Menu

Na Karlštejn do Brna!

27. 12. 2008

REGIONTOUR z tuzemska i zahraničí
Veletrh REGIONTOUR tradičně představuje jedinečnou přehlídku trávení dovolené
v regionech České republiky. Očekáváme nárůst plochy o 3 %, stejně jako nárůst počtu vystavovatelů. O důležitosti veletrhu pro podporu cestovního ruchu v regionech svědčí i plánovaná účast nových hejtmanů a jednání Rady Asociace krajů ČR první den veletrhu.
Zřetelný je nárůst zahraniční účasti z okolních zemí. Každý pátý vystavovatel je ze zahraničí. Jde především o nárůst plochy a vystavovatelů ze Slovenska a Rakouska. Slovenská oficiální účast patří již několik let mezi nejsilnější zahraniční prezentace. Slovenská agentura cestovního ruchu (SACR) hlásí 100% nárůst plochy. V rámci spolupráce bude součástí veletrhu i Slovenský národní den s řadou témat v rámci odborného doprovodného programu i programů pro širokou veřejnost. Nově se samostatně představí Nitranský a Bratislavský samosprávný kraj, plochu navyšuje Trnavský samosprávný kraj, dále Banská Štiavnica, Komárno a také množství lázeňských měst (Thermal Park Bešeňová, Bardějov, Lúčky, Piešťany atd.). Z českých regionů a měst se nově prezentuje město Havířov, Centrum Babylon, Národní vinařské centrum, město Nová Paka, Znojemská Beseda, Destinační společnost Východní Čechy, CK Ingtours, Lázně Hodonín, Nakladatelství JENA, CK Hoška Tour a řada tuzemských hotelů a penzionů. Ke zvýrazněným tématům veletrhu patří kulturní turistika s cílem prezentovat domácí kulturní bohatství České republiky. V návaznosti na posilování domácího cestovního ruchu se zaměří na propagaci hradů, zámků, muzeí, galerií a kulturních památek. V současné době jsou do projektu zařazeny Asociace soukromých hradů a zámků, Technické muzeum Brno, Slovenské národní muzeum, Matúšovo královstvo, Muzeum Rožnov pod Radhoštěm, Slavkovský zámek, Ústav lidové kultury ve Strážnici, Muzeum Vysočiny Třebíč aj. Vybrané kulturní památky budou prezentovány v rámci expozice Národního památkového ústavu, regionů a krajů. Součástí odborného doprovodného programu bude konference se zaměřením na využití kulturního dědictví v jednotlivých regionech ČR. Jedna z nejzajímavějších expozic v rámci historie REGIONTOURU bude hrad Karlštejn – největší model v ČR a střední Evropě, který odpovídá věrně svému vzoru v měřítku 1:25. Rozprostírá se na 100 m2 plochy a sahá do výšky 7 m. Na jeho výrobě pracovali tři modeláři dva roky a cena se vyšplhala včetně osazení do terénu na 3,6 mil. Kč. Vystavuje Park Bohemium z Mariánských Láz­ní.

Za atraktivní dovolenou na GO
Na veletrhu GO prezentují svoji aktuální nabídku všechny významné tuzemské cestovní kanceláře a agentury. Na letošním ročníku již potvrdily účast cestovní kanceláře Sunny Days, Vítkovice Tours, Firo Tour, Neckermann, Kovotour Plus, Blue Style, ESO Travel či Medina Tours. Opětovně jsou připraveny společné expozice asociací cestovních kanceláří. Nově se na GO 2009 budou prezentovat např. CK Alpina, Jesenia Tour, IDEA Tour, Czech Travel Agency, Lázně Bohdaneč, CK Maxner. Posílena je i účast ze zahraničí s nárůstem 15 %. Návštěvníci se budou moci seznámit s nabídkou zahraničních centrál – z Egypta, Chorvatska, Rakouska, Slovenské republiky a nově také Kypru, který zde představí všechny krásy a chutě kyperského ostrova. Největší zastoupení budou mít na veletrhu GO sousední státy. Polsko se bude prezentovat regionem Klodzko, ze Slovenska potvrdil svoji účast např. hotelový řetězec Victoria Group, Kúpele Dudince nebo touroperátor pro Turecko Leo Reality. Rekordní je účast ze sousedního Rakouska, kde vedle Rakouské národní turistické centrály a Letiště Vídeň se představí Hausboot Böckl, specializovaná síť hotelů pro ubytování rodin s dětmi Kinderhotels Europa, Turistické sdružení Werfenweng a Kärntner Nationalpark.

MICE Brno 15. a 16. 1. 2009 pavilon G1
2. ročník veletrhu kongresové a incentivní turistiky představí aktuální možnosti realizace MICE akcí v jednotlivých krajích. Specializovaná prezentace proběhne ve dnech 15. – 16. 1. 2009 a vzhledem k B2B charakteru veletrhu se zaměří především na zástupce tuzemských produkčních agentur a zahraniční odborné návštěvníky. Veletrh se uskuteční v pavilonu G1, kde bude současně probíhat také workshop Meeting Point, tentokrát zaměřený především na nákupčí z oblasti kongresového a incentivního cestovního ruchu. Veletrhu se nově zúčastní Kongresové centrum Praha, Prague Convention Bureau a Pražská informační služba. Tématem bude právě probíhající české předsednictví Evropské unii. Veletrh doplní odborná konference na téma „Rozvoj kongresové turistiky v regionech ČR“ (16.ledna v 11,00 hod. – pav. G1). Cílem konference je informovat podnikatelskou sféru, regionální agentury, kraje o aktuálních programech připravených pro rozvoj segmentu MICE v ČR. Na přípravách konference se podílí agentura CzechTourism.

Golf a golfový turismus 15. až 18.1.2009
Golf je další oblastí, které je v nadcházejícím ročníku věnována zvýšená pozornost. Téma bude představeno ve dvou sekcích: 1. prezentace golfových klubů a hřišť, nabídky zájezdů s golfovou tematikou a služby a 2. přehlídka golfového vybavení (sportovní vybavení, móda, poradenství atd.) a vybavení golfových hřišť a interiérů. Na pátek 16. ledna připravuje Czech Golf Travel Association seminář na téma “Připravenost České republiky pro příjezdovou golfovou turistiku“. Široká veřejnost bude mít možnost si v pavilonu G1 a H vyzkoušet základy golfové hry. Partnerem projektu je Czech Golf Travel Association (CGTA).

GO kamera 15. až 18.1.2009 Kon­gresové centrum Brno
12. ročník tohoto návštěvníky oblíbeného festivalu je zaměřen na slavné cestovatelské legendy – hlavním tématem jsou tentokrát osobnosti Jiřího Hanzelky a Miroslava Zikmunda. Opět se připravuje řada přednášek a besed s atraktivní cestovatelskou tematikou.

Elektronická předregistrace odborných návštěvníků
Na veletrzích cestovního ruchu GO a Regiontour 2009 bude poprvé pro odborné návštěvníky připraven systém eletronické předregistrace. Předregistrace byla spuštěna 1. 12. 2008 na webových stránkách veletrhů.


Archiv vydání

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001

AKTUÁLNÍ ČÍSLO
VŠUDYBYL 02/2020
02/2020 číst aktuální číslo