Menu

VIETNAM EXPO 2007

20. 05. 2007

Unikátní traktor pro rýžová pole
Vietnam je nerostným bohatstvím (včetně ropy) úžasně disponovanou, dynamicky se rozvíjející ekonomikou. Je zde velké množství česky a slovensky hovořících vzdělaných lidí, kteří v Československu studovali a mají Čechy rádi. Je překrásnou zemí s čtyřiaosmdesáti miliony obyvatel, třemi tisíci kilometry písčitých pláží a věčně teplým Jihočínským mořem. S obrovskými příležitostmi pro český export a import – do něhož spadá i outgoing, nákup služeb pro české turisty. Od 4. do 8. dubna se v Hanoji konal sedmnáctý ročník mezinárodního obchodního veletrhu VIETNAM EXPO. Jeho součástí, na 126 m2 v centru hlavní haly A1, byla expozice české marketingové firmy Marcel Winter – WMC – Winter Management and Consulting. Právě v jejím rámci se uskutečnila světová premiéra unikátního traktoru pro rýžová pole. Je od české firmy VARI a.s. z Libice nad Cidlinou a na jeho vývoji se podílela Vysoká škola zemědělská v Hanoji. V den zahájení veletrhu se do expozice WMC v doprovodu vietnamského ministra obchodu pana Truong Dinh Tuyena dostavila viceprezidentka Vietnamu paní Truong My Hoa. Ta, spolu s panem Marcelem Winterem a představiteli firmy VARI a.s. pány Tomášem Belingerem a Ing. Janem Popelkou, za přítomností kamer dvou vietnamských celostátních televizí a televizních reportérů z Japonska, Číny a Indie i desítek novinářů, český traktor slavnostně představila. Veletrhu se zúčastnilo přes sedm set vystavovatelů ze šestnácti zemí. Čeští vystavovatelé zde získali mnoho zákazníků, cenných kontaktů i marketingových informací. Zájem byl tradičně o elektrické stykače a jističe firmy OEZ Letohrad, o transformátory KPB Intra z Bučovic, hydromotory GLENTOR Praha, důlní těžební stroje INCO ENGINEERING Praha, větrné elektrárny KV VENTI Chodov, solární diodová okna EKOPLANET z Bystré, stavební kompozitní materiály PREFA KOMPOZITY Brno, ale také o logistické služby FREE ZONE Mošnov či bankovní služby GCB Praha. Mnoho zájemců v rámci expozice WMC navštívilo stánky českých exportérů léčivých potravinových doplňků firem GREEN-SWAN PHARMACEUTICALS Praha a WALMARK Třinec.

Zlatá medaile pro expozici WMC
Na VIETNAM EXPO 2007 bylo uděleno jedenáct zlatých medailí. Zlatou medailí získala i expozice WMC. WMC si z Vietnamu díky aktivitám svého vietnamského smluvního partnera odvezlo i investiční licenci pro výstavbu a následný provoz větrných elektráren. To je obrovská příležitost nejen pro české investory v oblasti energetiky, ale také pro české výrobce. Vietnam má zájem i o další české výrobky a technologie. Chce nakupovat různé zboží, např. sušené mléko, ale také české sýry. Vietnam je již dva roky největším světovým vývozcem kávy Robusta, z níž se dělá Nescafé. Na VIETNAM EXPO 2007 byl podepsán i kontrakt, na jehož základě Švýcarsko nakoupilo za 50 milionů dolarů vietnamskou kávu a Čína za 20 milionů dolarů koupila od Vietnamu počítačový software.
Expozici české firmy WMC tradičně navštívil prezident vietnamského Svazu výrobní techniky Dr. Nguyen Xuan Chuan. O české výrobky projevil zájem i druhý tajemník velvyslanectví Malajsie ve Vietnamu pan Zamry Munir. Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR zařadilo tento největší vietnamský veletrh do svých oficiálních zahraničních účastí v roce 2008.


www.wmc-winter.cz

Archiv vydání

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001

Česká chuťovka