Menu

Výstaviště plné inspirace k cestování

24. 11. 2006

Cestování patří k nejoblíbenějším
lidským činnostem. Svědčí o tom i pestrá nabídka veletrhů GO a REGIONTOUR, které se konají od 11. do 14. ledna 2007 na brněnském výstavišti. Ve dvou zaplněných pavilonech najdou návštěvníci cestovní kanceláře a agentury z celé České republiky, mezi nimiž nebudou chybět ani ty největší. Pavilon V je naopak vyčleněn prezentaci turistických možností v regionech. Podle mapy republiky jsou zde uspořádány expozice všech krajů České republiky, řada dalších turistických oblastí, měst a historických památek. Výrazně vzrostl mezinárodní charakter obou veletrhů. Svědčí o tom účast zahraničních centrál cestovního ruchu, ale také velké množství zahraničních turistických oblastí. Nechybí mezi nimi českými turisty oblíbené Chorvatsko, Egypt, Tunisko, Rakousko a další země.

MEETING POINT
Veletrhy GO a REGIONTOUR významným způsobem podporují rozvoj turistického ruchu v České republice a příliv turistů do jednotlivých regionů. Už popáté se proto v rámci veletrhů uskuteční workshop se zahraničními touroperátory MEETING POINT. Pro subjekty působící v cestovním ruchu je to jedinečná šance vést s touroperátory individuální obchodní jednání o konkrétních produktech cestovního ruchu. Zváni jsou zahraniční touroperátoři se zájmem o Českou republiku ze zemí s největším počtem příjezdů a potenciálem příjezdů do Česka. Díky své výjimečnosti v iniciování rozvoje cestovního ruchu a propagaci České republiky má MEETING POINT oficiální podporu Ministerstva pro místní rozvoj ČR, Asociace krajů ČR, Asociace cestovních kanceláří ČR a Asociace českých cestovních kanceláří a agentur. Do příprav projektu je aktivně zapojena agentura CzechTourism a Czech Golf Travel Association, která připravuje účast skupiny zahraničních touroperátorů zaměřených na golfovou turistiku. V současné době probíhá oslovování vybraných touroperátorů. Jejich přesný seznam bude znám v průběhu listopadu. K plánování a rezervování obchodních schůzek je jako v loňském roce možné využít elektronický rezervační systém (na http://www.meetingpoint.bvv.cz), který umožní zaregistrovat se, vyhledat zahraniční touroperátory podle potřeb a naplánovat si s nimi schůzky.

Grand Prix REGIONTOUR
Propagace regionální turistiky v České republice je také hlavní myšlenkou soutěže GRAND PRIX REGIONTOUR. Soutěž vstupuje již do čtvrtého ročníku a je opět zaměřena na výběr nejlepších turistických nabídek v České republice, které bude hodnotit porota složená z předních odborníků a obchodníků v cestovním ruchu. Zkušenosti minulých let totiž potvrdily, že jen dobře připravená nabídka koncipovaná jako „balíček služeb“ může vést k obchodním úspěchům. Právě takto připravené projekty se nejlépe uplatní při jednáních s touroperátory na akci MEETING POINT a pomohou skutečně cíleně oslovit a přilákat skupiny zahraničních turistů. Výsledky soutěže budou vyhlášeny na společenském večeru veletrhů 11. ledna 2007.

Doprovodný program – odborný i kulturní
Na všechny čtyři dny veletrhů je připraven zajímavý doprovodný program. První dva dny je zaměřen především odborně. Uskuteční se zde řada konferencí a seminářů k aktuálním problémům cestovního ruchu. Jmenovat můžeme například Konferenci na podporu domácího cestovního ruchu zaměřenou na nové programy v rámci plánovacího období 2007 – 2013, semináře zaměřené na management kvality v cestovním ruchu, systém hodnocení kvality služeb cestovního ruchu ČR a další. Víkend je určen široké veřejnost.

GO KAMERA podesáté
V Kongresovém centru na brněnském výstavišti si po čtyři veletržní dny pravidelně dávají dostaveníčko cestovatelé, horolezci, polárníci, milovníci adrenalinových sportů a další dobrodruzi i jejich fanoušci z celé České republiky. Organizátor festivalu cestovatelských filmů, fotografií a publikací GO KAMERA – cestovní kancelář Livingstone – pro letošní desátý ročník opět připravil více než dvě desítky poutavých přednášek, projekcí a besed se zajímavými osobnostmi. Hlavním tématem festivalu GO KAMERA 2007 jsou „Velehory“. Do Brna přijede například známý režisér filmů nejen o žralocích a potápění Steve Lichtag nebo Fero Fenič. Své zážitky z velehor všech kontinentů přiblíží mimo jiné legenda himalájského lezení Pioter Pustelnik (na svém kontě má 13 osmitisícových vrcholů), horolezec Zdeněk Hrubý, cestovatel Rudolf Švaříček, Petr Hámor nebo Vladimír Nosek, který vystoupil na všechny nejvyšší hory všech kontinentů.

www.bvv.cz/go
www.meetingpoint.bvv.cz

Archiv vydání

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001

Česká chuťovka