Menu

Každá pořádná cestovatelka
s sebou vleče blíže neurčené množství
zaručeně potřebných a praktických předmětů,
které sice nikdy nepoužije, ale má.
D.P.

Vůz pro každou pořádnou cestovatelku

26. 01. 2001

Můj tatínek byl ze všeho nejraději turistou
Možná i automobilistou, protože tyto dvě záliby (kromě své návštěvy Egypta v polovině šedesátých let, kdy přece jen použil letadlo) zásadně spojoval. Díky tomuto důslednému propojování jsme získali mnoho přátel v tehdy dostupné Evropě. Třeba, když nám při cestě do Jugoslávie v Maďarsku praskl list od pera (takovou součástku už dnes asi v autě nenajdete). Ztroskotali jsme u jakési hájovny, maďarského slova neznajíce a přesto jsme s pomocí skvělých Maďarů do té Jugoslávie dojeli. Navíc jsme získali přátele, s nimiž jsme se pravidelně navštěvovali a žvanili prostřednictvím několika desítek německých slov nezatíženi gramatikou o všem možném a nemožném.

Na mně se nadšení pro cestování přeneslo
možná výchovou možná geny. Ale v trošku modifikované formě. Vždycky jsem totiž chtěla v čase vyměřeném pro výpravu vidět co nejvíce a všechno si vlastnoručně ohmatat. Nezáleží mi na komfortu, tedy, ideální spojení s automobilismem. Nemusím své plány podřizovat žádné skupině. Nemusím se zdržovat s hotely či kempy, s výjimkou případů, kdy je třeba učinit za dost bazální hygieně. Navíc s sebou mohu (jako ostatně každá pořádná cestovatelka) vléci blíže neurčené množství zaručeně potřebných a praktických předmětů, které sice nepoužiji, ale mám. „Omezuje“ mě jen objem zavazadlového prostoru použitého vozu.

Na svou další výpravu kamkoliv si chci vzít Ford Galaxy
Je pravda, že výrobce jistě cílil svůj produkt do jiné skupiny zákazníků, ale mně to nevadí. Je totiž skvěle použitelný téměř pro cokoliv, tedy i pro mé poznávací „spanilé“ jízdy. Je sice šíleně bezpečný, promyšlený a spolehlivý, takže přátele po vzoru mého tatínka si s ním asi nevyrobím. Ale nevadí. Využiji inovovaného multimediálního zábavného a informačního systému vozu Ford Galaxy a budu všechny domorodce zvát na video a hry.

Sympatická jsou mi auta, jejichž maska připomíná obličej
takže fordy se svýma očima (světlomety ve tvaru kapky) mi připadají příjemné a mám pocit, že se s nimi mohu domluvit lidskou řečí. Všechno ostatní co má Ford Galaxy pod i nad kapotou je samozřejmý vysoký standard. Osvědčená kvalita a promyšlené plnění snů o pohodlí cestujících. Navíc je tu, kromě běžných, ještě spousta skvělých úložných kapes, schránek, poliček a vůbec místeček, takže s sebou mohu vést několik spolucestujících, psa, kocoura, část knihovny, kompoty od maminky, pivo v různých baleních a k tomu všemu i kompletní garderobu pro příležitostnou návštěvu kasina, party, plesu, horolezecký prvovýstup a potápění. Z mého pohledu ideální dopravní prostředek, takže ještě zjistit jaké jsou k dispozici barevné odstíny a jestli mi skutečně stačí řidičský průkaz skupiny B. Pokud i vy o Galaxy zatoužíte vědět více, včetně technických parametrů i to, kdo vám případně zajistí leasing, pak si otevřete www.ford.cz, www.fordcredit.cu nebo volejte infolinku: 02/72 109 109.


Archiv vydání

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001

AKTUÁLNÍ ČÍSLO
VŠUDYBYL 01/2020
01/2020 číst aktuální číslo
Czech specials new