Menu

Latinské kulturní centrum

23. 02. 2014

Latinskoamerické kulturní centrum
(LAKC) pomáhá navazování vztahů mezi lidmi z českého a latinskoamerického prostředí. Propaguje latinskoamerickou kulturu a podporuje integraci Latinoameričanů do české společnosti. Pořádá veřejné akce, jejichž účastníci si mohou vyměňovat názory na umění, vzdělávání, cestovní ruch či zábavu. V centru lze trávit čas v příjemném prostředí zahrady Latinské Ameriky s nádechem tropů, pralesa a zasněžených andských vrcholků. Jeho podporovateli a spolupracujícími institucemi jsou ambasády Brazílie, Chile, Kuby, Mexika, Peru, Uruguaye, Venezuely; konzuláty Dominikánské republiky a Hondurasu; Univerzita Karlova, Ostravská univerzita v Ostravě, Univerzita Palackého v Olomouci, Acentos de Praga, Latin Art Gallery, Dallmayr Kaffee, Mon Chocolatier, Sivek Hotels, UniCredit Bank, Pepsi, Club Mexico CZ, Praha Multilingual, Comida Casera.

Vzdělávací prostor
LAKC je i školicím střediskem. Pořádá kurzy španělštiny, portugalštiny a češtiny pro různě pokročilé zájemce, kurzy tvořivých aktivit pro děti i dospělé, kurzy tance a kurzy vaření. Organizuje školní exkurze, připravuje vzdělávací programy pro děti a studenty a také tematická setkávání pro dospělé. Ve spolupráci s Latin Art Gallery pak pořádá workshopy z řady kulturních oblastí.

Informační centrum
poskytuje o latinskoame­rických zemích informace z oblasti kultury a turistického ruchu. Spolupracuje se zastupitelskými úřady zemí Latinské Ameriky, které prostor centra využívají k setkávání při příležitosti významných svátků svých zemí a diplomatických výměn. Informační centrum je i přednáškovým místem a nabízí poradenské služby.

Latin Art Gallery
vznikla v roce 2011 a její hlavní činností je organizace výstav uměleckých děl (malba, sochařství, fotografie, keramika, šperk, grafika atd.). Představují se v ní umělci z Latinské Ameriky, karibských ostrovů a také čeští umělci, již mají vztah k hispánské kultuře. Výstavy jsou provázeny řadou dalších uměleckých hudebních či tanečních vystoupení a gastronomickými prezentacemi. Výstavní prostory poskytla ve své centrále v Jesenici u Prahy společnost Dallmayr Kaffee, jejíž podpora je pro galerii klíčová.

Programy Latin Art Gallery
Latinskoamerické umění nás inspiruje k rozmanitým akcím. Například 27. února 2014 od 18 hodin chystáme na podporu latinskoamerické kultury v Latin Art Gallery v Jungmannově ulici v Praze „Latin Carnival“ v maskách a koncert Miloše Vacíka. Ten ve 20 hodin vystoupí společně s brazilským umělcem Felipem Machadem a českou kapelou Tam Tam Orchestra Trio. Po koncertě budeme pokračovat volnou zábavou pod taktovkou DJ Monstro, na jehož hudbu zatančí brazilská lektorka samby a tanečnice Gisele Santos Groth.


Archiv vydání

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001

Česká chuťovka