Menu

Magniflex – italský výrobce matrací – vyváží na trhy osmdesáti zemí světa. Plejáda variant, které u svých produktů nabízí, splňuje požadavky nejnáročnějších zákazníků odlišných kultur a potřeb. Lidské tělo i psychika totiž během spánku na matracích Magniflex důkladně regenerují. Po probuzení tak budete plní energie a správně naladění. Investicí do matrací Magniflex dlouhodobě investujete do svého zdraví a vysoké výkonnosti.

Magniflex – světový lídr zdravého spaní

25. 11. 2013

Rozhovor s Františkem Hlaváčem, výhradním zástupcem italského výrobce postelových matrací Magniflex pro Česko a Slovensko, jsem 23. října 2013 ve Francouzské restauraci Obecního domu v Praze zahájil konstatováním:
Pane Hlaváči, firma Magniflex matrace vyrábí přes padesát let. Za tu dobu poznala nesčetné technologie a otestovala takřka všechno, co se kdy na trhu zdravého spaní vyskytlo.
Ano, dobře známe pružinové i latexové matrace. Studené pěny i paměťové pěny. Paměťová neboli viskoelastická pěna je vynálezem Národního úřadu pro letectví a kosmonautiku Spojených států amerických. NASA ji vyvinula pro vystýlku skafandrů kosmonautů, aby se při mnohonásobném přetížení a dlouhodobých pobytech ve vesmíru zabránilo poškození pohybového aparátu, zejména kloubů, a proleženinám. NASA se rozhodla, že patent na paměťovou pěnu uvolní, avšak zvládnout její průmyslovou výrobu je nesmírně složité. Špičkově to do současné doby zvládli pouze dva výrobci. Jedním z nich je italská firma Magniflex. Magniflex má svůj patent, a ten druhý výrobce taky svůj. Jejich technologie výroby i výsledné produkty se mírně liší. Co je ale u obou jedinečné, je, že jejich paměťové pěny dokážou plně rozložit tlak lidského těla na podložku. Když si lehnete na paměťovou pěnu, jste jakoby ve stavu bez tíže. Uvolní se napětí kloubů, obratlů, regenerují meziobratlové ploténky a tělo se výborně prokrvuje.

Vaše patentované paměťové pěny se jmenují Memoform Magnifoam a Geomemory.
Používáme je výhradně pro svoje výrobky. Nenaleznete je v produktech žádného jiného výrobce matrací. Náš patent je jedinečný i v tom, že dáváme až dvanáct let záruku na to, že pěna zůstane tvarově stálá a pružná. Že si uchová své skvělé vlastnosti. Lékaři říkají, že z hygienického hlediska by se postelové matrace měly měnit po osmi letech. My s tím souhlasíme, ale přesto dáváme dvanáct let záruku.

Paměťové matrace ale nabízí řada obchodníků, a kupující se těžko orientuje.
Hodně se proto věnujeme poradenství. Poradit zákazníkovi, jak si matraci vybrat, je to, čím se dost odlišujeme. Naše podniková prodejna pro Česko v Praze-Karlíně je místem, kde pořádáme semináře s lékaři, kam chodí architekti a chiropraktici. Diskutujeme s nimi, analyzujeme vlastnosti matrací a jejich využití při různých zdravotních poruchách. Od problémů s bolestí zad, krční páteře až po tak specifické stavy, jako je svalová atrofie. Obrovským problémem u lidí dlouhodobě upoutaných na lůžko bývají proleženiny. Paměťová pěna zabraňuje jejich vzniku. Má antidekubitní status. Je vhodná i pro tak specifické nemoci jako je Bechtěrevova choroba, vyhřeznutá ploténka, pooperační stavy po výměně kyčelních či kolenních kloubů, i při alergiích. Všechny materiály, které používáme, jsou nealergenní. Vždy se snažíme klientovi poradit a vybrat produkt, který mu bude vyhovovat. Vyzpovídáme jej, má-li nějaký zdravotní problém, jakou má hmotnost, výšku, nakolik se potí atd.

Problémem partnerských matrací bývá, že nedokážou řešit odlišnou hmotnost těl muže a ženy.
Magniflex nabízí matrace, kde si můžete v rámci jednoho společného „letiště“ po rozepnutí potahu nastavit tuhost jednotlivých jader individuálně. Jak pro ženu, tak pro muže. Vedle individuálního komfortu pak nedochází ani k tomu, že když jeden z partnerů později uléhá a třeba ještě několikrát za noc vstává, přenáší se jeho pohyb na druhou část matrace.

Čím dál víc lidí má nadváhu, a ti extrémně tlustí problém sehnat kvalitní matraci.
Ano, konkurenční matrace končí na maximálním zatížení 110 až 120 kilo. My dodáváme takové, které se dokonale přizpůsobí až do hmotnosti 150 kg a u extrémních případů až 190 kg.

Jaké je cenové rozpětí matrací, které jdou v Česku nejčastěji na odbyt?
Od pěti do čtyřiceti tisíc korun. Záleží na zákazníkovi, tedy i na hotelu či jeho managementu, co si vybere.
U matrací všeobecně je jako vodítko dobré si všimnout, zda a jakou mají certifikaci. Bohužel, zdravotní certifikace je něco, kde naše konkurence dělá na úkor českých spotřebitelů spoustu podvodů. Dělali jsme si tu průzkum, jak mají postelové matrace certifikovány importéři a tuzemští výrobci. U některých jsme zjistili, že si certifikáty vyrábějí sami. Že si udělají ikonku a něco k tomu napíší. Další neméně „vypečená“ certifikace vypadá asi tak, že výrobce nebo obchodník dodá tři čtyři matrace obvodnímu lékaři, ten si je nechá, a pak napíše, že ze zdravotního hlediska na matraci neshledal žádnou závadu. Magniflex je držitelem nejvyššího zdravotního certifikátu Evropské unie. Naše matrace a polštáře mají certifikaci „Zdravotní produkt první kategorie“.

Člověk spánkem stráví třetinu života.
Jak stárne, mění se působení spánku na jeho organismus. Na webu máme nástroj pro výběr, kde si můžete podle zadaných kategorií najít matraci, která vám bude „sedět“. Klienty rozděluje do věkových kategorií. První je do cca 17 let. Děti během spánku rostou a matrace musí mít větší tuhost, aby nezapadly příliš hluboko, protože by pak mohly nastávat růstové deformace. Od cca 17 do 35 let přichází období, kterému říkám „království divočiny“. Spáči tohoto věku potřebují tužší matraci jako dobrou oporu, a neřeší, jestli jim na ní regenerují klouby. Po pětatřicítce už člověk přestává rychle regenerovat. Změny v organismu začínají být degenerativní. Je proto důležité, aby matrace zajišťovala dokonalou oporu pro uvolnění páteře a kloubů. Kvalitní matraci proto klienti začínají řešit zpravidla až po pětatřicítce. Po šedesátém roce věku kladou důraz na to, aby měla co největší vrstvu paměťové pěny. Pro ty, kdo absolvovali výměnu kyčelního nebo kolenního kloubu, je hodně důležitá antidekubitní složka. Ano, prospíme třetinu života, ale v každé jeho fázi tělo potřebuje něco trochu jiného.

Mezi hotely sílí trend vybavovat postele matracemi s nejvyšší zdravotní certifikací a objevuje se i snaha vycházet hostům vstříc při výběru polštářů.
Hotely dělíme na ty, které se neorientují na opakované hosty, a kvalitu spánku a matrací tedy moc neřeší, a na ty, které dělají všechno pro to, aby se k nim hosté rádi vraceli. Připravují pro ně věrnostní programy a poskytují jim vysoký komfort. Právě u těchto hotelů se Magniflex prosazuje. V osmdesáti zemích, kam vyvážíme, je přes pět tisíc hotelů nejvyšší kategorie (záměrně říkám nejvyšší, protože řadě z nich je pět hvězd málo), které jsou vybaveny matracemi Magniflex. Na jejich recepcích, a to i v Česku, si hosté mohou z „pillow menu“ vybrat polštáře v různých tvarech z vynikajících paměťových pěn. Jedním z takových vizionářů je český řetězec Sivek Hotels. Při nedávné rekonstrukci čtyřhvězdičkového hotelu Selský dvůr vznesli požadavek na matrace s nejvyšší evropskou certifikací – zdravotní produkt první kategorie. Chtěli vyšší než 20 cm s prodlouženou zárukou, a také polštářové menu. Vybrali si matrace Chianti, které mají vysoce odolný potah z bambusového vlákna. Zavedli i to, že pokud host zatouží takovou matraci vlastnit, může si ji jejich prostřednictvím objednat s dodáním až do domu. Vybavovali jsme také další pražské hotely, First Republic a U koček. Jejich majitel mi po roce řekl, že poté, co dal na webové stránky, že jsou pokoje vybaveny matracemi světového lídra v oblasti zdravého spaní Magniflex, se mu neuvěřitelně zvýšila obsazenost. Když se totiž hosté či touroperátoři rozhodují mezi hotely se srovnatelnou úrovní cen a služeb, volí ten, který poskytuje komfortnější vyspání.


Archiv vydání

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001

AKTUÁLNÍ ČÍSLO
VŠUDYBYL 02/2020
02/2020 číst aktuální číslo