Menu

Vnitrofiremní síťový server SENSE 007

30. 10. 2005

Kvalitní spojení s okolním světem
je základním kamenem podnikatelského úspěchu. Stoupající význam internetových služeb v každodenním provozu firmy přináší nové požadavky na jejich dostupnost, spolehlivost a bezpečnost. Každý den je třeba mít přístup k informacím, odesílat stovky e-mailů, aktualizovat programy, sdílet dokumenty nebo spravovat firemní internetovou prezentaci. To vše rychle, spolehlivě, bezpečně a za přijatelnou cenu. Dostupnost vysokorychlostního připojení k internetu dává malým a středním firmám nové možnosti. Už není nutné pronajímat si celé portfolio internetových služeb na serverech specializovaných firem. Výkonnostní parametry pokročilých připojení k internetu umožňují jít cestou vlastního vnitrofiremního síťového serveru, a přitom nad ním mít stoprocentní kontrolu. Právě pro menší a střední firmy, které chtějí s minimálními náklady převzít odpovědnost za své síťové a internetové služby, je určen server SENSE 007. SENSE 007 byl navržen s důrazem na maximální funkčnost, jednoduchost a snadnou správu.

Výběr serverového hardware,
instalace a „usazení“ operačního systému na firemní hardware nebývá jednoduchou záležitostí. V drtivé většině případů je tato činnost svěřována specializované firmě a může být velmi nákladná. SENSE 007 proti tomu přináší snadné kompletní hardwarové a softwarové řešení. Jednoduchou instalaci a konfiguraci produktu. U SENSE 007 není při instalaci/rein­stalaci třeba pracně instalovat různé ovladače a doplňky. Systém provede instalaci hardwarových zařízení serveru automaticky a správce/uživatel pouze nastaví několik základních parametrů. SENSE 007 je také možno získat již nainstalovaný a nakonfigurovaný dle požadavků zákazníka, a to rovněž za velmi příznivou cenu.

U běžných serverů instalací
požadavky na specializovanou práci obvykle nekončí. V software a hardware serveru je třeba dělat různé úpravy, aktualizace, změny systémových nastavení a další zásahy související s každodenním provozem, zvyšováním bezpečnosti a aktuálnosti provozovaných služeb. To opět vyžaduje vysoce kvalifikované služby specializovaných odborníků, servisní smlouvy a další výdaje. Na správu SENSE 007 však není třeba zaměstnávat specializované odborníky. SENSE 007 lze snadno konfigurovat pomocí uživatelsky příjemného webového rozhraní. Po krátkém zaškolení s ním zvládne pracovat i člověk s minimální znalostí problematiky, aniž by firma riskovala poškození software. Aktualizaci systému a služeb instalovaných v SENSE 007 lze snadno zajistit pomocí několika jednoduchých kroků uvedených v Průvodci aktualizací. V případě závady na hardwaru SENSE 007 lze server bez problémů vyměnit za nový (náhradní) a obnovit data ze zálohy. Výpadek serveru je odstraněn během několika okamžiků.

Hovoří-li se o serveru,
pak se nám obvykle vybaví skříň nemalých rozměrů, která produkuje hluk. Nelze ji tedy mít kdekoliv. Nebo zařízení standardizovaných rozměrů, které je však opět nutno umístit do speciální skříně. Pro obě varianty je tedy nanejvýš vhodné vyčlenit oddělený prostor, což může v menších firmách představovat vážný problém. Velmi malé rozměry SENSE 007 umožňují mít tento server prakticky kdekoliv. Třeba i v kanceláři na stole. Díky elegantnímu designu a naprosté tichosti tam nebude působit rušivě.

Velký výkonný server
má tepelné a energetické nároky, které u menších firem mohou představovat nepříjemný nárůst výdajů za elektrickou energii a tepelnou stabilizaci okolního prostředí serveru. Hardwarová platforma SENSE 007 byla zvolena s důrazem na minimalizaci energetických a teplotních nároků. To ze SENSE 007 činí jeden z nejméně energeticky náročných počítačů na českém trhu, jenž produkuje minimum odpadního tepla. SENSE 007 využívá jedny z nejstabilnějších a nejpoužívanějších softwarových produktů z prostředí operačního systému Linux a software Open Source. Ty jsou pro dosažení maximální spolehlivosti a bezpečnosti neustále zdokonalovány a aktualizovány. Prostřednictvím těchto produktů SENSE 007 poskytuje širokou škálu služeb a nástrojů, umožňujících s okolním světem bezpečnou a stabilní komunikaci.

SENSE 007 slouží
jako server pro odesílání a přijímání elektronické pošty, server pro zveřejnění a správu internetové prezentace firmy a server pro sdílení uživatelských dat v lokální počítačové síti i skrze internet. Prostřednictvím SENSE 007 je možné se odkudkoliv z internetu pomocí VPN připojení připojit k vnitřní firemní síti. Vnější bezpečnost serveru zajišťuje integrovaný firewall, antivirový program a ochrana proti nevyžádané poště. Konfigurovat jej lze přes integrované webové konfigurační rozhraní, dostupné z kteréhokoliv internetového prohlížeče nezávisle na klientském operačním systému. Interakce mezi webovým prohlížečem a serverem je chráněna šifrováním. SENSE 007 neumožňuje přímý přístup k operačnímu systému serveru. Server je tedy odolný i proti neodbornému nebo nepovolanému zásahu do systému zvnitřku firmy. SENSE 007 je ideálním řešením pro živnostníky, menší a středně velké podniky, firmy s řádově několika desítkami pracovních stanic. Do budoucna však třeba i pro technologicky vyspělé domácnosti.

www.sense.cz

Archiv vydání

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001