Menu

Lázeňský hotel Niva v Top ten českých wellness

13. 05. 2015

S Ing. Ivanem Klajmonem se potkáváme 2. dubna 2015 v lázeňském & wellness hotelu Niva nad Luhačovickou přehradou a údolím říčky Šťávnice, na pomezí chráněné krajinné oblasti Bílé Karpaty a Vizovických vrchů protkaných řadou turistických tras, cyklo- a hipostezek. Tato lokace patří do jedné z deseti oblastí s nejlepším životním prostředím v České republice. Lesnatá krajina tu tvoří plynulý přechod mezi kopcovitým Valašskem a rovinatým Slováckem. Zdejší léčivé minerální prameny jsou považovány za jedny z nejúčinnějších v Evropě.
Pane inženýre, vyhláškou císařskokrálovského místodržitele na Moravě Oktaviana Regnera von Bleyleben z 21. května 1915 byly Lázně Luhačovické prohlášeny za místo léčebné na katastrech Luhačovic a Pozlovic. Lázeňský a wellness hotel Niva je ale nejen nestátním léčebným lázeňským zařízením s ideální lokací, ale skvělé dispozice má i pro realizaci firemních akcí – incentiv, školení, výjezdních zasedání apod.
Faktem je, že generální rekonstrukce v roce 2012 umožnila rozšíření lázeňského hotelu Niva o konferenční zázemí a nová wellness střediska. K valašské kolibě „U černého psa“ přibyl další samostatný objekt, vinotéka s venkovním barbecue. V rámci rekonstrukce a dostavby jsme tu vytvořili konferenční centrum s kapacitou devadesát míst. Účastníci firemních akcí tu mají k dispozici i velký salonek. Naše interiéry zdobí originály vynikajícího řezbáře Karla Chovance, malířů Ilji Hartingera, národního umělce Karla Hofmana, Bubeníčka, Podešvy, Šnajderky a dalších. Pro korporátní klientelu zajišťujeme nejen služby přímo v areálu našeho resortu, ale i programy v okolí. Výlety na hrad Buchlov, do Vizovic, do Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm apod. Ve spolupráci s osvědčenými partnery i rozmanité outdoorové aktivity, pro něž je zdejší krajina jako stvořená. Po celém obvodu luhačovické přehrady vede perfektní inlineová dráha. Pět set metrů od nás je bowling. V těsném sousedství Nivy prochází jedna z cyklotras a pěší trasy značené Klubem českých turistů. Máme tu půjčovnu kol. Zkrátka, host vyjde před hotel a je v přírodě. Sedne na kolo a je na cyklostezce nebo během pěti minut sejde k malebné přehradě zbudované v roce 1912, aby zamezila povodním, jež je nyní využívána k rekreaci a rybolovu.
Co se týče celoroční obsazenosti hotelu Niva, odráží se v ní naše zařazení do Top ten wellness zařízení České republiky. Hodně hostů k nám jezdí víc než třikrát do roka. To, že opakovaně využívají našich služeb, je dáno nejen špičkovým vybavením wellness centra, kvalitním ubytovacím a stravovacím zázemím a naší cenovou politikou, ale v neposlední řadě i vysoce profesionálním přístupem zaměstnanců, kteří vzorně pečují o jejich pohodlí. I při stoprocentní obsazenosti hotelu si tu hoteloví hosté nepřekážejí. Ubytovací zóny jsou členěny tak, aby se potkávali maximálně v jídelnách, eventuálně na kolibě, ve vinotéce nebo při střídání na procedurách. Jako jediný hotel v Luhačovicích máme nejen vnitřní, ale i venkovní bazén, čehož hosté rovněž rádi využívají. Většina lidí, kteří tady pracují, jsou z nejbližšího okolí. Na praxi k nám pak dojíždějí žáci hotelové školy ze Bzence, s níž dlouhodobě spolupracujeme. Jejich obliba u našich hostů, resp. příjemné vystupování a jimi zajišťované služby, svědčí o vysoké úrovni Střední školy gastronomie, hotelnictví a lesnictví Bzenec. Služeb lázeňského hotelu Niva využívají hosté z celé republiky, tedy i z našeho nejbližšího okolí. Ze zahraničí pak hlavně hosté ze Slovenska a Rakouska. Vytváříme tu pro ně různě zaměřené eventy a pobytové balíčky. Ať už ze sféry medical, wellness, nebo gastronomické, jako jsou vepřové, zvěřinové, rybí či husí hody, řízené degustace vín aj.

Firemní klientelou jste zřejmě oblíbeni i proto, že u vás lze skloubit pracovní a relaxační rovinu pobytu.
Ano, účastníci školení, pracovních jednání a dalších firemních akcí po absolvování pracovního programu rádi využívají našeho léčebného, relaxačního a regeneračního zázemí. Ostatně o kvalitě služeb lázeňského hotelu Niva svědčí nejen jeho zařazení do první desítky nejlépe vybavených wellness zařízení v Česku, ale komplexnost včetně zabezpečení odborné medicínské péče, díky čemuž nám byl udělen statut nestátního léčebného zařízení. O výhodě zasazení Nivy do krajiny a přírody v jedné z deseti oblastí s nejlepším životním prostředím v Česku, jsme už hovořili. Na kolonádu do Luhačovic je to údolím Šťávnice příjemná procházka či projížďka na kole (spěchajícím či méně mobilním je k dispozici náš hotelový shuttle bus). Přímo z oken Nivy nebo z terasy koliby „U Černého psa“ lze pozorovat pasoucí se laně, zajíce, bažanty a další zvěř. Horní částí údolí Šťávnice už totiž není vedena těžká tranzitní doprava, jako je tomu centrem Luhačovic, kde protíná lázeňské území, prachem, hlukem a exhalacemi zatěžuje životní prostředí a ohrožuje chodce. Ve vedení tranzitní dopravy mají Luhačovice hroznou smůlu! A možné řešení? Obchvat města systémem tunelů? Tak to je – vzhledem k tomu, komu všemu zdravotní prevence a zejména léčebné lázeňství překáží v generování ještě vyšších zisků z území České republiky – z říše sci-fi.


 

Archiv vydání

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001

Česká chuťovka