Menu

Setkání v Radějově

10. 07. 2004

Travelex, největší nebankovní poskytovatel služeb v oblasti zajištění a realizace mezinárodních plateb a zároveň největší emitent cestovních šeků VISA a MasterCard, zaujímá vedoucí pozici v oblasti zajišťování hotovostních peněžních transakcí a toků pro finanční instituce a cestovní kanceláře. Má zastoupení v jednatřiceti zemích světa, přičemž to české 19. června v Radějově nedaleko Strážnice organizovalo pracovní setkání za účelem prezentace svých nových služeb – elektronického obchodování (FX Paynet) a pojištění krizových rizik (forwardové kontrakty). Součástí programu byla i nabídka vybraných služeb významným klientům Živnostenské banky a věrnostního programu Českých aerolinií. Setkání se uskutečnilo na agroturistické farmě v penzionu Roseta v Radějově. Při té příležitosti jsem o krátký rozhovor požádal jejího majitele Ing. Františka Mrkvu. Františku, proč ses dal na tuto oblast podnikání?
Je to jakýsi návrat ke kořenům. Vyučení v oboru i další studia vinařské problematiky zakončená vysokoškolským diplomem ti dávají předpoklad k temu, abys měl rozhled. Přehled, co sa dá tvořit. A dyž to máš trošičku srovnané a pár roků praxe, řekneš si: „Proč bych nemohl svoje řemeslo uplatnit v soukromém podnikání?“ Uvědomění je jedna věc, a pracovat s přírodú druhá, obzvlášť než nastřádáš potřebné hodnoty, abys je z nuly mohl rozvíjet v soukromých podmínkách. Podařilo se nám nastolit jakýsi model, prosadit ho a rozjet. Mnozí náš úmysl zavrhovali a říkali: „Co tam chcete dělat? Mimo hlavní dopravní komunikace, kdesi na periferii civilizace, na malé dědině?“ Teď ale možu říct, že jsme ve správném čase na správném místě. Návštěvnost penzionu je velmi slušná. Jsou to individuálové i firemní skupiny, správní rady apod. Ať jsou naši hosté odkudkoliv, z každé oblasti, najdou u nás místo ke své realizaci i relaxaci.

Vaše klientela je skutečně pozoruhodná…
Svá výjezdní pracovní zasedání u nás organizují firmy, ministerstva, banky, cestovní kanceláře a jiné, nejen české subjekty. Vzhledem k blízkosti sousedního Rakouska k nám řada hostů přijíždí i z Rakouska. Není to otázka se „jenom“ najíst a napít, ale i estetiky a kongresového zázemí. V tomto se velmi výrazně projevuje vliv a nezastupitelnost mé manželky. Její cit a něžnost, kterými já neoplývám.
www.travelex.czwww.roseta-pension.cz

Archiv vydání

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001