychlení implementace nové legislativy, která bude od 1. dubna povinná pro všechny směnárny, a která poskytuje zákazníkům možnost zrušit transakci do tří hodin po jejím provedení. Při sazbách, které zde Interchange nabízí, poskytuje pobočka v Železné ulici výjimečné směnné sazby bez jakýchkoli provizí nebo jiných poplatků, a společnost neočekává jakékoli zrušené transakce.
Soutěž Vesnice roku 2019 zahájena
19. 02. 2019

Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová dnes v rámci 51. celostátní konference Den malých obcí slavnostně zahájila další ročník soutěže Vesnice roku. Již po pětadvacáté tak budou obce napříč Českou republikou poměřovat své „síly“. Přihlášky lze podávat od dnešního dne až do 30. dubna 2019. Během března se uskuteční také čtyři motivační semináře.


Výstava k stému výročí italského velvyslanectví v Praze
19. 02. 2019

Při příležitosti oslav stého výročí otevření italského velvyslanectví v Praze a navázání diplomatických vztahů si Velvyslanectví Itálie a Italský kulturní institut dovolují pozvat Vás na zahájení stálé výstavy o Italské kongregaci v Praze, která se uskuteční ve středu 27. února od 18.00 v přednáškovém sále tohoto kulturního institutu. Vstup je volný až do vyčerpání kapacity sálu. Výstava bude instalována na empoře barokní kaple.


Operní árie a duchovní vokální skladby v Evangelickém kostele v Pardubicích
19. 02. 2019

Tento čtvrtek (21. 2.) se v rámci pravidelných abonentních koncertů spolu s BSG představí sólista Slovenského národního divadla Gustáv Beláček a oceňovaná mladá mezzosopranistka Eliška Zajícová v programu složeném z operních árií a duchovních skladeb M. Haydna, W. A, Mozarta, G. Rossiniho, M. I. Glinky a G. Donizettiho. Závěr večera pak bude patřit Biblických písním A. Dvořáka.Vláda schválila akční plán Strategie regionálního rozvoje
18. 02. 2019

Ministryně Klára Dostálová dnes předložila na vládě akční plán Strategie regionálního rozvoje ČR, který určuje priority a potřeby České republiky v oblasti rozvoje regionů v následujících dvou letech. Vzhledem k odlišným podmínkám v jednotlivých regionech je smyslem akčního plánu usměrňovat politiku státu tak, aby reagovala právě na tato specifika a soustředila se na největší problémy v daném regionu.


Travelfest nabídne cestování, dobré jídlo a pití i zábavu pro celé rodiny
18. 02. 2019

Pohodu, zábavu, zážitky, možnosti oddechu a relaxace každému podle jeho gusta, aktivní i více či méně pasivní. K tomu skvělé gurmánské zážitky a atraktivní přehlídku památek. To vše nabídne svým návštěvníkům letošní třetí ročník nejvýznamnějšího jihočeského veletrhu cestovního ruchu Travelfest 2019. Ten začíná v pátek 26. a potrvá do neděle 28. dubna v prostorách pavilonů T1, T2 a Z v areálu českobudějovického výstaviště.


Czech specials new
travelcon
Restaurace Novoměstský pivovar