Menu

NOVASOL je součástí skupiny Wyndham Vacation Rentals. Má za sebou úspěšnou víc než čtyřicetiletou činnost cestovní kanceláře specializující se na ubytovávání formou pronájmů v rekreačních domech, bytech, apartmánech, chatách, chalupách a rezidencích včetně historických paláců a zámků v evropských destinacích. Nejnověji nabízí ubytování také na nadstandardně vybavených obytných lodích. Jeho obliba tkví, krom zhodnocování bohatých mezinárodních zkušeností a vstřícného výrazně proklientského servisu, v garanci kvality pronajímaných objektů a skvělého poměru ceny a úrovně poskytovaných služeb pro klienta. Jeho destinacemi jsou: Albánie, Belgie, Bulharsko, Černá Hora, Česko, Chorvatsko, Dánsko, Finsko, Francie, Holandsko, Island, Itálie, Kypr, Lucembursko, Maďarsko, Německo, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Řecko, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko a Turecko.
V obdobném duchu nabízí NOVASOL „Prodloužené víkendy v evropských velkoměstech“, v apartmánech v Bergenu, Benátkách, Budapešti, Dubrovníku, Krakově, Praze, Stockholmu a v dalších metropolích.
Pro ubytování skýtající soukromí, sepětí s přírodou, a přitom civilizované zázemí v rybářských domcích v norských fjordech, u sladkovodních jezer ve Švédsku či Finsku nebo na dánském pobřeží, kde lze provozovat mořský rybolov, si velikou oblibu získal program „Za rybařením do Skandinávie“.
Jistou extravagancí a snadnou dopravní dostupností láká české klienty také další program „Minidovolená v Tropical Islands“, v někdejším hangáru obřích vzducholodí u Drážďan, jehož interiér byl proměněn v tropický ráj. Čeští turisté si tu na jeho plážích zvykli trávit prodloužené víkendy, jarní prázdniny, dny pracovního volna a dokonce i Vánoce.
Úspěch má rovněž program „Legoland Billund“ odehrávající se v Dánsku s ubytováním v rekreačních domech a s volným vstupem do zábavního parku Legoland.
Za vysoce konkurenční ceny pak v rámci programu „Moře a slunce po celý rok“ NOVASOL v letní turistické sezoně prodává pobyty na pobřežích Andalusie, Kanárských ostrovů, Kréty, Kypru, Mallorky a Sicílie nebo na Istrijském poloostrově, zde pod názvem „Chorvatsko all inclusive“.
„Staňte se kapitánem vlastní lodi“ je dalším z programů, v jehož rámci vám NOVASOL pronajme loď, rekreační dům nebo byt u Balatonu – v zemi proslulé termálními lázněmi, skvělými víny i kuchyní a pohostinností.
Program „La Dolce Vita aneb sladký život v romantické Itálii“ vám umožní užívat si ve městech nebo na venkově v rekreačních domech a bytech. NOVASOL doporučuje zejména Toskánsko, které skýtá rázovitý kolorit, malebnou přírodu, nádherná mořská letoviska a pláže.
„Dovolená Švédsko s výhodami“ je nabízena v atraktivních termínech a cenových relacích, navíc s tipy na zajímavé výlety.
„Domácí mazlíčci vítáni!“ Dovolená se psem či kočkou ve vybraných rekreačních objektech NOVASOLu není problém. Přivézt si ale můžete i jiná domácí zvířata.

Do hlavní turistické sezony s NOVASOLem

20. 03. 2014

S ředitelem NOVASOL Group pro střední Evropu panem Wolfgangem Quilitzem se potkáváme 17. února 2014 v pražském ústředí kanceláře.
Pane řediteli, jaký byl pro NOVASOL rok 2013 v Česku a na Slovensku?
Úspěšný. Co se týče outgoingových produktů, zaznamenali jsme osmnáctiprocentní meziroční nárůst prodejů. Teď je ještě větší. O pronájmy rekreačních bytů, chat a chalup v Evropě vzrůstá zájem. Česko se v této sféře pobytů rozvíjí rychleji, než je evropský průměr. Celková situace v Česku a na Slovensku v segmentu trhu, na který se NOVASOL zaměřuje, je vůbec velice slibná. Cestování spojuje země a jejich obyvatele. Češi a Slováci rádi a hodně cestují. A nejen v rámci Evropy. Chtějí navštěvovat další a další země a poznávat tamní život a kulturu. Zajímají se o sportovní a kulturní události. Ostatně tuto skutečnost dokresluje i jejich hojná účast na zimních olympijských hrách v Soči.

Velice atraktivními destinacemi jsou skandinávské země, kde je NOVASOL tradičně silný.
Pochopitelně. NOVASOL se zrodil v Dánsku, odkud se vydal na úspěšnou expanzi. Spousty Čechů a Slováků tam naším prostřednictvím jezdí za přírodními krásami do lesů oplývajících obrovským množstvím hub, malin, klikvy, ostružin, brusinek a borůvek a za rybařením k řekám, jezerům, fjordům, ale také za vyloženě mořským rybolovem. Bydlení v objektech pronajímaných NOVASOLem rádi využívají i při výjezdech za sportovními událostmi. Např. na automobilová rallye, nebo když se první neděli v březnu v okolí města Mora v provincii Dalarna ve Švédsku běží devadesátikilo­metrový nejmasověji obsazovaný běžkařský maraton světa „Vasaloppet“ (Vasův běh), pořádaný na památku útěku švédského šlechtice Gustava Erikssona Vasy před dánským králem Kristiánem II. Dánským (r. 1520).

Až do loňska se NOVASOL soustřeďoval na pronájem suchozemských objektů. Od letošního roku jste nabídku rozšířili o obytné lodě.
Nejedná se ale o takřka trvale uvázané plovoucí chatky nebo hausbóty, jaké v Česku převažují. Jsou to moderně vybavené apartmánové lodě s velkými panoramatickými okny a terasou, s nimiž můžete cestovat. Jsou vysoce bezpečné. Výsledky testů TÜV prokázaly, že jsou téměř nepřekotitelné a nepotopitelné. Momentálně je jejich základnou Hafen Müggelsee u Berlína. Nicméně, kromě obytných lodí máme hned vedle Müggelsee postaveny i nové domy a areály, velice pěkné s výhledem na jezero. Příměstským vlakem nebo městskou hromadnou dopravou jste odtamtud za pětadvacet minut v centru Berlína. Můžete si tak užívat jezerní pohody a čas od času se vydat na prohlídku Pergamonu nebo dalších berlínských muzeí a obrazáren, za zábavou, nákupy atd.

NOVASOL pronajímá nejen chaty, byty a obytné lodě, ale i historické paláce a zámecká sídla včetně obsluhujícího personálu.
Ano, v Německu, Dánsku a Francii pronajímáme také tyto objekty. Využívány jsou zejména na svatby a další rodinné, společenské nebo firemní události.

České zastoupení NOVASOLu podniká i ve sféře domácího a příjezdového cestovního ruchu do naší země.
Letos, ačkoli tady není žádná pořádná zima, jsme zahraničním turistům prodali o poznání větší objem zimních pobytů v Česku než v uplynulých letech. Rovněž ve sféře incomingu do Česka momentálně jednáme o možnosti umístit lodě NOVASOLu, konkrétně na Vltavu a na Orlík. Spolupráci jsme už zahájili na Lipně, kde stavíme moderní skvěle vybavené rekreační domy. Máme jich tam prvních deset a k nim recepční budovu. Areál chceme otevřít 17. května 2014.Archiv vydání

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001

Česká chuťovka
ahr - volba