Menu

V roce 2018 budou jižní Čechy opravdu pohodové

04. 03. 2018

Jižní Čechy pohodové. To je název projektu, který v roce 2017 odstartovala pro podporu turismu v regionu Jihočeská centrála cestovního ruchu (JCCR). Úspěšný projekt bude pokračovat i v letošním roce a v rámci něj připravila JCCR pro návštěvníky regionu na turistickou sezonu 2018 řadu zajímavých novinek.
Projekt Jižní Čechy pohodové připomíná návštěvníkům z domova i ze zahraničí, že tento region je především synonymem pro pohodu a relaxaci. Že nabízí velké množství historických památek, krásnou přírodu, ale i pestrý výběr kulturního vyžití či možností aktivního odpočinku. Nabídka programů je zaměřena na celé spektrum návštěvníků. Od jednotlivců a párů toužících objevovat nové lokality a zážitky či jen hledajících klid a relaxaci přes rodiny s dětmi, aktivní skupiny návštěvníků bažících po adrenalinu, milovníky přírody či památek až po seniory.
Pro rok 2018 je připravena řada nových produktů a projektů, ze kterých si jistě vybere každý návštěvník regionu:
Pro milovníky historie a památek jsou to tipy, co navštívit – kromě známých hradů a zámků i církevní nebo technické památky. S tímto tématem souvisí i projekt Památky žijí, který představí méně známá historická místa a podpoří vzájemnou spolupráci například při konání kulturních akcí na těchto památkách, a to nejen v jižních Čechách, ale i v regionu Vysočina a v rakouském Waldviertelu a Mühlviertelu.
Pivovarnictví má v jižních Čechách tradici a v současné době na ni navazují i nově vznikající minipivovary. V regionu se jich nachází již téměř třicet. Milovníci zlatého moku se mohou vydat po pivních stezkách. Šest tras spojujících pivovary a minipivovary s nabídkou ochutnávek piva doplňují tipy na zajímavá místa a zážitky.
Nejvíce novinek je připraveno pro vyznavače aktivního odpočinku. Mohou využít nově zpracovanou nabídku, kam se vydat za adrenalinem a dobrodružstvím, zážitkem z jízdy, na vodu nebo na golf. Příznivce běhání určitě zaujmou tipy na běžecké trasy krásnou jihočeskou přírodou.
Na pěší turisty cílí nově vyznačená trasa Zlaté stezky, dálkové turistické trasy, která spojí jižní Čechy a Plzeňský kraj, od Českých Budějovic po Chodovu Planou. Přeshraniční propojky sledující historické trasy původních zlatých stezek zajistí návaznost na stejnojmennou dálkovou turistickou trasu v Německu vedoucí Bavorským a Oberfalckým lesem. JCCR rozšířila i nabídku tipů na krátké pěší výlety, při kterých navštívíte známá i méně známá místa a poznáte krásnou jihočeskou přírodu.
Na cyklisty je zaměřen projekt „Poznejte kulturní a přírodní dědictví příhraničního regionu na Evropském zeleném pásu podél Železné opony na kole“. Jeho cílem je zvýšení povědomí o cyklotrase Eurovelo 13, jejíž část probíhá i územím jižních Čech.
Zajímavým zpestřením mezi produkty je jistě brožurka mapující místa, na kterých se v jižních Čechách natáčely známé filmy či seriály. V průběhu let jich bylo více než 250 a JCCR pro vás připravila výběr těch nejzajímavějších.
Nabídku pro rok 2018 doplňují i nové produkty zaměřené na rybáře a myslivce. Kromě informací, kde lovit, najdou i tipy na trávení volného času. Aktuální tipy, co navštívit, nabízí JCCR i rodinám s dětmi a zájemcům o návštěvu lázní či wellness pobyty.
A nezapomínáme ani na výročí 100 let Československé republiky, kdy se v regionu uskuteční zajímavé kulturní akce připomínající tuto událost.
Z akcí je nutné zmínit odbornou konferenci Travelcon (12. a 13. dubna 2018) a veletrh cestovního ruchu Travelfest (13. a 14. dubna 2018). Obě akce se uskuteční na výstavišti v Českých Budějovicích. Zájemci z řad odborné veřejnosti srdečně zveme k účasti na konferenci. Přihlásit se mohou jednoduše na www.travelcon.cz, registrační poplatek je až do konce února 1 499 Kč. Účastníci se mohou těšit na zajímavé přednášky, konference obsáhne pět témat – média a marketing, business v cestovním ruchu, zaostřeno na mimosezonu, kvalitní služby a personál a role památek pro turismus. Návštěvníci z řad široké veřejnosti či vystavovatelé pak najdou informace na www.travelfest.cz.


Archiv vydání

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001

AKTUÁLNÍ ČÍSLO
VŠUDYBYL 02/2020
02/2020 číst aktuální číslo