Menu

ALEXANDRIA**** Spa & Wellness hotel

20. 12. 2010

Generální ředitel společnosti Lázně Luhačovice Josef Krůžela za přítomnosti první dámy ČR Livie Klausové, hejtmana Zlínského kraje Stanislava Mišáka, hejtmana Olomouckého kraje Martina Tesaříka a dalších osobností 26. listopadu 2010 slavnostně otevřel nově rekonstruovaný Spa & Wellness hotel ALEXANDRIA**** v Luhačovicích.

Dva domy – dva světy
Stavba měla dvě základní části. První spočívala v rekonstrukci prvorepublikového hotelu Alexandria, který v Luhačovicích patřil k architektonicky nejvyhlášenějším. V rámci druhé části pak přístavbu z 60. let nahradila novostavba s nadstandardními hotelovými pokoji, wellness relaxačním zařízením a bazénem. Hotel nyní nabízí celkem 58 pokojů se 106 lůžky (44 dvoulůžkových pokojů, 12 jednolůžkových pokojů a 2 apartmá). Gastronomické služby nejen pro hotelové hosty skýtá Francouzská restaurace s 86 místy, Night Club s 88 místy a Lobby bar s 34 místy.

Spa centrum
má bazén 16 × 8 m s masážními tryskami, masážními zálivy a sedačkami a dvěma protiproudy. V prostoru bazénu je whirlpool, Kneippův chodník, vyhřívaná a polohovací odpočinková lehátka. V dalším podlaží je 5 typů parních lázní (solná, laconium, přísadové, Rhassoul) a finská sauna. Samozřejmostí jsou různé ochlazovací sprchy a ledová studna. Součástí nabídky jsou služby lázeňského lékaře v rámci produktu „Medical wellness“, klasické lázeňské procedury (např. koupel v luhačovické minerální vodě), různé druhy wellness masáží, multifunkčních van, relaxačních procedur a moderně vybavené fitness. Jedinečný zážitek a soukromí nabízí Rodinné wellness.

Objekt Alexandria II
má čtyři nadzemní a dvě podzemní podlaží. Architektura svěží novostavby je inspirována dobou Alexandra Velikého. Nadzemní část ve tvaru komolého jehlanu je inspirována starověkými paláci. Barevná škála interiérů veřejné i lůžkové části vychází z trojkombinace barev používané starověkými kulturami: písková, resp. zlatá – terakotová – černá. Vstup do hotelu včetně recepčního pultu, společně s kamenným sloupořadím z egyptského mramoru je připomínkou Alexandrových tažení do Egypta. Pokojové dekorace (2. až 4. podlaží) jsou připomínkou jeho cest – reinterpretace egyptské malby na papyrus a kanop, nádech indického bílého hedvábí na záclonách a závěsech. První suterénní podlaží je věnováno wellness terapiím. Host se zde setkává se starořeckým motivem labyrintu, který symbolizuje životní pouť člověka. Její počátek je symbolizován vstupem do wellness, spletí chodeb k wellness procedurám. Druhý suterén je věnován domovině Alexandra Velikého, starověkému Řecku, odkazujícímu na starověké řecké lázně – „thermae“. Bazénem, který zdobí travertinová kaskádovitá fontána a motiv zlatého makedonského slunce na dně, s wellnessem propojuje prosklený panoramatický výtah s točitým schodištěm. Třešničkou na dortu je unikátní nástěnné výtvarné dílo – cyklus velkoformátových abstraktních obrazů na téma „Život a pouť Alexandra Velikého“.
Hotel se svou architekturou, interiérovým vybavením, pobytovou nabídkou a úrovní služeb řadí mezi špičková zařízení tohoto druhu v ČR.
Připravila Ing. Miloslava Fialová, ředitelka hotelu.Archiv vydání

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001

AKTUÁLNÍ ČÍSLO
VŠUDYBYL 02/2020
02/2020 číst aktuální číslo