Menu

Ve Špindlerově Mlýně

05. 02. 2005

ALPSKÝ HOTEL ***


Tradiční architektura skloubená s noblesou exteriéru a kvalitou interiérů se nachází ve výšce 850 m n.m. v údolí Sv. Petra, 400 m od lyžařského sportovního areálu Svatý Petr, v němž se nacházejí sjezdovky a nástupy na běžecké trati všech stupňů obtížnosti, lyžařské lanovky a vleky špičkové úrovně. V bezprostřední blízkosti hotelu jsou pak dva malé, několik set metrů dlouhé teleskopické vleky. Hotel má 16 pokojů, vlastní parkoviště, restauraci, salonek s billiardem, kavárnu s barem, dětskou hernu, relaxační centrum s finskou saunou, whirlpoolem, soláriem a masážemi. V letních měsících je k dispozici terasa nabízející kromě kvalitního občerstvení i krásný výhled na celé krásné a romantické údolí Svatého Petra a mohutné panorama blízkého hřebene Kozích hřbetů.

HOTEL VÝSLUNÍ ***
Stylový horský hotel v původní architektuře s novými, moderními pokoji se nachází v údolí Svatého Petra ve výšce 950 m n.m., pouhých 300 metrů od Alpského hotelu. Má vlastní parkoviště a disponuje 15 kvalitními pokoji. V hotelové restauraci s příjemným krbovým posezením a výhledem na blízké hřebeny hor je možné si vybrat z bohaté nabídky vysoce kvalitní místní kuchyně s nejrůznějšími specialitami z tuzemska i zahraničí. K dispozici je dále sauna, whirlpool a relaxační masáže.

HOTEL LENKA ***
Hotel Lenka se nachází přímo v nejznámějším horském sportovním středisku v České republice, v areálu Svatý Petr, 500 m od centra Špindlerova Mlýna. Poloha hotelu umožňuje přímý kontakt nejen s přírodními krásami hor, ale je zejména výhodná pro lyžující návštěvníky. Již od hotelu lze na lyžích odjet k první, pouze několik desítek metrů vzdálené lanové dráze a na lyžích se opět k hotelu vrátit. Takto umístěných hotelů je v celém Špindlerově Mlýně z celkové kapacity pouze několik. Pokoje jsou vybaveny TV/SAT a telefonem. V hotelu je hostům k dispozici restaurace s barem, relaxační fitness centrum se saunou, vířivkou a soláriem. V letních měsících je na místě k dispozici pět antukových tenisových kurtů. Přímo v areálu je pět sjezdových tratí, tři lanové dráhy a jeden vlek s kapacitou 7000 osob za hodinu. Sjezdové tratě jsou určeny nejen náročným lyžařům, ale i naprostým začátečníkům. Parkovat je možné přímo u hotelu.

HOTEL SAVOY ***
Architektonicky klasicky horský, stylový Hotel Savoy vítá hosty již od roku 1881, kdy byl založen Josefem Erlebachem jako Hotel Krone. V roce 1942 byl přejmenován na Hotel Savoy, avšak stylovou čistotu si naštěstí uchoval až do dnešní doby. V době druhé světové války sloužil především lázeňským hostům. V dalším období prošel několika rekonstrukcemi. Je v absolutním centru města Špindlerův Mlýn, a přesto v zeleni na romantickém břehu řeky Labe v nadmořské výšce 780 m n.m. Nabízí pohodové a pohodlné ubytování v pokojích nebo apartmánech dvou kategorií: „standard“ v hlavní budově hotelu a ve stylově zařízené kategorii „komfort“ v nově zrekonstruované depandanci Westend. Celková kapacita hotelu je 110 míst včetně přistýlek. Atraktivní je umístění u romanticky šumícího Labe v absolutní blízkosti centra a blízký nástup na sjezdové tratě a lanovou dráhu Špindlerův Mlýn – Medvědín.

BOMBASTIC BAR
Pestrý noční život může host vyzkoušet mimo jiné v blízkosti Hotelu Savoy poblíž centra města. Je otevřen každý večer od 20 hodin. Je uznáván jako jeden z nejoblíbenějších barů ve Špindlerově Mlýně. Je určen naprosto všem. Tedy nejen mladým lidem a snowbordistům, kteří jsou jeho nejčastějšími hosty. Nabízí megavýběr nealko i alkoholických nápojů včetně točeného piva a jídel. Je zde možné zpříjemnit si čas stolním fotbálkem, fliperem i dalšími hrami. Hudbu pro poslech i tanec pouští renomovaný diskžokej. Specialitou jsou víkendy „Bombastic“.Každý víkend se tu totiž něco děje. Konají se tu speciální akce jako HIP-HOP nebo RN'B MEJDANY a další vyhledávané akce.

HappyWorld – BOBOVÉ DRÁHY HARRACHOV A ŠPINDLERUV MLÝN
Návštěvníci Krkonoš mohou využít svůj čas na dvou atraktivních bobových drahách HappyWorld s celoročním provozem ve Špindlerově Mlýně a v Harrachově. Na bobech lze jezdit samostatně nebo ve dvojici. Díky špičkové technologii mohou prožít super vrcholný zážitek jak vyznavači sportovní jízdy, tak děti od dvou let v doprovodu starších osob. Bobová dráha ve Špindlerově Mlýně o délce 1400 m je v provozu od roku 1997 a svými technickými parametry patří podle samotného německého výrobce technologie mezi tři nejatraktivnější projekty tohoto druhu na světě. Bobová dráha v Harrachově o délce 1000 m je situovaná poblíž centra města. Je v provozu od července 2004 a jako první dráha v Česku je po celé trase vyhřívaná. Proti špindlerovské bobové dráze je celá trasa vedena lesem, což umocňuje příjemný zážitek z jízdy.

PŮJČOVNA SNĚŽNÝCH SKÚTRŮ
je umístěna u Hotelu Savoy a je možné si zde zapůjčit některý ze dvou dětských skútrů. Za dohledu obsluhy a svého dospělého doprovodu jezdí dítě na vyhrazené trase poblíž hotelu. Tato služba je velmi vyhledávaná rodiči s dětmi pro svoji přirozenou atraktivitu.

LEDOVÁ PLOCHA
kluziště se nachází před Hotelem Savoy. Jeho provozní doba je od ranních do večerních hodin podle zájmu návštěvníků. Při nočním osvětlení je možné si objednat i večerní party spojenou s grilováním a degustací nejrůznějších nápojů. Součástí areálu je i půjčovna bruslí a hokejek. Stánek s občerstvením je v provozu celodenně. Podmínkou je pouze mrazivé počasí.

S Ing. Janem Tučkem, jednatelem veřejné obchodní společnosti HORSTAV, se potkáváme ve Špindlerově Mlýně – Svatém Petru v Krkonoších v Alpském hotelu, jenž patří do portfolia hotelů, které tato společnost provozuje. Pane inženýre, proč jste se rozhodl působit v Krkonoších?
Do Krkonoš jsem přišel v roce 1978 kvůli výstavbě hotelu Horal. Narodil jsem se ale na Moravě na Vysočině. Odtud jsem po studiích odešel do Prahy, kde jsem nastoupil do svého prvního zaměstnání. V Praze jsem svůj život ale strávit nechtěl. Toužil jsem žít někde na horách, v některém horském centru, například ve Špindlerově Mlýně. Mé sny se mi nakonec splnily. A tak nyní, jako mnozí jezdí do Krkonoš na víkendy, já jezdím naopak do Prahy. Ale abych nepřeháněl. Do Prahy jezdím hlavně za byznysem. Podstatnou část svého života trávím tady na horách, kde se cítím dobře.

A to se odráží i v díle, které tu po vás zůstává, viz již zmiňovaný hotel Horal…
Realizaci Horalu jsem absolvoval od záměru přes projektovou dokumentaci a stavební dozor až po jeho úspěšnou kolaudaci. Deset let jsem tam pak strávil ve funkci ředitele hotelu. V roce 1998 jsem se rozhodl soukromě podnikat, a to částečně i ve své původní profesi – tedy ve stavebnictví. Postavili jsme zde prvních zhruba sto bytů a začal jsem s provozováním svého privátního penzionu. Poté postupně navazovalo provozování Alpského hotelu, hotelů Výsluní a Savoy. Letos jsme přibrali ještě hotel Lenka. Na ubytovací činnost navazujeme dalšími aktivitami a službami, jako jsou Bombastic bar, kluziště či půjčovna dětských sněžných skútrů.
Samostatnou kapitolou jsou letní bobové dráhy. Před zhruba osmi lety postavila společnost První bobová, jejímž jsem spolumajitelem, první projekt ve Špindlerově Mlýně. V minulém roce jsme přidali novou bobovou dráhu v Harrachově. Harrachovská bobová dráha je jako první v Česku vyhřívaná, a můžeme ji proto mnohem lépe provozovat i v zimě nebo po dešti. Velice se to osvědčuje, a proto se chystáme i špindlerovskou bobovku dovybavit účinným vyhříváním. Obě letní bobové dráhy přinášejí návštěvníkům Krkonoš i nám radost. Někdy mi připadá, že lidé jsou víc soustředěni kolem bobové dráhy než v centru Špindlerova Mlýna. V Harrachově to je obdobné.

Jak je to se zdejší infrastrukturou cestovního ruchu?
Co se týče další infrastruktury? Ano, postavil se zde nový aquapark, který opět výrazně zlepšuje situaci. Většina lidí sem ale především jede lyžovat s cílem využít nejen krásné přírodní prostředí, ale i velmi pestrou a rozmanitou nabídku apré ski. K dispozici je zde bobová dráha patřící svým profilem k absolutní světové špičce, sáňkařská dráha, kluziště, herny, bowling, tenisové haly, dalších několik hotelových bazénů a wellness provozů, podzemní střelnice nebo projížďky na saních tažených koňmi či paragliding atd., atd.. Včetně desítek možností pestrého nočního života a diskoték patří dnes infrastruktura Špindlu k absolutní evropské špičce. Přesto i zde, stejně jako v jiných evropských horských centrech, má i Špindlerův Mlýn na jednu stranu své rezervy a na druhou stranu také své hranice.
Zásadní současný problém proto nevidím v bohaté infrastruktuře, ale v průchodnosti sjezdových tratí. Jejich kapacita je za svou maximální únosností, neodpovídá kvalitě a kapacitě lanovek a vleků při současné návštěvnosti. Sjezdovky jsou přeplněné, nebezpečné a je s tím potřeba něco urychleně dělat. Město sice zadalo studie na jejich rozšíření, ale zpracování studie může trvat i dva tři roky… Již dnes se zde staví dalších téměř tři sta nových bytů, ale sjezdovky zůstanou bohužel dalších několik let – až na kosmetické úpravy – na stejné, tedy kapacitně nevyhovující kvalitě.

Intimní přátelské prostředí vašich horských hotelů vybízí k pořádání uzavřených, a to i firemních akcí…
Firemní akce se u nás odehrávají zejména v letních měsících. Všechny naše hotely jsou totiž blizoučko lyžařského areálu, což je pro lyžaře velice atraktivní. Dá se říci, že od poloviny prosince až do konce března jsou plně vytíženy lyžařskou klientelou. Pro lepší a kvalitnější využití všech našich ubytovacích kapacit jsme od ledna tohoto roku aplikovali nový rezervační systém společnosti Webboard. Již v brzké době si budou moci naši klienti rezervovat naše služby i platit za ně on-line přes naše webové stránky.

Přivezl jsem vám pozdrav od kamarádů – lucemburská vína, už proto, že váš manažer, pan Roman Vorel Přikryl, je uznávaným vinařským odborníkem…
Ano, právě v těchto dnech skládá evropské sommeliérské zkoušky. Víno je jeho koníčkem. Proto jsme také zřídili velkoobchod vínem. Máme vína z celého světa. Ať se vezme průřez novým světem, nebo starým, reprezentovaným Španělskem, Francií či Itálií. Samozřejmě máme i kvalitní moravská vína. Vína dodáváme do hotelů, barů a restaurací v celém Špindlerově Mlýně, ale i do gastronomických zařízení v Praze, do Grandhotelu Pupp v Karlových Varech aj. Poskytujeme doprovodný servis, dodáváme sklo a doplňky. Pomáháme se sestavením vinných lístků, přiřazením vín k určitým jídlům apod. Pro hotely v podzimních měsících provádíme ochutnávky vín s výkladem pro jejich sommeliéry a obsluhující personál.

www.hotelonline.czwww.bobovka.czwww.bombastic.cz

Archiv vydání

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001

Česká chuťovka