Menu

GO a REGIONTOUR 2011

20. 12. 2010

Tradiční tandem veletrhů cestovního ruchu proběhne s řadou novinek v expozicích i v doprovodném programu. První dva dny budou především setkáním profesionálů, ale páteční odpoledne a víkend osloví široké spektrum návštěvníků. Ti, kdo mají o cíli své příští cesty jasno, na brněnském výstavišti získají detailní informace a vyberou si z konkurenčních nabídek cestovních kanceláří, ubytovatelů, dopravců aj. Dosud nerozhodnutým veletrhy GO a REGIONTOUR přinesou spoustu inspirace.

Regiony zblízka
Dvacátý ročník veletrhu REGIONTOUR provede návštěvníky po krásných místech a turistických zajímavostech celé České republiky i Slovenska. Po dvou desetiletích podpory incomingu a jeho cílené propagace je naprostá většina potenciálních cílů podrobně popsána v turistických materiálech, které budou návštěvníkům k dispozici na každém stánku. Navíc mohou v pavilonu P okusit autentickou atmosféru jednotlivých regionů s jejich typickým folklorem, kuchyní či řemeslnou tradicí. K účasti se hlásí všechny kraje a největší turistické regiony Česka. Opět nechybí ani vystavovatelé ze Slovenska. K nováčkům patří Mikroregion Kuřimka, Kúpele Dudince, Muzeum Boskovicka nebo rekreační centrum Sepetná. Určitě nepřehlédnete stánek Asociace hotelů a restaurací, kde proběhne gastronomický doprovodný program „Ochutnej krajové speciality!“.

Noví vystavovatelé na GO
Za inspirací ke vzdálenějším cestám se návštěvníci vydají do pavilonu F. K novinkám zde patří pódiový program „Ochutnej svou dovolenou, než ji koupíš!“, interaktivní dětský koutek „CK dětský svět“ a samozřejmě také rozšířená nabídka vystavovatelů.
Společnost Novasol, která zprostředkovává pronájem rekreačních objektů po celém světě, letos poprvé vystavuje samostatně a chystá zajímavé novinky, mj. také pobyt v chatách ve skandinávském stylu přímo u berlínského areálu Tropical Islands. Zájem o individuální formu dovolené u nás v posledních letech stoupá a vyhledávají ji například rybáři, majitelé psů a koček nebo rodiny s více dětmi.
K nováčkům na veletrhu GO bude patřit cestovní kancelář Hoška Tour, která se v minulých ročnících prezentovala na veletrhu REGIONTOUR jako propagátor krás domovského města Lázně Bělohrad. Specialista na aktivní dovolenou, poznávací zájezdy a vysokohorskou turistiku chce v Brně oslovit především aktivní seniory. Zajímavostí nabídky pro příští sezonu je zájezd pořádaný ve spolupráci s Klubem českých turistů do Turecka na říjnové mezinárodní turistické setkání IVV.
Podruhé se zúčastní cestovní kancelář Ancora. Na stánku se představí společně s partnery z Turecka a Egypta. Svou nabídku zaměřuje na letecké zájezdy do Bulharska, Turecka, na řecké ostrovy, do Egypta a nově do Spojených arabských emirátů.
Dynamickou prezentaci připravuje společnost Zabloudil, Xtrem, která je brněnskou pobočkou prestižních cestovních kanceláří Adventura, China tours a Parkam holidays a zároveň pořadatelem zájezdů zaměřených na pohybové aktivity, moderní přírodní a technické sporty a extrémní zážitky. Malou ukázkou z její nabídky pro teambuildingové akce i výstavbu volnočasových areálů bude lanová překážka, kterou mohou návštěvníci veletrhu v pavilonu F zdolat přímo na místě.
Z tradičních účastníků veletrhu GO nebudou chybět cestovní kanceláře Firo Tour, Blue Style, Shenko‘s, CK Pressburg a další.

Poprvé se představí Brazílie
Koho by nelákala? Rio de Janeiro s jedinečným karnevalem, supervodopády Iguacu, Amazonie, národní parky i krásné pláže… Loni se do Brazílie vypravilo přibližně sedm tisíc českých turistů, ale před pár lety jich bylo ještě víc. Jejich zájem chce Velvyslanectví Brazilské federativní republiky znovupovzbudit cílenou prezentací na veletrhu GO 2011. Půjde o vůbec první oficiální účast Brazílie na veletrhu cestovního ruchu v České republice a stánek bude koncipován jako pozvánka na nejkrásnější a nejvyhledávanější místa země. Předpokládá se účast nejen brazilského institutu pro rozvoj cestovního ruchu Embratur, ale také touroperátotů, jejichž cílem je navázat kontakty s českými cestovními kancelářemi.

Nabídku okoření fotografie, filmy a besedy
Novinkou doprovodného programu bude fotografická výstava v pavilonu F nazvaná „Doteky cest“. Jde o retrospektivní ohlédnutí fotografující cestovatelky Hany Růžičkové. Výstava návštěvníky zavede do exotických zemí, jako je Peru, Thajsko, Maroko, Srí Lanka, Maledivy či Kuba. Na její výstavu navazují fotografie z fotoexpedic Institutu digitální fotografie s.r.o. Tradiční součástí veletrhu GO bude výstava fotografií cestovatele Jiřího Kolbaby.
V pavilonu P bude mít o víkendu premiéru folklorní festival REGIONTOURfest, připravovaný ve spolupráci s Folklorním sdružením ČR. Návštěvníci se mohou těšit také na ukázky lidových řemesel a poznávací soutěž, osobnosti a typické produkty jednotlivých regionů.
V rámci doprovodného programu veletrhů GO a REGIONTOUR pořádá CK Livingstone 14. ročník festivalu GO kamera, který je největším cestovatelským setkáním v České i Slovenské republice. Ve čtyřech dnech se v sálech Kongresového centra vystřídají desítky známých osobností, proběhnou zajímavé besedy, promítání cestovatelských filmů, výstavy fotografií i publikací. Tématem festivalu GO kamera 2011 jsou ledové extrémy.
Řadu dalších informací o veletrzích GO a REGIONTOUR 2010, registraci návštěvníků a aktuální verzi doprovodného programu najdete na internetu.


Archiv vydání

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001

AKTUÁLNÍ ČÍSLO
VŠUDYBYL 02/2020
02/2020 číst aktuální číslo