Menu

Blog

foto

Anna Tymková

Štvanica

Vlci. Ozvali sa zo strany od Kotliny. Prekvapili ho. Rýchlo si to utriasol v mysli. Vytie šeliem bolo výrazné. Určite pochádzalo z množstva hrdiel. Strašných, vyhladovaných vlčích hrdiel.

06. 03. 2019

foto

Andrej Tymko

Miluješ ma?

Horský nosič a horolezec stiesnený v jednom egu. Ona krv a mlieko s veľkým srdcom. Tie dve spriaznené duše v jedno požehnané popoludnie zablúdili medzi tatranské štíty.

12. 02. 2019

foto

Jaromír Polášek

Jak moc se bát overtourismu

Zájem o Evropu jako o destinaci mají stále více návštěvníci z Asie, ale nadále zůstává atraktivní i pro samotné Evropany. A tak se objevil nový termín, který se skloňuje na různých fórech čím dál časti. Overtourism.

20. 05. 2018

foto

Martin Kainc

Jak mě na skialpech málem chytil vlk

Prosinec mě zastihl přibližně 150 kilometrů severně od polárního kruhu ve finské vesnici Äkäslompolo.

11. 04. 2018

foto

Jaromír Polášek

Subway nebo Maršrutka

Shodou okolností jsem během měsíce pracovně navštívil z českého pohledu oba póly vnímání světa. USA i Rusko. A víte co? Máme se v Česku zatraceně dobře.

26. 11. 2017

foto

Radek Míka

Prameny mariánskolázeňské - Mariin pramen

Tajemství pramenů se před vámi otevře v neobyčejné knize. Autorská dvojice Radek Míka (povídky) a Ludmila Míková (akvarelové ilustrace) vám představí téměř zapomenutý pohled do historie Mariánských Lázní.

06. 11. 2017

foto

Jaromír Polášek

Pražští taxikáři a nemocný kůň

Sdílená ekonomika je trend. A ačkoliv se to části lidí i podnikatelů nelíbí, neustále její význam roste. Pražští taxikáři vzali však trend do vlastních rukou a snaží se ho zastavit. Podaří se jim to?

28. 09. 2017

foto

Jaromír Polášek

Je sdílená ekonomika o tom, jak obcházet daně?

Sdílené ubytování je moderním trendem. Pokud kdo daně a místní poplatky v nějaké zemi neplatí, důvod je v tom, že tamní stát nechce nebo neumí tuto formu poskytování služeb danit.

27. 09. 2017

foto

Martin Kainc

Trolltunga – 2. část

Včera byl dlouhý den a dnes nás možná čeká ještě delší. Nicméně veškerá energie vynaložená na řízení, chození a vaření se nám obrovskými sousty vrací zpět díky jezerům, skálám, slunci, vůni ranní rosy a větru šlahajícímu do tváře.

15. 09. 2017

foto

Martin Kainc

Trolltunga – 1. ČÁST

Po dvoutýdenním naléhání se mi podařilo získat jeden a půl dne volno. Tady v Norsku jsme právě uprostřed školní sezóny a máme dost napilno.

11. 09. 2017

foto

Martin Kainc

Rafting

Už druhý rok se věnuji komerčnímu raftingu. Na norské řece Otře vozím zákazníky ze všech koutů světa po peřejích obtížnosti WW IV. Zaměstnání raft-guida zní exoticky, ale ve finále je to práce, jako každá jiná. Popíšu vám můj dnešní výlet, který lze označit typickým.

28. 08. 2017

AKTUÁLNÍ ČÍSLO
VŠUDYBYL 01/2020
01/2020 číst aktuální číslo
Restaurace Novoměstský pivovar
Czech specials new