Menu

ČSA - Exim Tours exkluzivně

06. 10. 2004

Zárukou kvality a spolehlivosti
8. září 2004 České aerolinie s největší českou cestovní kanceláří v oblasti charterové dopravy Exim Tours podepsaly v pražském hotelu Crowne Plaza Prague exkluzivní dohodu o tříleté spolupráci. Od konce letošního října začnou letadla ČSA přepravovat klienty cestovní kanceláře Exim Tours, mimo jiné i na Kubu, do Brazílie, Venezuely, do Egypta a Jordánska. Cestovní kancelář Exim Tours, která doposud využívala především služeb konkurenčního dopravce, se rozhodla pro ČSA mj. proto, aby svým klientům mohla nabídnout vyšší kvalitu služeb v oblasti letecké charterové přepravy včetně dálkových linek s odlety z Prahy, Brna a Ostravy.

Prezidenti akciových společností
Ing. Jaroslav Tvrdík, prezident a předseda představenstva ČSA, k zahájení spolupráce uvedl: „České aerolinie pro letošní rok v oblasti charterové dopravy naplánovaly výrazné posílení své pozice. Naše spolupráce s Exim Tours – jednou z předních českých cestovních kanceláří – dokazuje, že se nám plány expanze v oblasti charterů daří naplňovat.“
Předseda představenstva a generální ředitel Exim Tours Ing. Ferid Nasr pak poznamenal: „Pro spolupráci s Českými aeroliniemi jsme se rozhodli také proto, protože od ní očekáváme výraznou podporu zájmu klientů, pro něž jsou České aerolinie díky své vynikající pověsti zárukou kvality a spolehlivosti. Kvalita produktů Exim Tours tak bude umocněna oblibou českého národního dopravce a proslulostí značky ČSA.“

O dva moderní speciály
Do konce letošního roku plánují ČSA a Exim Tours přepravit přes 30 tisíc klientů a v příštím roce by měl počet letecky přepravených klientů dosáhnout 160 tisíc. Kromě dálkových letů do zemí Latinské Ameriky je budou ČSA přepravovat především do klasických destinací, jako je Egypt, Tunisko, Turecko, Řecko, Kypr, Bulharsko a Španělsko. Na linky budou nasazovány tři speciálně upravené Boeingy 737–400 v konfiguraci pro 162 cestujících. Od příštího roku se charterová flotila národního dopravce rozšíří o dva moderní speciály nové generace Boeing 737–800 nebo Airbus A 321, které vzejdou z právě probíhajícího výběrového řízení. Společnost současně nasadí dálkové letadlo Airbus A310, které doplní flotilu již letos na podzim. Právě s ním počítají ČSA pro charterovou přepravu na mezikontinentálních linkách, kde tak budou moci nabídnout vyšší úroveň služeb odpovídající delší době letu.

ČSA na charterových linkách
České aerolinie v současnosti spolupracují s více než třemi desítkami cestovních kanceláří v České republice, na Slovensku, v Maďarsku a v dalších zemích. Kromě Prahy startují letadla ČSA v České republice na pravidelných charterových linkách také z Brna a Ostravy. Vstup České republiky do Evropské unie umožnil ČSA rozšířit své služby také na charterové linky vedoucí mimo území České republiky. Charterové spoje ČSA díky tomu dnes směřují do dovolenkových destinací také z letišť v Bratislavě, Budapešti či v Boloni. Za první pololetí roku 2004 ČSA přepravily na charterových linkách celkem 150 tisíc cestujících, což ve srovnání se stejným obdobím loňského roku představuje nárůst o 16 %. Průměrná obsazenost sedačkové kapacity charterových letů přitom činila 80 %.

-JN+JK-
www.csa.czwww.eximtours.cz

Archiv vydání

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001

Česká chuťovka
ahr - volba