Menu

Koleje a menza Zlín Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně zajišťuje ubytování pro studenty, zaměstnance a hosty UTB. Kvalitní, cenově přijatelné ubytování poskytuje i návštěvníkům kraje. Disponuje lůžky pro handicapované. Ubytovací zařízení jsou vzdálena maximálně deset minut chůze od centra Zlína. Připojení k internetu je na pokojích zdarma. Ubytovaní mohou využívat internetové studovny, televizní místnosti nebo prádelny se sušárnami. Studentům, zaměstnancům UTB i příchozím strávníkům nabízí stravování v několika moderních zařízeních. Koleje a menza Zlín zároveň na území Zlína i mimo něj zabezpečuje širokou škálu cateringových služeb. Cofee breaky, rauty, bankety, číše vína, koktejly, občerstvení při státních závěrečných zkouškách, firemní oslavy a jednání, svatby, oslavy narozenin apod.

Koleje a menza Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně

20. 02. 2015

S ředitelem Kolejí a menzy Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně Ing. Miroslavem Procházkou se potkáváme 30. ledna 2015 ve městě plném unikátní funkcionalistické architektury a podnikatelsko-obchodních aktivit, které výrazně převyšují republikový průměr.
**Pane řediteli, jak velikou součást tady ve Zlíně řídíte?*
Obhospodařujeme 858 lůžek ve třech budovách v různých standardech. Jak studenty nejvíc oblíbené dvoulůžkové pokoje se společným sociálním zázemím, tak pokoje s vlastním sociálním zařízením. Provozujeme dvě menzy, jednu restauraci a bufet. Za deset měsíců připravíme na 220 tisíc hlavních jídel. Krom toho zajišťujeme rauty, koktejly, barbecue, kongresové akce, zahradní slavnosti. S cateringem často vyjíždíme i mimo Zlín, nedávno jsme například byli ve Velkých Karlovicích. Velmi intenzivně investujeme. Naposledy asi 6,5 milionu korun do první etapy rekonstrukce jedné z našich budov. Letos na ni navážeme druhou etapou, a tak bude od základu až po střechu kompletně zrekonstruovaná a nově vybavená. Do portfolia objektů, které spravujeme, patří i dvanáct bytů pro ubytování vysokoškolských pedagogů. Naše součást má celkem 56 zaměstnanců, z toho 40 ve stravovacích provozech. Úspěšně spolupracujeme s odbornými školami, jejichž žáci k nám chodí na praxi. Jedná se přibližně o 12 studentů ze Střední školy obchodu a gastronomie Zlín a Odborného učiliště Holešov. Jsme členem Asociace hotelů a restaurací ČR a v loňském roce jsme úspěšně zavedli a prošli certifikací Českého systému kvality služeb, což je projekt Ministerstva pro místní rozvoj.

Řada vysokých škol volné ubytovací kapacity svých kolejí využívá k poskytování hotelových služeb.
Volné pokoje nabízíme celoročně, avšak září, říjen, listopad, leden a únor jsou z hlediska tohoto byznysu slabými měsíci, protože máme stoprocentní obsazenost. Na hotelovém trhu se chováme aktivně. Daří se nám získávat hosty z řad návštěvníků Zlína, turistů a účastníků nepřeberného množství akcí a událostí, které se ve Zlínském kraji a v našem městě rok co rok konají. Určitě bych zmínil Barum Rallye, Vizovické trnkobraní, Filmový festival, Master of Rock, Holešovickou regatu aj.

Láska prý prochází žaludkem, a to i obliba šéfa gastronomických provozů u studentů a profesorů.
Ředitel sám nic nedokáže. K tomu je potřeba mít nadšené spolupracovníky, kteří pracují v týmu. V univerzitních provozech pracují lidé, kteří tvoří dohromady úžasný tým. Ať už zmíním kohokoliv, naši šéfkuchařku paní Tomáškovou, paní Trňákovou – vedoucí stravovacích provozů, paní Kráčalíkovou – obchodní manažerku, paní Mališkovou – vedoucí ubytovacích služeb, ekonomku součásti paní Naňákovou nebo pana Řehu na pozici IT technika… Všichni, i ti, které jsem nejmenoval, jsou úžasní lidé, s nimiž vymýšlíme a realizujeme zajímavé akce. Velký dík patří vedení univerzity, které potřebám kolejí a menz vychází vstříc v oblasti investic, na něž by sama naše součást nedosáhla. Samozřejmě nám rektorát pomáhá i v řadě dalších oblastí.

Do názvu vaší univerzity je vetknuto jméno Tomáše Bati.
Kdo nezná jeho příběh, jako by ve Zlíně nebyl. Paní Soňa Baťa, manželka Tomáše Bati juniora, je ve správní radě naší univerzity. Měl jsem tu čest se s ní několikrát potkat. V rámci knihovny funguje také Informační centrum Baťa, jež spolupracuje s obdobnými pracovišti a zájemci o baťovskou tematiku z celého světa. Cílem je vybudovat ve Zlíně Světové centrum batismu a v duchu odkazu Tomáše Bati podporovat růst kreativního průmyslu. Obohacovat podnikatelské, vědecké i společenské prostředí ve Zlínském kraji.


Archiv vydání

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001

AKTUÁLNÍ ČÍSLO
VŠUDYBYL 02/2020
02/2020 číst aktuální číslo
Czt