Menu

Vsadit na Karla Gotta bylo to nejlepší

01. 04. 2004

S Karlem Gottem se potkáváme ve vlaku z Berlína do Prahy v úterý 16. března. Den předtím svým vystoupením potěšil účastníky slavnostní recepce, která se konala na české ambasádě a které se společně s osobnostmi z diplomatických kruhů zúčastnila řada osobností českého cestovního ruchu, jejich německých obchodních partnerů a novinářů. Mistře, vaše vystoupení v programové části recepce pořádané agenturou CzechTourism pod záštitou velvyslance České republiky v Německu PhDr. Borise Lazara, ministra pro místní rozvoj JUDr. Pavla Němce a generální ředitelky TOP HOTELU Praha Bc. Ludmily Koutské bylo bezesporu vyvrcholením oficiální prezentace České republiky v době konání mezinárodního veletrhu cestovního ruchu ITB Berlín. Vsadit na Karla Gotta bylo to nejlepší, co mohla Česká republika učinit. Ve Spolkové republice Německo jste bezesporu nejznámějším a navíc veskrze pozitivně vnímaným Čechem. Třicet pět let, co zde zpíváte, to je pozoruhodná bilance…
Udržet se tak dlouho v naší branži není samozřejmostí. Mohu-li kariéru zpěváka porovnávat s dalšími, pak v té naší vám nikdo nic nezaručí. Musíte mít cit pro to, kde zazpívat, před kým (při jaké příležitosti) a jaký volit repertoár. Myslím, podle odezvy, že mé berlínské vystoupení splnilo účel, přestože to na takovýchto večerech není zrovna lehké. Mé včerejší vystoupení nebylo určeno pro typické příznivce Karla Gotta, fanoušky, kteří přišli na určité písně, kdy má zpěvák velkou jistotu, že mu to vyjde. Repertoár jsem proto volil tak, aby zde zazněly písně, které měly a stále mají v Německu úspěch, a zároveň aby oslovily i české publikum. Hity, které mají jak český, tak německý text a umožňují mi přecházet z češtiny do němčiny. Zkrátka oslovit obě strany.

Hovoříme spolu ve vlaku mezi Berlínem a Prahou. Proč jste volil železnici?
Protože je tu jistota. Ať je náledí, sníh, horko nebo vichřice, vlak jede, my sedíme a máme čas si s mými přáteli říci to, na co v normálních všedních pracovních dnech není kdy. Pět hodin v pohodě a klidu. V autě je člověk přece jenom v určitém napětí. Letadlem je to sice rychlejší, ale na takovéto kratší trasy je vlak lepší, protože se jej např. netýkají povětrnostní podmínky, které občas neumožní start letadla.

Archiv vydání

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001