Menu

Zahajovací party Ligy pro cestovní ruch

27. 10. 2014

S Managing Directorem Tower Park Praha Ing. Romanem Lainem se potkáváme na Zahajovací party Ligy pro cestovní ruch k finále Miss Princess of the World, která se konala 6. října 2014 pod záštitou rektora Vysoké školy Jana Amose Komenského Praha doc. PhDr. Luboše Chaloupky, CSc., v žižkovské věži Tower Parku Praha.
Pane inženýre, během cesty do Kanady jsem byl v Torontu na proslulém Canadian National Tower, protože kdo nebyl na této televizní a vyhlídkové věži, jako by v Torontu nebyl. Díky vaší invenci a investicím do Žižkovské věže a jejího bezprostředního okolí má dnes tato dominanta Žižkova našlápnuto k obdobnému postavení jako zmíněná věž kanadská. Návštěvníci u vás sice nedostávají ochromující závratě jako na Canadian National Tower, když se odváží stoupnout na skleněnou podlahu, pod níž zeje 342metrové prázdno, ani se odtud nekochají džunglí mrakodrapů, zato tu máte nádherný výhled na panoráma Prahy. Už dnes je proto tato nejvyšší obyvatelná stavba České republiky s unikátní 360° vyhlídkou, tematicky řešenými kabinami, restaurací, kavárnou, barem a luxusním apartmá prvořadou, hojně navštěvovanou turistickou atraktivitou. A nejen díky vyhlídkové terase a gastronomickým střediskům vysoko nad Prahou. Parková úprava bezprostředního okolí věže se vám opravdu vydařila.
Hostíme u nás účastníky řady společenských a firemních událostí včetně zahradních slavností. Zanedlouho začne maraton předvánočních a novoročních večírků. Jsme plně připraveni kompletně na klíč zajistit komorní jednání i akce až pro pět set účastníků, kteří si tady mohou užívat nejen výhledy na panoráma Prahy, ale i naši výbornou kuchyni.
Společnost OREATHEA, s. r. o., která věž provozuje, je čistě česká. Na trhu působíme zhruba tři roky. S vlastníkem Žižkovské věže, Českými radiokomunikacemi, máme uzavřenu nájemní smlouvu na pětadvacet let. Vzali jsme si úvěry a masivně tu investovali svoje i od bank vypůjčené finance. Avšak ani jedinou korunu z peněz veřejných, všechno tvoří český soukromý kapitál bez jakékoliv finanční podpory ze státního nebo městského sektoru.
Projekt revitalizace Žižkovské věže začala OREATHEA připravovat v době, kdy jsem v ní ještě nebyl společníkem, ale pouze zaměstnancem na pozici jednatele. V období finanční krize, jež drtivě dopadla hlavně na Řecko, jsme ji s dalšími třemi dnešními společníky odkoupili od řeckého podnikatele a já tu zůstal. Věž je pro mne životní výzvou. Neskutečně ji miluju. Pozoruhodné dílo! Bez nadsázky jsem hrdý na její proslulost. Tedy i na to, že jsme byli vyhlášeni „Druhou nejošklivější stavbou světa.“ Těžíme z toho v oblasti mar­ketingu. Jen škoda, že nejsme první. Ale změnit to je mimo náš vliv. Nicméně i tato záporná reklama k nám denně přivádí stovky návštěvníků, kteří se, často s údivem, přesvědčují, jak je Žižkovská věž krásná! Dál ji chceme budovat a pracovat na doplnění nových služeb – jak pro české zákazníky, tak pro turisty ze zahraničí. Po čtyřech letech, co byla zavřena, jsme ji kompletně zrekonstruovanou bez problémů uvedli do provozu. Výbušné to začalo být, až když jsme chtěli rekultivovat park, do té doby pověstný hlavně „měkkým nášlapem“ díky neukázněným pejskařům. Místní politická reprezentace, s výjimkou starostky Prahy 3, nám začala házet klacky pod nohy. Přesto se to, jak vidíte, povedlo. Matěj Stropnický, který proti nám vedl brutální pomlouvačnou kampaň a psal o nás do novin věci, které se neslučují s postavením místostarosty, si pak dal naši věž na svůj volební plakát… Teď už se tomu směji, ale pokud by se tu chtěl objevit, nebude vítán.


 

Archiv vydání

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001

AKTUÁLNÍ ČÍSLO
VŠUDYBYL 02/2020
02/2020 číst aktuální číslo
Czt