Menu

Clarion Congress Hotel Prague****

13. 05. 2015

Clarion Congress Hotel Prague**** 26. března 2015 opět hostil narozeninovou party Ligy pro cestovní ruch věnovanou výročí narození patrona časopisu Všudybyl Jana Amose Komenského. Při té příležitosti jsem o rozhovor požádal generálního ředitele hotelu Ing. Miroslava Bukvu.
V Clarion Congress Hotelu Prague už působím sedmým rokem a jsem rád, že se dostává na výsluní mezi pražské hotely. Hosté jej doporučují a lidé znají. Samozřejmě, když nás pak, například v rámci takové události, jako je koktejl party Ligy pro cestovní ruch, navštíví řada významných osob, je to pro hotel pocta. Dispozice Clarion Congress Hotelu Prague umožňují realizaci velkých kongresových akcí. A také v této oblasti se nám daří. V roce 423. výročí narození Jana Amose Komenského jich tu máme opravdu hodně. V oblasti MICE (Meetings, Incentives, Congresses & Exhibitions Industry) se letošní rok v Praze nese ve znamení sportu, což se v našem hotelu opravdu výrazně zobrazuje. Začátkem března se Praha úspěšně zhostila pořadatelství Mistrovství světa v halové atletice. Mnoho z jeho účastníků i návštěvníků tu bylo ubytováno a řada borců u nás slavila získání medailí. Na Den učitelů, 28. 3. 2015, se pak v Aréně Sparta v Praze-Vysočanech konalo Mistrovství Evropy karate JKA juniorů a seniorů, jehož aktéři coby své zázemí rovněž volili Clarion Congress Hotel Prague. Blíží se Mistrovství světa v ledním hokeji 2015, ale ještě předtím náš hotel stihne vytvořit dočasný domov účastníkům Mistrovství Evropy ragby vozíčkářů divize B. I to dokladuje možnosti Clarion Congress Hotelu Prague. V tomto případě hlavně díky důrazu našich akcionářů na bezbariérovost hotelu.

Pane řediteli, Mistrovství světa v ledním hokeji 2015 jste se pouze dotkl, avšak nerozvedl. Přitom právě ve vašem hotelu se bude v jeho rámci rozhodovat o dalším směrování světového hokejového hnutí.
Možná to tak bude. Uvidíme, na čem se tu v květnu funkcionáři Mezinárodní hokejové fede­race (Interna­tional Ice Hockey Federation – IIHF) ujednají. Na Mistrovství světa v ledním hokeji 2015 se Clarion Congress Hotel Prague průběžně připravuje třetím rokem. Že se příprava daří, je i zásluhou spolupráce s někdejším velice úspěšným prezidentem HC Sparta panem Viliamem Sivekem, který je v současné době prezidentem Asociace cestovních kanceláří České republiky. V roce 2004, kdy se v Česku mistrovství světa v ledním hokeji konalo naposledy, jeho doprovodné konference a kongresové akce včetně ubytování národních hokejových týmů probíhaly na více místech, ve více hotelech. Poprvé v historii teď budou všechny soustředěny do jediného, a to Clarion Congress Hotelu Prague. Nahrály tomu nejen naše prostorové dispozice, ale také lokace blízko centrály Českého svazu ledního hokeje, v sousedství O2 Areny. Nyní přípravy nabírají na obrátkách. Kromě českého národního týmu u nás budou ubytováni naprosto všichni! Nejen ostatních sedm hokejových týmů pražské skupiny A, ale i všichni hokejoví činovníci. Rovněž Mezinárodní kongres IIHF bude zasedat přímo v Clarion Congress Hotelu Prague a bydlet u nás budou i všichni hokejoví rozhodčí.

Takže sice ne olympijská vesnička, ale mistrovství světa se bude jmenovat Clarion Congress Hotel Prague. A obdobně tomu bude i v Ostravě, která společně s Prahou hostí 79. Mistrovství světa v ledním hokeji. Účastníci skupiny B budou rovněž bydlet v hotelu řetězce CPI Hotels – v Clarion Congress Hotelu Ostrava, v sousedství vítkovické ČEZ Arény.
Ano, mj. proto, že CPI Hotels ve správnou dobu vykrylo volný prostor na trhu českého hotelnictví. Zaměřilo se na poskytování kvalitních služeb pro byznys a pro kongresy. Rád bych podotkl, že ani ne tak pro kongresovou turistiku (protože tento pojem část veřejnosti vnímá jako „dolce fare niente“ – sféru volného času), ale pro kongresový byznys, kdy zajišťujeme velké konference, summity a další akce. A jak jste neznačil, nejen v Praze. Tento byznys, nezřídka ve spolupráci s tamními hejtmany, dostáváme i do dalších krajů České republiky. Hotely Clarion Congress v Českých Budějovicích, v Olomouci, ve zmiňované Ostravě, ale i v Ústí nad Labem poskytují zabezpečení akcí MICE na vysoké úrovni. Díky profesionalitě předsedy představenstva akciové společnosti CPI Hotels Ing. Jana Kratiny, který v hotelnictví a MICE prošel „baťovskou školou“, se naše hotelová společnost za posledních deset let posunula hodně dopředu. V důsledku úspěšné akvizice značky Mamaison Hotels & Residences dnes máme přes třicet hotelů. A to nejen v Česku, ale i v Polsku, na Slovensku, v Maďarsku, Chorvatsku a v Ruské federaci. Všechny postupně modifikujeme, aby hrály ve stejném akordu a jejich výsledky uspokojovaly naše akcionáře.


 

Archiv vydání

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001

AKTUÁLNÍ ČÍSLO
VŠUDYBYL 02/2020
02/2020 číst aktuální číslo
Czt