Menu

Conventia pořádá druhý ročník soutěže Hotel roku 2013 o nejoblí­benější hotely v České republice – Czech Hotel Awards. Ocenění budou udělována pro každý kraj a každý pražský obvod. Nominované hotely se registrují na webových stránkách soutěže, kde veřejnost hlasuje v kategoriích tři, čtyři a pět hvězdiček a wellness & spa. Odborná porota pak vybere vítěze v kategorii Kongresový hotel. Na základě počtu hlasů bude vyhlášen i absolutní vítěz každé kategorie. Slavnostní vyhlášení se bude konat v květnu 2013 v Praze.

Podmínky pro zařazení do soutěže pro všechny kategorie:

Pro registraci v kategorii wellness & spa musí hotel provozovat alespoň dvě z uvedených služeb:

Pro registraci v kategorii kongresových zařízení musí hotel disponovat:

Přihlášený hotel po zařazení do soutěže získává:

Oceněný hotel získává:

Veřejnost může hlasovat na oficiálních stránkách soutěže www.hotelawards.cz a na www.turistika.cz. Hlasování bude ukončeno 30. dubna 2013. O vítězích v kategorii Kongresový hotel rozhodne odborná porota. Hlasování veřejnosti pro kongresové hotely je pouze informativní. Z jedné IP adresy je možné hlasovat v každé kategorii a kraji/pražském obvodu pouze pro jeden hotel.

Czech Hotel Awards

31. 03. 2013

S jednatelem společnosti Conventia Mgr. René Hradeckým se potkáváme 19. února 2013. K setkání mne inspirovalo interview s ředitelem táborského hotelu Dvořák Kamilem Kulíškem, v němž mj. zmínil, že Wellness & Congress Hotel Dvořák Tábor byl vyhlášen nejlepším kongresovým hotelem roku 2012 v jižních Čechách, v rámci soutěže, jejímž organizátorem byla právě společnost Conventia (viz www.e-vsudybyl.cz, článek: „Špičkový Wellness & Congress Hotel Dvořák Tábor“). Jelikož jsem pamětník, na mysli mi vytanula vzpomínka na anketu o nejoblíbenější hotel – „Můj hotel“ a jednoho z jejích strůjců Václava Danča, dnes jednatele společnosti Roy Billing, se kterým jsme později vymysleli současný koncept časopisu Všudybyl. Ostatně jaká to byla doba, a jak veřejnost motivovaná hodnotnými věcnými cenami hlasovala, napovídá tehdejší bezprostřední vyjádření držitele 1. ceny pro hlasující, pana Václava Bublíka při vyhlašování Ceny Philip Morris pro nejoblíbenější hotel v České republice v Kaiserštejnském paláci v Praze 30. listopadu 2000: „Nikdy jsem v tom hotelu nebyl. Jen jsem kolem něj jezdil na kole. Byl mi sympatický. Tak jsem mu poslal svůj hlas.“ (viz www.e-vsudybyl.cz, článek: „Můj hotel 2000“.)
Pane Hradecký, jak jste přišli na nápad pořádat soutěž Czech Hotel Awards?
Soutěž Hotel roku, v níž o oceněných rozhoduje veřejnost, jsme se rozhodli zorganizovat poté, co jsme viděli obdobné soutěže v jiných zemích. Jak celosvětového formátu, tak i regionální. Tu, kterou jsme se zejména nechali inspirovat, jsme zaregistrovali ve Velké Británii. Následně jsme se řady hoteliérů a ředitelů hotelů ptali, jestli v Česku existuje něco podobného. Zjistili jsme, že ne, a začali se pídit po tom proč. Příčinu jsme nenašli. Proto jsme se rozhodli, že takovou soutěž zorganizujeme sami. Vytvořili jsme koncept, který hotelům na nejrůznějších úrovních dává možnost soutěžit, aniž by to bylo napříč kategoriemi. Rozhodli jsme se udělovat samostatná ocenění pro tříhvězdičkové, čtyřhvězdičkové a pětihvězdičkové hotely a koncipovat soutěž regionálně. Není totiž dobré srovnávat např. velký mezinárodní hotel v turisticky exponované destinaci, který disponuje stovkami pokojů, s malým zařízením, sídlícím v nějakém nepříliš navštěvovaném regionu. Oba mohou poskytovat špičkové služby. Proto jsme se rozhodli, že soutěž uspořádáme po krajích a v několika kategoriích. Kritéria jsme stanovili pouze u hotelů wellness a pro kongresové hotely. U ostatních je jedinou podmínkou, aby se hotel prezentoval svými hvězdičkami např. na svých webových stránkách nebo v dalších propagačních nástrojích. Oblibu hotelů pak hodnotí široká veřejnost na internetových portálech. Hlasující na web přivádíme s pomocí našich mediálních partnerů a kampaní.
Do prvního ročníku v roce 2012 se přihlásily necelé tři stovky hotelů, což vnímáme jako úspěch. Slavnostní vyhlášení proběhlo v Praze v Průmyslovém paláci za účasti asi sedmi set lidí. Také letos se těšíme na obdobnou akci s módní přehlídkou, koncertem, rautem a prezentačními stánky našich partnerů.


Archiv vydání

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001

AKTUÁLNÍ ČÍSLO
VŠUDYBYL 02/2020
02/2020 číst aktuální číslo