Menu

Cestovní kancelář Mouzenidis Travel nabízí letecké zájezdy do Řecka. Tato země má vše, co k pohodové dovolené patří. Úžasnou přírodu, písečné pláže, průzračně čisté moře a spoustu sluníčka. Je bohatá na antické památky. Řecká kuchyně patří k nejlepším na světě. Přestože jsou Řekové temperamentním národem, vyzařuje z nich pohoda, jsou přátelští a velmi pohostinní. V nabídce pobytových míst leteckých zájezdů cestovní kanceláře Mouzenidis Travel je rozsáhlý výběr turistických letovisek a hotelů na Chalkidiki – někdejší součásti Thrákie, odkud třeba pocházeli Aristoteles nebo Spartakus, zahrnující Olympskou riviéru, v Kassandru, Sithonii, volně přístupnou část Athosu a nejseverněji položený ostrov v Egejském moři, Thassos.

Dovolená v Řecku s cestovní kanceláří Mouzenidis Travel

31. 03. 2013

Povídání s ředitelem cestovní kanceláře Mouzenidis Travel panem Miltiadisem Laidisem jsem 29. ledna 2013 začal vzpomínkou na jaro 1990, kdy jsem se (tehdy v roli ředitele cestovní kanceláře) seznamoval se Soluní, odkud k nám na Velkou Moravu přišli věrozvěstové Cyril a Metoděj, a s letovisky na Chalkidiki a ostrově Thassos.
Pane řediteli, cestovní kancelář Mouzenidis Travel tam začne tuto letní sezonu létat vlastními letadly i z České republiky.
Ano, pro české turisty jsme od 7. června 2013 připravili přímé lety Praha – Soluň – Praha. Z pražského letiště budeme odlétat v pátek v dopoledních hodinách a vracet se rovněž v pátek. Zájemci tak mohou odletět na osm dní a sedm nocí. Ubytování nabízíme v pobytových místech na Olympské riviéře, na Chalkidiki i na vámi zmiňovaném ostrově Thassos. Nabídka obsahuje přes dvě stě dvou- až pětihvězdičkových hotelů na Kassandře, Sithonii i na volně přístupném (tedy i ženám) kousku Athosu. Na ostrově Thassos pak máme nasmlouváno přes sto hotelů a apartmánů. Totéž na Olympské riviéře v okrese Pieria pod Olympem. Vybere si skutečně každý. Z letiště v Soluni do všech těchto míst zajišťujeme transfery s česky hovořícími delegáty.
Významnou úlohu v tom, aby se zájezdy cestovní kanceláře Mouzenidis Travel dostávaly k českým zákazníkům, má spolupráce s provizními prodejci – cestovními agenturami a s provozovateli internetových serverů, s nimiž právě navazujeme kontakty a dojednáváme konkrétní podmínky.

Mouzenidis Travel je úspěšná nejen v incomingu do Řecka. S incomingovými turisty expandujete i do dalších zemí. Teď zrovna do České republiky. Doslechl jsem se, že kromě řeckých turistů k nám chcete vozit i ruské.
Naše centrála v Řecku se zatím orientovala hlavně na turisty z Balkánského poloostrova a Ruské federace. Jen za loňský rok jsme do Řecka přivezli přes tři sta padesát tisíc turistů. Právě na popud těchto klientů rozšiřujeme portfolio destinací, kam s námi mohou cestovat. V samotném Řecku máme flotilu šedesáti luxusních autobusů, obrovský počet spolupracovníků a kooperujících partnerů. Díky tomu tam nabízíme velmi širokou škálu fakultativních programů a výletů jak do blízkého okolí, tak i do vzdálenějších míst, jako jsou třeba kláštery Meteora nebo Athény. Pořádáme i různé až celodenní plavby po moři. Věříme, že klienti Mouzenidis Travel námi garantované služby ocení i v České republice, kterou jim chceme umožnit poznávat. V současné době jsme ve fázi, kdy oslovujeme partnery z řad poskytovatelů ubytování, transferů a dalších služeb – hotelů, dopravních dispečinků, programových agentur apod., abychom i u vás našim klientům zajistili to, co dokážeme v Řecku. Tedy to nejlepší.

Významným segmentem cestovního ruchu je obchodní cestování, do něhož spadají nejen služební cesty, ale i incentivy, exkurze, kongresy apod.
Pokud jde o nabídku pro skupinovou klientelu, kromě firemních záležitostí dokážeme zajistit i soukromé akce, jako jsou svatby či rodinné oslavy. Přímo v segmentu služebních cest a firemních setkání, resp. akcí MICE (meetings, incentives, conferences & exhibitions industry), poskytujeme služby od A až do Z, včetně doprovodných programů. Pořádáme akce od malých až po ty největší, které realizujeme ve velkých komplexech disponujících špičkovým kongresovým zázemím. Svatby umíme jak civilní, tak i církevní – pravoslavné i katolické. Zvláště náročným turistům poskytujeme VIP služby. Jsme jedinou cestovní kanceláří, která má na letišti v Soluni vlastní VIP salonek, takže tito pasažéři nemusí čekat na odbavení a k letadlům či od letadel je odvážíme limuzínami. Jsme s to uspokojit i ty nejnáročnější. A to nehovořím o možnostech pronájmů dopravních prostředků, od jednostopých vozidel, automobilů, lodí až třeba po Boeing 737.

Pane Laidisi, vaše perfektní čeština napovídá, že vám česká mentalita není cizí. Proto si vás dovoluji požádat o úvahu: Čím si vysvětlujete, že je Řecko u Čechů a Slováků tak oblíbené?
Asi proto, že má vlast je v podvědomí každého kulturního člověka. Odmalička se dětem čtou a vyprávějí příběhy z řeckých dějin a mytologie. Ve škole se dozvídají o řeckých učencích a filozofech. O řecké kultuře. V řadě i těch nejmenších měst jsou do fasád domů vetknuty řecké zdobné prvky včetně řeckých sloupů či karyatid. A všude po světě! Řecko je ve všeobecném podvědomí vnímáno jako kolébka evropské civilizace. Samozřejmě, nebyli jsme první. Před námi byly ranější civilizace, avšak hodně toho, co v Evropě přetrvalo, pochází právě z řeckých kořenů. Myslím, že roli vedle řecké povahy hraje právě toto – to, že u nás kromě sluníčka a moře máme antické památky a ocitnete se na místech, kudy chodil Aristoteles, Archimédes, Pythágorás, Sokratés, Platón, Sofoklés nebo nejslavnější lékař starověku Hippokratés, jehož přísahu skládá každý, kdo se stává lékařem. Ten mimochodem doporučoval: „Onemocní-li člověk špatnou náladou, vystavte ho slunečním paprskům.“ A k tomu je Řecko ideální.

Češi jezdí do Řecka rádi také kvůli vaší pohostinnosti a gastronomii.
Řeckou kuchyni, která je proslulá po celém světě, mám sám velmi rád. Řecko je navíc zemí vína. Společenský život, hlavně přes léto, se u nás odehrává venku. Řekové se scházejí v předzahrádkách a otevřených prostorách kaváren a taveren. Není výjimkou, že u stolu neustále přerušujete hovor, protože kolem chodí další a další známí, s nimiž se zdravíte, a nejen to. Obvykle to skončí u skleničky ouza. A kdyby si k vám váš známý nepřisedl? Tak vás urazí. Takže v řeckých restauracích zpravidla není stůl, kde by seděli pouze dva, vždycky skupinky.
V Česku je to jinak. To je však dáno rozdílným podnebím a také mentalitou. Jiný kraj, jiný mrav. Praha, ta se líbí všem. Avšak na Moravě, ve Slezsku i v Čechách je nespočet dalších atraktivních míst, která stojí za návštěvu, i když nejsou tak vyhlášená jako Praha. Mezi nimi i regiony, které by řecké turisty určitě nadchly. U nás je hodně sluníčka, leckdy až vyprahlá krajina, proto nás okouzluje taková, kde je hodně lesů a vodních ploch. Nebo zkrátka něco zvláštního, co v Řecku nemáme. Zatím tedy u Řeků, co do síly povědomí, vede Praha, oblast západočeského lázeňského trojúhelníku a možná jižní Čechy. Jsem však přesvědčen, že třeba České Švýcarsko nebo Valašsko by Řeky rovněž uchvátilo. Valaši jsou nám blízcí mentalitou. A slovácké vinice a sklepy? Tam bychom se my Řekové našli.


Archiv vydání

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001