Menu

Clarion Congress Hotel Prague****

13. 05. 2015

Clarion Congress Hotel Prague**** 26. března 2015 opět hostil narozeninovou party Ligy pro cestovní ruch věnovanou výročí narození patrona časopisu Všudybyl Jana Amose Komenského. Při té příležitosti jsem o rozhovor požádal generálního ředitele hotelu Ing. Miroslava Bukvu.
V Clarion Congress Hotelu Prague už působím sedmým rokem a jsem rád, že se dostává na výsluní mezi pražské hotely. Hosté jej doporučují a lidé znají. Samozřejmě, když nás pak, například v rámci takové události, jako je koktejl party Ligy pro cestovní ruch, navštíví řada významných osob, je to pro hotel pocta. Dispozice Clarion Congress Hotelu Prague umožňují realizaci velkých kongresových akcí. A také v této oblasti se nám daří. V roce 423. výročí narození Jana Amose Komenského jich tu máme opravdu hodně. V oblasti MICE (Meetings, Incentives, Congresses & Exhibitions Industry) se letošní rok v Praze nese ve znamení sportu, což se v našem hotelu opravdu výrazně zobrazuje. Začátkem března se Praha úspěšně zhostila pořadatelství Mistrovství světa v halové atletice. Mnoho z jeho účastníků i návštěvníků tu bylo ubytováno a řada borců u nás slavila získání medailí. Na Den učitelů, 28. 3. 2015, se pak v Aréně Sparta v Praze-Vysočanech konalo Mistrovství Evropy karate JKA juniorů a seniorů, jehož aktéři coby své zázemí rovněž volili Clarion Congress Hotel Prague. Blíží se Mistrovství světa v ledním hokeji 2015, ale ještě předtím náš hotel stihne vytvořit dočasný domov účastníkům Mistrovství Evropy ragby vozíčkářů divize B. I to dokladuje možnosti Clarion Congress Hotelu Prague. V tomto případě hlavně díky důrazu našich akcionářů na bezbariérovost hotelu.

Pane řediteli, Mistrovství světa v ledním hokeji 2015 jste se pouze dotkl, avšak nerozvedl. Přitom právě ve vašem hotelu se bude v jeho rámci rozhodovat o dalším směrování světového hokejového hnutí.
Možná to tak bude. Uvidíme, na čem se tu v květnu funkcionáři Mezinárodní hokejové fede­race (Interna­tional Ice Hockey Federation – IIHF) ujednají. Na Mistrovství světa v ledním hokeji 2015 se Clarion Congress Hotel Prague průběžně připravuje třetím rokem. Že se příprava daří, je i zásluhou spolupráce s někdejším velice úspěšným prezidentem HC Sparta panem Viliamem Sivekem, který je v současné době prezidentem Asociace cestovních kanceláří České republiky. V roce 2004, kdy se v Česku mistrovství světa v ledním hokeji konalo naposledy, jeho doprovodné konference a kongresové akce včetně ubytování národních hokejových týmů probíhaly na více místech, ve více hotelech. Poprvé v historii teď budou všechny soustředěny do jediného, a to Clarion Congress Hotelu Prague. Nahrály tomu nejen naše prostorové dispozice, ale také lokace blízko centrály Českého svazu ledního hokeje, v sousedství O2 Areny. Nyní přípravy nabírají na obrátkách. Kromě českého národního týmu u nás budou ubytováni naprosto všichni! Nejen ostatních sedm hokejových týmů pražské skupiny A, ale i všichni hokejoví činovníci. Rovněž Mezinárodní kongres IIHF bude zasedat přímo v Clarion Congress Hotelu Prague a bydlet u nás budou i všichni hokejoví rozhodčí.

Takže sice ne olympijská vesnička, ale mistrovství světa se bude jmenovat Clarion Congress Hotel Prague. A obdobně tomu bude i v Ostravě, která společně s Prahou hostí 79. Mistrovství světa v ledním hokeji. Účastníci skupiny B budou rovněž bydlet v hotelu řetězce CPI Hotels – v Clarion Congress Hotelu Ostrava, v sousedství vítkovické ČEZ Arény.
Ano, mj. proto, že CPI Hotels ve správnou dobu vykrylo volný prostor na trhu českého hotelnictví. Zaměřilo se na poskytování kvalitních služeb pro byznys a pro kongresy. Rád bych podotkl, že ani ne tak pro kongresovou turistiku (protože tento pojem část veřejnosti vnímá jako „dolce fare niente“ – sféru volného času), ale pro kongresový byznys, kdy zajišťujeme velké konference, summity a další akce. A jak jste neznačil, nejen v Praze. Tento byznys, nezřídka ve spolupráci s tamními hejtmany, dostáváme i do dalších krajů České republiky. Hotely Clarion Congress v Českých Budějovicích, v Olomouci, ve zmiňované Ostravě, ale i v Ústí nad Labem poskytují zabezpečení akcí MICE na vysoké úrovni. Díky profesionalitě předsedy představenstva akciové společnosti CPI Hotels Ing. Jana Kratiny, který v hotelnictví a MICE prošel „baťovskou školou“, se naše hotelová společnost za posledních deset let posunula hodně dopředu. V důsledku úspěšné akvizice značky Mamaison Hotels & Residences dnes máme přes třicet hotelů. A to nejen v Česku, ale i v Polsku, na Slovensku, v Maďarsku, Chorvatsku a v Ruské federaci. Všechny postupně modifikujeme, aby hrály ve stejném akordu a jejich výsledky uspokojovaly naše akcionáře.


 

Archiv vydání

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001

Česká chuťovka