Menu

Držitelé certifikátů kvality stupně I Českého systému kvality služeb

Autokempink Konopáč
www.zeleznehory-hm.cz

ATC Merkur Pasohlávky
www.kemp-merkur.cz

CK Enthusia
www.ckenthusia.cz

Destinační agentura Českého Švýcarska, o. p. s.
www.ceskesvycarsko.cz

Hrad Litoměřice
www.hradlitomerice.cz

H.V. Schwarzkopf – zmrzlinárna
www.zmrzlinarnastraz.cz

Chata na Luckém vrchu
www.lucky-vrch.cz

Informační centrum Litoměřice
www.litomerice-info.cz

Koupaliště Příbor Ricco
www.koupaliste.cz

Lipý Česká Lípa
www.lipy.cz

MTB Adventure
www.mtbadventure.cz

Regionální turistické informační centrum Krkonoše
www.muvrchlabi.cz/…cni-centrum/

Rekreační areál Poslův Mlýn
www.posluvmlyn.cz

Schaumannův dvůr Resort
www.sdresort.cz

Svět letenek – SMILEX Travel
www.smilex.cz

Turistické informační centrum Heřmanův Městec
www.hermanuv-mestec.cz/…infocentrum/

Turistické informační centrum Poděbrady
www.polabi.com

Zámek Děčín, p. o.
www.zamekdecin.cz

Ministerstvo pro místní rozvoj ČR slavnostně předalo první certifikáty kvality

23. 02. 2014

Ředitel odboru cestovního ruchu Ministerstva pro místní rozvoj ČR Aleš Hozdecký za přítomnosti starosty Poděbrad Ladislava Langra a zástupců oborových asociací cestovního ruchu v poděbradském hotelu Bellevue – Tlapák předal historicky první certifikáty kvality stupně I Českého systému kvality služeb dvaceti subjektům, které se zapojily do projektu zaměřeného na zvýšení kvality služeb v tuzemském cestovním ruchu.
Kvalita služeb cestovního ruchu v České republice je dlouhodobě vnímána jako nedostatečná. Ministerstvo pro místní rozvoj ČR proto v roce 2010 zahájilo projekt s názvem Národní systém kvality služeb cestovního ruchu v České republice, který je financován ze strukturálních fondů Evropské unie. Jeho výsledkem byl vznik Českého systému kvality služeb, jehož cílem je naučit podnikatele v cestovním ruchu využívat moderní manažerské systémy řízení kvality služeb tak, aby dokázali vlastními silami měřit a systematicky zvyšovat kvalitu poskytovaných služeb a díky tomu se neustále přibližovat očekávání zákazníků. Český systému kvality služeb je určen pro různorodé spektrum poskytovatelů služeb v cestovním ruchu – od nejmenších až po hotelové řetězce, soukromé i státní podniky. V současnosti je certifikace bezplatná. Podpora Českého systému kvality služeb je zakotvena ve schválené koncepci státní politiky cestovního ruchu na období let 2014–2020. Obdobné systémy a programy existují již řadu let v Německu, Španělsku, Švýcarsku, Francii, Velké Británii a dalších evropských zemích, kde přispívají k celkové atraktivitě turistických destinací. Český systém kvality služeb je vytvořen v licenci německého systému ServiceQualität Deutschland.
Bc. Hana Balochová, koordinátorka kvality a certifikace Českého systému kvality služeb, Ministerstvo pro místní rozvoj ČRArchiv vydání

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001

Česká chuťovka