Menu

Výroční konference AHR ČR v Best Western Premier Hotelu International Brno

05. 01. 2014

S hostitelem 8. výroční konference Asociace hotelů a restaurací České republiky, hoteliérem JUDr. Radimem Bartoňkem, se potkáváme v Best Western Premier Hotelu International Brno na udílení výročních cen AHR ČR.
Pane doktore, váš hotel je příkladem toho, že čím víc se něco blíží absolutnu, tím víc je to nadčasové. Jedinečný charakter mu vetkli tvůrci, kteří dostali prostor díky světovému úspěchu československé architektury na bruselské výstavě Expo 1958. Právě u Internationalu Brno se nejvíc ze všech staveb na území Česka (díky „Brněnské skupině“ – týmu špičkových architektů a projektantů – pod vedením ing. arch. Kramoliše a ing. arch. Krejzy) promítají „zlatá šedesátá“. Věk bruselského Atomia a vrcholného tvůrčího období rytíře a komtura francouzské Čestné legie, architekta Oscara Ribeiro de Almeida de Niemeyer Soarese, který vyprojektoval brazilské hlavní město Brasília a newyorskou budovu OSN. Dotvrzuje to i skutečnost, že v době svého otevření, v roce 1962, byl váš hotel vyhlášen čtvrtou nejmodernější stavbou hotelového typu v Evropě. Na vybavení jeho interiérů se podíleli špičkoví českoslovenští umělci, a vám se dnes daří snoubit jejich odkaz s tím v hotelnictví aktuálně nejmodernějším.
Nejdřív bych rád řekl, že je nám nesmírnou ctí, že tu můžeme hostit Výroční konferenci AHR ČR – kolegy a přední profesionály hotelového a restauračního byznysu.
Od svého zprovoznění už náš hotel prošel několika rekonstrukcemi, včetně úpravy garáží pro sedmdesát vozů a parkoviště pro devadesát vozů. Během posledních čtyř let jsme jej opět, tentokrát kompletně, upgradovali. V desátém exekutivním patře vzniklo sedmnáct pokojů o ploše 45 metrů a prezidentské apartmá o ploše 250 metrů s výhledem na hrad Špilberk, které si už coby zázemí při svých návštěvách Česka zvolila řada hlav států, a při návštěvě Jihomoravského kraje i oba poslední čeští prezidenti. Současně jsme zrenovovali další čtyři patra pokojů a v loňském roce také lobby bar. Jeho architektonická a designová podoba byla svěřena Michalu Kristenovi. Vytvořil dílo, jež bude po generace plnit nejen svou prvoplánovou roli, ale i tu společenskou, kterou má náš hotel v Brně téměř povinnou. Bar je určen také pro ty, kteří jako důležitou součást života vnímají zážitkovou gastronomii. Šéfkuchař hotelu, člen české národní reprezentace kuchařů a cukrářů, cenami z mezinárodních soutěží ověnčený Miroslav Husák, pečlivě sestavuje denní gastroprogram. Vytvořili jsme i novou fine diningovou restauraci s krbem a nádhernou onyxovou stěnou, odkud je výhled do foyeru recepce hotelu. Jednu stěnu fine diningu tvoří exkluzivní vinotéka. Fine diningová restaurace je vyhledávána nejen zahraničními a českými hosty, kteří u nás bydlí, ale – což nás naplňuje obzvlášť velkou hrdostí – také předními brněnskými gurmány a patrioty.


Archiv vydání

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001

AKTUÁLNÍ ČÍSLO
VŠUDYBYL 02/2020
02/2020 číst aktuální číslo
Czt