Menu

Modernizace v duchu eko trendů

03. 01. 2020

CPI Hotels, největší česká hotelová skupina, pokračuje v modernizaci hotelových komplexů. Při rekonstrukci a redesignu myslí nejen na pohodlí zákazníků, kteří mohou pro svůj komfort v hotelech využívat nejmodernější technologie, ale zároveň přemýšlí nad ekologicky šetrným provozem.

„Cílem naší společnosti je jít při modernizaci naproti klientovi v jeho požadavcích, ale přitom se aktivně podílet i na ochraně životního prostředí. Myslet ekologicky je pro nás důležité, a proto se systematicky zabýváme problematikou snížení dopadu provozu našich hotelů na životní prostředí,“ upozorňuje Jan Kratina, generální ředitel a předseda představenstva CPI Hotels.

V nově zrekonstruovaném hotelu Mamaison Residence Downtown Prague**** je ekologické uvažování společnosti asi nejvíce patrné. V hotelu jsou používány „bezobalové“ čisticí prostředky či úspornější LED svítidla. Papírové tiskoviny, ubrousky i toaletní papír jsou z recyklovatelného materiálu, vstupní karty jsou ze dřeva.* „Po vzoru Mamaison Residence Downtown je ekologicky šetrný provoz zaváděn i do ostatních hotelových provozů a záměrem společnosti je v obdobných krocích pokračovat a nabídku udržitelných řešení rozšiřovat,“* podotýká Jan Kratina. Díky rekonstrukci se rozšířila kapacita hotelu na 85 pokojů a 88 apartmánů s plně vybavenými kuchyněmi. Součástí služeb je samoobslužná prádelna na každém patře, rodinná křídla až se třemi ložnicemi, herna, 24/7 market na nákup drogerie a potravin i terasy s výhledem na Prahu a Pražský hrad.

Comfort Hotel Prague City East*** představuje v portfoliu CPI Hotels novinku, typ „limited service“ hotelu, kde hosté využijí v běžném provozu řadu samoobslužných služeb. Pro novou generaci hostů jsou tak například připraveny check-in /out automaty, funkci recepce zastupuje barception, tedy kombinace recepce a baru s drobným občerstvením. V hotelu není klasická restaurace. Hosté mohou posnídat v knihovně, studovně nebo na letní terase. Otevírání pokojů je možné pomocí smartphonů, dále bude k dispozici samoobslužná prádelna. Hosté mají možnost třídit odpad na pokojích, redukce gastro odpadu bude vyřešena kompostéry. V hotelu budou vyhrazená parkovací stání a dobíjecí stanice pro elektromobily. Společné prostory nabídnou komunitní charakter „zastřešené ulice“. K dispozici bude i fitness centrum. Na nejmladší generaci cílí design pokojů ve stylu pop-artu.

Pokrok, inovace jsou nezadržitelné, a tak se i jeden z největších kongresových hotelů v Česku, Clarion Congress Hotel Prague****, dočkal po 11 letech modernizace všech 29 kongresových prostor. Novou tvář dostaly také všechny veřejné společenské prostory. Rekonstrukce je nejviditelnější v prosvětleném interiéru a v inovaci gastro zařízení na tzv. Livecookingtable, u kterého se jedná o zatím jedinou aplikaci v Česku.

V rekonstrukci je také Mamaison Hotel Riverside Prague****, který dostane modernější podobu začátkem roku 2020. Modernizací projde i Holiday Inn Brno****, který v rozšířil portfolio hotelů CPI Hotels. Hotel bude zařazen do sítě Quality Hotels, a vúnoru 2020 přejmenován na Quality Hotel Brno Exhibition Centre.

Ruku v ruce s modernizací hotelů šla i změna loga a korporátní identity společnosti, která byla dokončena v září 2019. Uživatelsky přístupnější je také nový moderní web cpihotels.com, který pro CPI Hotels vytvořila digitální agentura Giant interactive. Nabízí přívětivější a jednodušší online prostředí a je cestou k tzv. one-stop-shop webu, tedy rozhraní pro rezervaci ubytování, konferenčních prostor i online obchodu k nákupu dárkových poukazů a dalších služeb, které naplňují i ty nejnáročnější požadavky zákazníků.

„Preference dnešních klientů jdou nejen po vysoké kvalitě, zajímavém designu a ekologicky odpovědném přístupu, ale také po větší samoobslužnosti prostřednictvím moderních technologií. To je cesta, kterou vyžaduje už nejen mladá generace, ale začíná se jí přizpůsobovat i generace tzv. Husákových dětí,“ připomíná Jan Kratina a dodává: „Naše společnost vždy byla lídrem v implementaci nových trendů v hotelnictví a v prosazování inovativních řešení, které hostům zajistí co nejvyšší komfort. Právě proto investujeme do modernizace našich provozů, abychom i nadále udávali trendy a zachytili potřeby našich zákazníků.“
Připravil Jakub Velen.


Archiv vydání

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001

Česká chuťovka
ahr - volba