Menu

Užijte si léto s Azur Reizen
Egypt - Turecko - Tunisko

05. 02. 2005

Tabarka se nachází v severozápadní části Tuniska v překrásné malebné přírodě, která návštěvníkům doslova bere dech, protože je zasazena do hornaté krajiny u moře s písečnými plážemi, korálovými útesy, skalami a zalesněným vnitrozemím.

Golf
Ideální golfové hřiště na Tabarce obklopené nádhernými horami nabízí pečlivě udržované greeny začleněné do bohaté vegetace, která poskytuje příjemný stín v prosluněné krajině. Hřiště se rozkládá od korálového pobřeží až k eukalyptovým, piniovým a dubovým hájům a zároveň je v blízkosti hotelové zóny Tabarky. Svými úzkými fairways, které křižují les, připomíná známé golfové hřiště Cypress Point v Kalifornii. Je zde také možnost cvičného golfu, tzv. „golfschool“, s 9 jamkami o délce 1400 m. Z budovy golfového klubu je překrásný výhled do údolí.

Důležité údaje
rozloha: 110 ha
délka: 6400 m
počet jamek 18: (rozšiřuje se na 27)
par: 72
putting green: ano
pitching green: ano
architekt: Ronald Fream

Potápění na Tabarce
Pro svoje podmořské bohatství je oblast Tabarky z celého Tuniska nejvíce vhodná k potápění. Můžete zde vidět krásy podmořské fauny a flóry Středozemního moře, korálové útesy, podmořské jeskyně a tunely. Vhodné je zde potápění pro úplné začátečníky i pro pokročilé potápěče, ve středisku Le Merou si pod vedením zkušených pracovníků můžete udělat jednotlivé kurzy (úroveň I – IV) i instruktorské zkoušky. Půjčí vám zde i kompletní potápěčskou výstroj a přes toto středisko si můžete zakoupit následující výlety do míst „potápěčského rá­je“:

Holubí jeskyně
Toto místo je velmi bohaté na podmořský život a je vhodné pro potápění i úplných začátečníků, protože velké množství malých barevných ryb mnoha druhů naleznete již ve 3 m hloubky. Nejnižší bod na potápění je ve 12 m, kde jsou podmořské jeskyně bohaté na faunu a flóru. Je to chráněná oblast, kde je velmi často klidná voda. Tato potápěči velmi vyhledávaná oblast leží asi 15 minut od přístavu.

Útesy a tunely
Rozsáhlá oblast asi 20 podmořských tunelů, z nichž některé jsou až 30 m dlouhé a 3 m široké. Na dně tunelů můžete najít kameny obrostlé zajímavými mořskými řasami. V hloubce 16 – 24 m je oblast s nádhernými barvami a velkým množstvím ryb, jako jsou murény, chobotnice, rejnoci, raja, mořské sasanky, barevné korálové gorgognie a další velké množství mořských živočichů a rostlin. Toto velmi zajímavé místo leží asi 20 minut od přístavu.

Výlety na Tabarce

Dougga a Chemtou
Odjezd přes město Beja do Dougga – město vystavěné na místě dřívější kartáginské osady se zachovalými památkami z punské a římské doby. Dougga se rozkládá v přírodně utvořené pískovcové pánvi, na jedné straně chráněné pohořím Teboursouk. Na jeho svazích naleznete jeden palácový celek a pár kilometrů odtud stojí Saturnův chrám s gigantickými sloupy. Jsou zde nejlépe zachovalé antické památky, jako Kapitol, divadlo z roku 168 n.l., zbytky původního punského města, numijské věže, Minervin chrám, hipodrom, Merkurův chrám, fórum, Kyklopovy lázně a vítězný oblouk Alexandra Severa z roku 205 n.l.. Oběd v městečku Jendouba. Odpoledne návštěva muzea v Chemtou.

Bulla Regia, Fernanan
Prohlídka města Bulla Regia, jež se proslavilo svými podzemními vilami, které zde vystavěli bohatí měšťané a které jsou v římském světě zcela ojedinělé. Najdete zde také malé muzeum, lázně Julia Memnia, divadlo s výraznou mozaikou uprostřed jeviště a fórum s Apollonovým chrámem a Kapitol. Pokračování do města Fernanan na týdenní trhy.

Tunis, Kartágo, Sidi Bou Said
Návštěva hlavního města Tunisu, prohlídka mediny a návštěva trhů, oběd. Pokračování do Kartága, zde návštěva ruin antického města s památkami z dob punských a římských. Pak budete mít zastávku v Sidi Bou Said – městečku s modrobílou architekturou. Návštěva a prohlídka muzea Bardo, kde je největší sbírka římských mozaik na světě.

Rozhovor s ředitelem cestovní kanceláře Azur Reizen jsem začal konstatováním, že loňský rok byl pro Azur Reizen velmi úspěšný.
Ano, byl, a to zejména díky velmi úspěšnému prodeji našich provizních prodejců. Každým rokem se počet klientů, kteří cestují s naší CK, dynamicky zvětšuje. Veliký zájem je o letovisko Tabarka na severozápadním pobřeží Tuniska.

Loni jste do své nabídky zařadili dvě nové destinace.
Až do loňského roku jsme se po sedm let specializovali výhradně na Tunisko. V roce 2004 jsme nabídku Azur Reizen rozšířili o Egypt a Turecko. Ukázalo se, že to byl krok správným směrem. O naše zájezdy do těchto destinací byl velký zájem.

Co jste přichystali pro letošní rok?
Naše letošní nabídka bude oproti té loňské pro naše klienty ještě atraktivnější. Obsahuje zejména více all inclusive pobytů za velmi dobré ceny. Jsou tvořeny tak, aby oslovily zejména rodiče s dětmi.

Ano, čeští klienti si velmi rychle zvykli na all inclusive pobyty. Čím si vysvětlujete tuto zvýšenou poptávku?
Čím dál více lidí chce kompletní produkt a již na začátku uhradit všechny základní výdaje spojené s dovolenou.Zejména rodiny s dětmi vítají, že se na místě v hotelu nemusí starat o výlohy spojené s tím, že si jejich dítě dá zmrzlinu, limonádu nebo svačinu. Vše zaplatí předem a mají klid. Je to tak pro ně pohodlnější.

Od jakých cenových relací se all inclusive pobyty Azur Reizen pohybují?
Začínáme na devíti tisících korunách za týdenní pobyt. Co se týče dětí, Azur Reizen se s řadou hoteliérů dokázal dohodnout, aby jim pobyt neúčtovali. Většina námi obsazovaných hotelů tak umožňuje bezplatný pobyt dětí, takže dětským klientům v doprovodu rodičů účtujeme pouze letenky. Jejich rodiče pak hradí kompletní pobytové aranžmá. Nejvíce rozvinuté all inclusive programy máme v Tunisku. Tamní hoteliéři vycházejí českým klientům velmi vstříc.

A co firemní akce?
Ty Azur Reizen realizuje ponejvíce v Tunisku. Nabízíme zde vysoce luxusní prostředí a kompletní služby. Spolu s kvalitou, včetně špičkových hotelů, kvalitních programů a dalších služeb, naše firemní klientela oceňuje i cenové relace. Často konstatuje, že realizovat firemní akci v Tunisku nebo v Egyptě je vyjde prostřednictvím Azur Reizen daleko levněji, než kdyby ji realizovali v České republice. Pochopitelně, že nás jejich spokojenost těší. Firem, které chtějí své semináře a školení naším prostřednictvím realizovat v zahraničí, přibývá.

www.azurreizen.cz

Archiv vydání

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001

Česká chuťovka