Menu

Školicí a předváděcí centrum RATIONAL v Praze Vokovicích, v těsném sousedství výstupu z metra trasy A Nádraží Veleslavín, je vybaveno pěti konvektomaty SelfCookingCenter® a třemi multifunkčními pánvemi VarioCookingCenter® s inteligentními programy pro dokonalé výsledky vaření. Zájemci se tu mohou obeznámit i se síťovým internetovým řešením pro profesionální kuchyně ConnectedCooking®.

Nové sídlo RATIONAL Czech Republic

03. 01. 2020

S jednatelem společnosti RATIONAL Czech Republic Vladanem Jesenským se potkáváme 12. listopadu 2019 na slavnostním otevření jejich nového sídla. Reprezentativní prostředí, pane řediteli.
Na nové předváděcí školicí centrum jsme se moc těšili. Jsme hrdí na to, že novým sídlem svého zastoupení pro Českou a Slovenskou republiku RATIONAL posiluje svou přítomnost v Evropě. V přízemí hypermoderní budovy, na ploše bezmála 300 m?, tu prezentujeme inovativní varnou techniku pro profesionální kuchyně. Naše školicí centrum je vybaveno konvektomaty SelfCookingCenter® a multifunkčními pánvemi VarioCookingCen­ter®, které umožňují vaření, restování, dušení, pečení, grilování, smažení či sous-vide, vše v jednom jediném spotřebiči. V následujících dnech tu budeme předvádět naše nové systémové řešení iKitchen®, které plně využívá internetové propojení našich konvektomatů a multifunkčních pánví pro víc než devadesát procent běžně užívaných tepelných úprav ve velkých kuchyních. Chod profesionální kuchyně se díky němu stává ještě flexibilnější, produktivnější a zároveň šetří prostor, suroviny, vodu a energie.

Zakladatelem společnosti RATIONAL a hlavním nositelem myšlenky kombinované parní a horkovzdušné trouby, který se zásadním způsobem zasadil o masové rozšíření konvektomatu, byl Siegfried Meister (1938–2017).
Ano, pan Meister firmu RATIONAL, která se stala globální značkou a technologickým lídrem v tepelné přípravě potravin, založil v německém městě Landsberg am Lech. Po uvedení konvektomatu pod značkou RATIONAL v roce 1976 na trh byl tento přístroj profesionálními kuchaři přijat jako přelomové řešení. Konvektomat je stěžejním produktem našeho portfolia už 40 let. Obecně se ví, že kromě konvektomatu máme ještě druhou řadu výrobků, a to multifunkční pánev, která byla na českém trhu známá pod značkou FRIMA. Letos značka FRIMA zanikla a nyní veškeré portfolio produktů prodáváme pod značkou RATIONAL. Sjednocení značek je hodně důležité, protože úspěšně umožňuje využívat synergie těchto dvou strojů, které mají velmi podobné ovládání.

Jak vlastníci RATIONALu koukají na český trh?
Ve Švýcarsku máme naši matku, RATIONAL International AG, která má na starosti provoz poboček po celém světě, ale výroba je stále v Bavorsku v Landsbergu am Lech, zhruba 80 km pod Mnichovem. Mám radost, že jsme po jedenácti úspěšných letech působení na českém a slovenském trhu od německých vlastníků RATIONALu dostali tuto velikou podporu. To není „jen“ o novém showroomu, ale také o zásadním posílení našeho týmu. Tvoří jej lidé, kteří o zákazníky RATIONALu pečují přímo z pražské kanceláře, čemuž tak doposud nebylo. Dnes tak máme v Česku a na Slovensku skvělý tým třinácti odborníků.Archiv vydání

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001

Česká chuťovka
ahr - volba