Menu

Program G4S 4teen

27. 12. 2008

Group4Securicor
je světovou jedničkou v oboru bezpečnostních řešení. Působí ve více než sto zemích a zaměstnává půl milionu lidí. Hlavní předmětem jejího podnikání je analýza bezpečnostních rizik u zákazníka, doporučení a realizace bezpečnostního řešení, které tato rizika eliminuje na minimum. A to vždy se zaměřením na efektivitu řešení, tedy optimalizaci kvality a nákladů. Jako většina úspěšných mezinárodních společností i G4S věnuje velké úsilí a prostředky na podporu různých neziskových organizací a projektů.

Evropská sponzorská asociace ESA
udělila společnosti G4S v listopadu 2008 hlavní cenu – Best Sponsorship in Business to Employee category – za úspěšnou realizaci programu G4S 4teen. Tento program byl nastartován v roce 2007. Jedná se o sportovní růst mladých sportovců z ekonomicky slabších zemí, kteří by bez odborné a materiální podpory nemohli rozvíjet svůj talent. Ve spolupráci s Mezinárodním olympijským výborem a dalšími významnými sportovními organizacemi vybrala G4S čtrnáct nadějných mládežníků a zapojila je do tohoto programu. Na podporu programu získala G4S žijící a stále aktivní sportovní legendu, dvojnásobného olympijského vítěze a světového rekordmana Haile Gebrselassie, který tento program po světě propaguje, ale také odborně i lidsky podporuje jednotlivé účastníky programu.

Haile Gebrselassie k tomu řekl:
„Vím z vlastních zkušeností z počátku mé kariéry, jak důležité je pro začínajícího sportovce mít pomoc a podporu vedoucí k rozvoji a úspěchu. Také přátelství, respekt a porozumění, které se těmto mladým lidem dostává od jiných významných sportovců, je neocenitelná. Obdivuji úroveň podpory G4S členům týmu G4S 4teen a jsem poctěn, že jsem také členem tohoto týmu.“

Ambicí všech čtrnácti talentů
je kvalifikovat se na příští olympiádu v Londýně v roce 2012 a dosáhnout tam na medaile. Asi nejúspěšnější členkou týmu je zatím sedmnáctiletá Marianna Pajon Londona z Kolumbie, která je v sedmnácti letech osminásobnou světovou šampiónkou v BMX.
Patnáctiletý Mangal Ho z Indie je národní jedničkou v lukostřelbě v kategorii Kadet a jeho snem je vyhrát na olympiádě.
Když bylo Nimittě Thaveesupsoonthorn z Thajska osm let, objevili u ní lékaři astma a doporučili jí věnovat se plavání. Dnes je jí devatenáct let a má ve své sbírce řadu cenných trofejí z mezinárodních plaveckých soutěží.
Mladý jachtař Juan Ignacio Maegli je z Guatemaly, která není typickou jachtařskou zemí. O to cennější je jeho vítězství na Panamerických hrách v kategorii Hobie 16.
Haileho oblíbenkyní je pochopitelně Keňanka Pauline Korikwiang, která je v necelých dvaceti letech světovou šampionkou v přespolním běhu.

Kromě programu G4S 4teen
věnuje G4S nemalé prostředky na podporu sportu, např. ragby v Botswaně, Keni, Tanzánii a Ugandě, kriketu v Indii, veslování v Norsku, rychlobruslení v Holandsku, jachtingu v Thajsku, cyklistiky v Ekvádoru nebo beach volejbalu v Rakousku. V České republice se tato společnost zaměřila na podporu mládežnického sportu, např. je sponzorem nejmladší kategorie florbalistů nebo dětské školy golfu.


Archiv vydání

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001