Menu

Hotel Step nabízí návrat do století páry s vymoženostmi dnešního života na trase: Praha – Plzeň – Český Krumlov – České Budějovice – Havlíčkův Brod – Praha. Cena zájezdu je 99.000 Kč za jeden vagón (18 lůžek) a zahrnuje: raut při odjezdu; snídani v Českém Krumlově; sobotní slavnostní večeři; slavnostní nedělní oběd; průběžně nabízené občerstvení formou studených mís; ubytování a snídaně v hotelu PVT Garni v Českých Budějovicích; voroplavbu Českým Krumlovem. Ke každému servírovaném pokrmu je v ceně 2 x nápoj a to dle přání – pivo, víno nebo nealko.V průběhu jízdy je možné zakoupit další nápoje za velmi příznivé ceny. Pro chvíle pohody a zábavy je vlak rozšířen o dva salonní vozy.

Vlak na báječný stmelovací trip

30. 10. 2006


Program: v pátek podvečer sraz účastníků ve stanici hotel Step; uvítací raut; nástup do vlaku přímo před hotelem; příjezd do Plzně; posezení v pivnici Na Spilce; odjezd z Plzně v sobotu po půlnoci; snídaně ve vlaku; splutí Českokrumlovských jezů na speciálních vorech; prohlídka pamětihodností Českého Krumlova; odjezd do Českých Budějovic; slavnostní večeře ve vlaku; příjezd do Českých Budějovic; večerní prohlídka města; možnost přenocování v hotelu; v neděli dopoledne odjezd směr Praha přes Havlíčkův.

Vlak vypravil ministr dopravy
Mne, Američana žijícího v Praze, pozvali na atraktivní víkendový trip salónním vozem. Bez velkého váhání jsem přijal pozvání, a opravdu to stálo za to. Začalo to dost nevinně. Raut v hotelu Step, na němž mne mj. představili Ing. Vladimíru Řihákovi, starostovi Prahy 9. Většina lidí byla oblečena neformálně, což mi velice vyhovovalo. I když se také rád vyfikám, ještě raději nosím pohodlné džínsy a svetr. Luděk Ingala, předseda představenstva IC Hotels a.s. (spolumajitel hotelu Step) si vzal slovo. A taky v džínsách. Zřejmě i jemu tohle oblečení dělalo dobře. Byl vtipný a s úsměvem oznámil, že speciální vlak odjíždí za půl hodiny a že si už v tom vlaku, co na nás čekal venku před hotelem, můžeme odložit věci. Vlak čekající venku? Byli jste v někdy v hotelu Step? Než jsem se v něm teďka ocitl, nevěděl jsem, že takové nádraží v Praze 9 existuje. Ale železniční koleje vedou až k hotelu. K papalášským vagonům byla připojena nádherná obrovská modrý parní lokomotiva. Plivala kouř a občas si odfoukla i spodem. Obrovský tendr plný uhlí. Aroma jako na kamarádově chalupě. A tak jsem se zeptal, kdy bude řada na mě nakládat uhlí do kamen. Za lokomotivou bylo šest vagonů. Čtyři spací s prostornými salony, v nichž se pak podávala snídaně, a dva čistě salonní. Po osobně provedené kontrole vagónů i uvnitř v kabině mašinfírů náš vlak z nádraží „Hotel Step“ vypravil sám český ministr dopravy Aleš Řebíček. Jedli jsme a spali v tom vlaku. Všude kouř. A to houpání! To bude nádherný víkend! S přátelským cateringovým týmem, který nás obsluhoval, nic nechybělo!

Incentivní vlak IC Hotels
Nápad vypravit incentivní vlak byl českých inženýrů: Luďka Ingaly a Václava Sosny, vrchního přednosty Depa kolejových vozidel Českých drah, odkud byly speciální vozy a parní lokomotiva Albatros komerčně pronajaty. IC Hotels z nich v rámci portfolia jím nabízených incentivních programů vytvořil speciální vlak, jehož prvními klienty byly firmy Kříž, Viamont a Chládek & Tintěra Pardubice. První zástavka byl Plzeň, kde jsme se měli malé občerstvení v restauraci „Na Spilce“ v areálu Plzeňského Prazdroje. To byla jen ochutnávka piv, ale dohnali jsme to ve vlaku. Z Plzně jsme se vydali na cestu do Českého Krumlova a po tom dohánění piv šli spát u těch zvuků a houpání vlaku. Naštěstí kouř mizel ve vzduchu a ne v našem kupé. V noci v Českých Budějovicích vyměnili lokomotiv za lehčí dieselelektrický model. Prý je ten parní příliš těžký na ty mosty přibližující do Českého Krumlova.

Krumlovsky výlet po řece
Krumlovský program mj. zahrnoval voroplavbu – výlet po řece a příležitost strávit cely den v jednom nejroztomilejších měst v České republice. Z Krumlova měl vlak odjet v 19 hodin, ale už v šest hodin se většina lidí do něj vrátila dát si šlofíka. Když jsme se přijeli do Českých Budějovic, měli jsme možnost spát v hotelu. A myslím, že všichni do toho šli. Ne, že by to bylo nepříjemné ve vlaku, ale sprcha nám asi volala. Další ráno jsme se vydali na cestu zpátky do Prahy. Atmosféra byla festovní. Jídlo moc dobré, servis přátelský jako předtím. A tak spisovatel, který vám o této cestě reportuje, vzal příležitost navštívit ostatní vozy a jejich obyvatele. Nevím, jak se mi to stalo, ale najednou mě přemluvili lidi z vagónu Chládek & Tintěra, abych jim předvedl ukázku svého modulu „Paměťový trénink“ a prozradil co dělám za živnost. Než jsme se rozloučili, zeptal jsem se pana Ingaly, jestli bych si od nich mohl koupit tento program pro klienty mých kurzů. Tedy vlak na tak báječný stmelovací trip. Řekl, že ano, včetně vypravení vlaku z nádraží „Hotel Step“ a cateringu IC Hotels.
Howard Rokofskywww.rokofsky.com
www.hotelstep.cz

Archiv vydání

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001