Menu

Mistrovské miniaturgolfové

06. 10. 2004

Druhou zářijovou sobotu se v Anenských slatinných lázních v Lázních Bělohrad uskutečnilo slavnostní otevření mistrovského minigolfového hřiště. Při té příležitosti jsem o krátké vyjádření požádal ředitele lázní Ing.Radima Kalfuse. Pane řediteli, ne náhodou byly Anenské slatinné lázně prvním lázeňským zařízením v České republice, které získalo certifikát osvědčující zavedení systému řízení kvality TÜV.
Otevření hřiště je dalším vyústěním rozhodnutí naší společnosti, jež se od prvopočátku společně s naším největším akcionářem, českou inženýrsko-dodavatelskou firmou PURO-KLIMA, vydala cestou kvality. Výsledkem bylo otevření zcela nového a komfortního lázeňského hotelu Anna Marie s důstojným kongresovým zázemím v roce 1995. V roce 1998 byl renovován a rozšířen hotel Grand, postaven léčebný pavilon a propojen s tímto hotelem. V následujících letech se podařilo v původním stylu zrekonstruovat vilu Karlušku a bývalý Janečkův vodoléčebný ústav, který byl kompletně zmodernizován na lázeňský hotel Janeček. V roce 2003 byl do provozu uveden druhý rehabilitačně plavecký bazén. Po něm následovala rekonstrukce vily Stefanie. Dnešní slavnostní otevření minigolfového hřiště mistrovských parametrů je tedy poslední dokončenou investicí akcionářů Anenských slatinných lázní, a.s.

Hlavním tématem tohoto vydání Všudybylu je kongresová a firemní turistika. Ostatně toto slavnostní zahájení je v podstatě úspěšnou firemní akcí.
V dnešním odpoledni se u nás opravdu sešlo ke stovce obchodních partnerů, příznivců a přátel Anenských slatinných lázní. Mezi nimi i absolutní špička hráčů dráhového golfu České republiky, kteří prokázali, že i toto, zřejmě nejtěžší závodní hřiště minigolfu v Česku (jak sami deklarovali), se dá přejít mistrovskými údery. Stanovili rekord na třicet úderů, což je vynikající výsledek, už proto že se měli možnost s naším osmnáctijamkovým hřištěm seznámit pouze během několika málo minut před jeho otevřením. V České republice jsou kromě našeho pouze tři minigolfová hřiště severského typu, na nichž se hrají turnaje. V Ústí nad Labem, Olomouci a v Novém Strašecí. Naše hřiště je jedinečné svojí nerezovou konstrukcí, jež byla v České republice poprvé použita právě u nás. A že i minigolfové hřiště může úspěšně napomoci firemní a kongresové turistice, to se ukázalo ihned po jeho slavnostním otevření. Řada představitelů přítomných firem si totiž ihned pro své firemní akce zarezervovala nejen kongresové prostory hotelu Anna Marie, využití balena apod. ale i hrací časy na minigolfovém hřišti.www.belohrad.cz

Archiv vydání

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001

Česká chuťovka
ahr - volba