Menu

Zájezdy Deturu zlevnily

25. 02. 2001

• loni nejúspěšnější sezóna s 30% navýšením • smlouva v intencích povinného jištění • v Turecku – Antálye, Alánye a Kemer • na Krétě oblast Heraklionu • Tunisko tradičně • sleva za včasnou rezervaci • v roce 2001 levněji •

Když jsem v těsně porevoluční době řediteloval cestovní kancelář, náhoda, štěstí a nezájem o domácí programové pobyty tomu chtěly, že jsme se na dvě letní sezóny stali zřejmě největším českým touroperátorem na Turecko. Nemám na mysli touroperátorem na spanilé (nakupovací) jízdy do Istanbulu, ale na pobytové zájezdy k Egejskému moři do Edremitského zálivu, do míst v Malé Asii nedaleko bájné Troje. Časy se mění. Dnes, řekne-li se Turecko, každému, kdo je in, se v plejádě největších touroperátorů vybaví Detur. Zeptal jsem se proto jeho ředitelky, paní Jany Votápkové, jaký byl pro Detur loňský rok?
Vzhledem k tomu, že se opravdu dominantně orientujeme na Turecko, mohu zde s potěšením konstatovat, že jsme o více jak 30 % navýšili počet klientů. Byli jsme velmi spokojeni už proto, že předchozí sezóny Turecku příliš nepřály. Byla to naše nejúspěšnější sezóna za posledních pět let.

Prodejci preferují cestovní kancelář vyplácející zajímavé provize. Zároveň však i takovou, od níž očekávají vysokou míru stability. Přesto, že do hry vstupuje aspekt povinného jištění, prodejci se budou vždy snažit hledat toho, kdo jejich klientům a jim nezkomplikuje život. Asi nikdo totiž nestojí o dobrodružství v souvislosti s evakuací z pobytového místa domů či o čekání, budou-li komu vráceny peníze, které zaplatil za vidinu zájezdu k moři. O síle reprezentované Dedeman Group, do jejichž řad česká akciová společnost Detur Toursim and Trading patří, netřeba pochybovat. Přesto se vás zeptám, v jaké fázi naplňování zákona č. 159/1999 Sb. se právě nacházíte?
Cestovní kancelář Detur již v lednu uzavřela pojistnou smlouvu na pojištění záruky pro případ úpadku cestovní kanceláře. Z tohoto důvodu jsme i trošičku pozdrželi tisk svého katalogu. Chtěli jsme, aby se tato informace objevila v našich všeobecných podmínkách.

Co jste připravili pro letošní rok a o kolik díky povinnému jištění zdražíte?
Přichystali jsme velmi širokou nabídku, co se týká oblastí turecké riviéry – Antálye, Alánye a Kemeru. Nasmlouvali jsme zde více jak 30 kvalitních hotelů. Vybírali jsme velmi pečlivě. Pokud byly někde stížnosti, nemilosrdně jsme s hotely přerušili spolupráci. V oblasti Kemeru jsme pak vybrali nové, přímo na pláži. Klienti se mají v Turecku na co těšit. Pro letošní letní sezónu máme připravenu novinku, a to ostrov Krétu. Konkrétně oblast Heraklionu. Kromě obou jmenovaných destinací budeme již tradičně nabízet Tunisko. Ve srovnání s loňskou sezónou se nám podařilo nejen zkvalitnit výběr hotelů, ale díky tomu, že nakupujeme ubytovací kapacity společně s ostatními Detury ve Finsku, Švédsku, Norsku a Rusku ve velkých objemech, daří se nám uzavírat smlouvy s hoteliéry za velmi výhodných podmínek (aniž bychom snížili objem poskytnutých služeb a kvalitu). Zájezdy Deturu ve srovnání s nabídkou loňského roku dokonce zlevnily. Ve většině hotelů mají děti pobyt zdarma a kromě tohoto poskytujeme slevu za včasnou rezervaci (až do 30. dubna), a to na všechny hotely, které jsou v našem katalogu. Ráda bych ještě podotkla, že ceny zájezdů zahrnují též zdravotní pojištění a pojistku proti stornu zájezdu.


 

Archiv vydání

2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001

AKTUÁLNÍ ČÍSLO
VŠUDYBYL 03/2019
03/2019 číst aktuální číslo
Czech specials new
Restaurace Novoměstský pivovar