Menu

Pražská informační služba na webu

06. 10. 2004

Internetové stránky Pražské informační služby
http://www.pis.cz a http://www.prague-info.cz mají od letošního srpna novou podobu – nový design. Jsou obsažnější a nové uspořádání přináší i lepší orientaci ve velkém množství objektivních a průběžně aktualizovaných informací. Zahraničním návštěvníkům jsou k dispozici informace v pěti jazykových mutacích – v angličtině, němčině, francouzštině, španělštině a italštině. Jde především o turistické informace – pražské památky se stručným popisem včetně otvírací doby, které lze vyhledat podle abecedy, typu nebo umístění, dále všechny užitečné praktické informace, jako např. důležité adresy a telefony, služby cestovního ruchu, informace o městské hromadné dopravě, o službách pro motoristy, o autobusové, železniční a letecké přepravě a podrobný přehled pražských ubytovacích zařízení všech kategorií s adresou, telefonem a nabídkou služeb. Ubytování lze také prostřednictvím stránek zajistit on-line. Stránky dále nabízejí přehled kulturní nabídky v Praze s výběrem pořadů zajímavých pro cizince (anglická a německá verze) a rovněž přehled významných akcí na celý rok (anglicky). Nechybí ani základní údaje o České republice. Informace doplňuje velké množství fotografií.

Pro české návštěvníky
je zde vedle již uvedeného rozšířená nabídka kulturních událostí vždy na aktuální dva měsíce s možností zajištění předplatného tištěného měsíčníku Přehled kulturních pořadů v Praze on-line, adresář firem, institucí, stravovacích a ubytovacích zařízení, provozoven služeb ad., přehled veletrhů, festivalů a sportovních akcí na celý rok, obsáhlý soubor praktických informací pro české turisty směřující do zahraničí, výběr veřejnosti přístupných památek v České republice, dále témata, která se opakují v dotazech veřejnosti na telefonních informacích 12 444 a mnoho dalších praktických i všeobecných údajů a zajímavostí. Do konce letošního roku se ještě chystáme uvést na našich stránkách nový program, který zpřehlední a urychlí vyhledávání v rubrice Kultura.

Jestliže uvedete odkaz
Pokud informace na našem webu pokládáte za užitečné a provozujete také internetové stránky, budeme rádi, jestliže na svých stránkách uvedete odkaz na www.pis.cz (1. stránka je česká) nebo www.prague-info.cz (1. stránka je anglická). Pro ty, kteří již na naše stránky odkazovali dříve, máme prosbu: upravte prosím odkaz podle našich nových stránek. Základní adresa www.pis.cz (www.prague-info.cz) se nemění, ale odkazy na konkrétní sekce jsou nové.

Vaše Pražská informační služba

www.pis.czwww.prague-info.cz

Archiv vydání

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001

Česká chuťovka
ahr - volba