Menu

ESO travel firemní klientele
nabízí zajištění služebních cest, účastí na kongresech, konferencích a veletrzích; skupinových zájezdů, incentivních a teambuildingo­vých akcí.

Prožijte své cestovatelské sny a zvyšte tím výkonnost firmy
Přemýšlíte jak motivovat zaměstnance? Jak odměnit obchodní partnery? Jak podpořit obchodní zástupce a získat nové? Jak zvýšit výkonnost a zisky firmy?

Incentivní turistika
je vysoce účinným nástrojem motivace zaměstnanců, obchodních partnerů a klientů. Investice do incentivních programů vede k dosahování vyšších pracovních výkonů, ke zvýšení firemní loajality a růstu zisku.

Incentivní zájezdy ESO travel
v podobě jednorázových akcí, nebo cestovatelských poukázek, které lze čerpat dlouhodobě, jsou dobrou investicí do zlepšování výkonu firmy.

Projekt incentivního cestování
ESO travel nabízí své zkušenosti v organizaci incentivních akcí. Zcela bezplatně pro vaši firmu navrhneme optimálně koncipovaný projekt incentivních programů a případné dohodnuté akce zrealizujeme na klíč.

Rok 2008 nejúspěšnější v celé historii

27. 12. 2008

S ředitelkou akciové společnosti ESO travel Martinou Cikánovou a předsedou představenstva této společnosti Tomášem Cikánem se potkáváme 28. listopadu 2008 na prknech, která reprezentují velký svět, nebo spíš svět velkých a úspěšných, na pódiu ve Španělském sále Pražského hradu na předávání „Českých 100 nejlepších“. Hned vzápětí po skončení oficiálního ceremoniálu je žádám o sdělení pocitů.
Samozřejmě nás těší, že jsme i letos, tentokrát z rukou místopředsedy české vlády pana Jiřího Čunka, přebírali toto vysoce prestižní ocenění před tak úžasným publikem, jaké se tu dnes večer ve Španělském sále Pražského hradu a v Rudolfově galerii sešlo. Ostatně, řada z osobností, jež byly na dnešní večer pozvány, a jejich firem, je už po léta našimi klienty. V orientaci na exotické zájezdy pro firemní klientelu je totiž ESO travel deset let jedničkou na českém trhu. Ilustruje to, mezi jak renomovanými značkami v kategorii cestovní ruch, jako jsou např. Čedok, EuroAgentur, Fischer, ČSA aj., naše cestovní kancelář diplom přebírala. V rámci firemní klientely se hodně zaměřujeme na incentivní programy v oblastech jihovýchodní Asie, Austrálie, Jižní Afriky, Jižní Ameriky a USA. V roce 2008 jsme realizovali největší jednorázovou akci v historii ESO travel, když jsme v jednu chvíli vypravili tři speciální letadla do Thajska se čtyři sta osmdesáti klienty na palubách. Pro cestovní kancelář ESO travel to byla po čtrnácti letech existence taková její maturita. Zvládli jsme ji tak excelentně, že tentýž klient už u nás objednal přibližně početně stejně obsazenou incentivní akci na březen 2009 do Dominikánské republiky.

S čím dál větší provázaností české ekonomiky na Dálný východ to s firemní klientelou bývá tak, že nezřídka musí operativně na služební cestu za oceán nebo přes celou Asii. A když už se takový manažer vydá dvanáctihodinovým letem do takové dálky, čas od času rád využije možnost seznámit se se zemí svého zaměstnavatele či obchodního partnera.
Umíme nejen zajistit následný program pracovní cesty, ale i kompletní pobytové aranžmá, a to nezřídka ve velmi kratičkém čase. Děláme to i dodavatelsky v rámci outsourcingu pro velké společnosti, specialisty na business travel. Nicméně my sami sebe vidíme, a i naše okolí nás tak vnímá, coby specialisty na exotiku. Jede-li zákazník na kongres nebo jinou služební cestu, drtivá část nákladů připadne na dopravu. Zpravidla na letenky a letištní taxy. Prodloužení pobytu o pár dní, např. o poznávací program či relaxační pobyt u moře, bývá nejen odměnou, ale leckdy nutností. Vyjít vstříc umíme i klientům, kteří vznesou požadavek na zabezpečení pracovní části programu služební cesty, na zprostředkování různých exkurzí, návštěv institucí a provozů nebo audiencí u významných činitelů apod. Např., když chce kardiochirurg navštívit nemocnice v různých zemích, seznámit se s tamními poměry a konzultovat své poznatky s kolegy.

Dva roky jsem dělal tajemníka Ústředního poradního sboru pro lidový tanec a komunikoval se spoustou báječných lidí, špičkových folkloristů. A tak jsem si jednou vyslechl historku, jak se v brněnském rozhlase po desítkách let, co spolu nehráli, sešli staří, snad víc než osmdesátiletí pánové, členové legendární prvorepublikové muziky Samko Dudíka, a během nahrávání si ze sebe dělali šoufky. I z basisty romského původu: „Jak jsi moh’ tak dlouho vydržet s takovou starou cigánkou?“ A on se zasnil a odtušil: „Jaj, keby stě ju viděli mojma očima…“ Takže Martino, jak jsi to tak dlouho mohla vydržet s Tomášem Cikánem?
Ani nevím. Čas strašně utíká. Do toho podnikání, dvě děti… Děláme práci, která nás oba baví a naplňuje. Někdy je těžké oddělit práci od soukromého života. Mnohdy si ještě doma v noci sedneme a řešíme pracovní záležitosti. U nás to nefunguje tak, že za sebou zavřeme dveře kanceláře a téma práce je tabu.
Jaromíre, rád bych Martinu doplnil. Už proto, abych upřesnil, jak je to s ní a tím starým cikánem… Stále jsme totiž mladý vztah. Na to, že nám je teprve devětatřicet let, jsme spolu v partnerském vztahu poměrně krátce, od léta 1985, čili třiadvacet let. Je možné, že se někdy za třicet – čtyřicet let dostaví manželská krize, ale nyní v období počáteční zamilovanosti to jistě nemůže nastat. Náš vztah drží především díky vzájemnému respektu a toleranci. Má žena Martina je velmi tolerantní, a tak si již dvanáctým rokem mohu dovolit stále stejnou osobní asistentku, s níž jsme minulý měsíc slavili její 72. narozeniny.

A jak vás, Martino a Tomáši, miluje podnikatelská štěstěna? Jaký byl pro ESO travel rok 2008?
Nejlepší a zcela nejúspěšnější v celé historii. V auditovaných tržbách jsme se přiblížili k šesti stům milionům korun. Tedy více než dosáhli všichni na českém trhu působící touroperátoři specializovaní na exotiku dohromady. Do roku 2009 vstupujeme s kolekcí osmi katalogů. Celkem 1360 stran nabídek exotických zájezdů do 106 mimoevropských zemí. Tato nabídka zcela jistě nemá ve středoevropském regionu konkurenci. Největší očekávání vkládáme do USA a Kanady, kde zásluhou bezvízového styku již dnes zaznamenáváme stoprocentní nárůsty rezervací oproti loňské sezoně.


 

Archiv vydání

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001

AKTUÁLNÍ ČÍSLO
VŠUDYBYL 02/2020
02/2020 číst aktuální číslo