Menu

Česko – země strhujících příběhů 17 destinací napříč celým Českem

20. 03. 2014

Státní agentura na podporu cestovního ruchu CzechTourism 6. března 2014 v mediálním středisku CzechTourismu Orbis pořádala tiskovou konferenci k průběhu kampaně Česko – země strhujících příběhů, která poutavou formou propaguje 17 turistických destinací České republiky. Její součástí je i stejnojmenná brožura obsahující pozoruhodná fakta a vyprávění ze známých i dosud neobjevených míst.

CzechTourism
v prosinci zveřejnil na webu zima.ceskozeme­pribehu.cz online publikaci, která zve tuzemské i zahraniční turisty do 17 destinací napříč celým Českem. Poutavé osobní příběhy, málo známá fakta a přitažlivé fotografie mají i tištěnou podobu. Lidé se tak s touto brožurou setkávají jako přílohu v tisku, nacházejí ji na sedadlech v některých vlakových spojích a k dispozici zdarma je i v infocentrech CzechTourism a na některých akcích pro veřejnost, jichž se CzechTourism účastní. „Navzdory popularitě internetu jsme od tištěné formy neustoupili. Na cestách každý internet nemá. Navíc má vůně a šustění papíru stále své nezaměnitelné kouzlo,“ poznamenal generální ředitel CzechTourismu Rostislav Vondruška.

Kampaň,
která poodhaluje kouzlo slavných i dosud neobjevených míst, probíhá v Česku a v příhraničních oblastech Německa, Rakouska, Slovenska a Polska. Zpočátku se zaměřovala na online aktivity. Od února však propagace Česka vrcholí: tištěná brožura kampaně se dostane do rukou čtenářů prostřednictvím speciálních příloh v tisku a v dopravních prostředcích. CzechTourism navázal spolupráci se společností České dráhy – cestující tak najdou brožury se strhujícími příběhy přímo na svých sedadlech.

Na vytváření publikace
se aktivně spolupodílely jednotlivé regiony. K návštěvě zvou dobrodruhy, příznivce relaxace i netradiční zábavy a nezapomínají ani na rodiny s dětmi. Lákají například na nejdelší bruslařskou dráhu světa na Lipně, ke kouzelným pramenům západočeských lázní, na musherskou trasu pro psí spřežení na Vysočině, na výlet po stopách Aloise Nebela v Jeseníkách a mnoho dalšího. Publikace vyšla v českém a anglickém jazyce.
Kampaň Česko – země strhujících příběhů je součástí projektu Podpora tvorby produktů a marketingu cestovního ruchu v regionech, který je spolufinancován Evropským fondem pro regionální rozvoj. Více informací najdete na webové adrese: zima.ceskozeme­pribehu.cz.
Mgr. Michaela Klofcová, Dis., vedoucí oddělení Media Relations CzechTourismuArchiv vydání

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001

Česká chuťovka
ahr - volba