Menu

Společnost VECTOR INTERNATIONAL byla založena v roce 1993 s cílem podnikat v hotelovém vybavení. V této branži dnes patří do kategorie významných a spolehlivých dodavatelů. Důkazem toho je řada výhradních zastoupení špičkových světových firem a tuzemských výrobců. Vybírá nejspolehlivější a nejkvalitnější výrobky, aby zákazníky vždy maximálně uspokojila. Jelikož se požadavky provozovatelů penzionů, hotelů, restaurací či wellness zařízení různí, přidává do své nabídky nové produkty a stávající inovuje v duchu světových trendů, které pečlivě sleduje a vyhodnocuje.

Úspěšných 25 let společnosti Vector International

31. 12. 2018

Rozhovor s jednatelem společnosti Vector International, pětadvacet let působící na trhu, Ing. Attilou Baloghem jsem zahájil konstatováním, že se jeho firma velmi rychle stala zavedeným dodavatelem hotelového vybavení. Její služby využívají nejen české hotely a restaurace, ale i hotely a restaurace prestižních nadnárodních řetězců.
Začali jsme v příhodné době. Byli jsme na dobrém místě v dobrém čase. To nám pomohlo být rychle známí na trhu a vybudovat si pozici. V roce 1993 jsme začali hotelovými sejfy na bankovní karty, což byl v té době velký boom. Hosté je otvírají a zavírají svou VisaCard nebo MasterCard. V té době to byla novinka. Lidé v Česku o nich neměli příliš povědomí, ale na Západě už se běžně používaly. To byl jeden z důvodů založit firmu. K sejfům jsme přibrali hotelové minibary, potom fény, zámky, ložní prádlo, froté produkty, nábytek aj. Dneska už dodáváme a na e-shopu nabízíme na dva a půl tisíce výrobků. A podnikáme nejen v Česku. Zastoupení máme i v Maďarsku a na Slovensku. Hotely a restaurace ale vybavujeme po celé Evropě. Exportovali jsme do Německa, Rakouska, Rumunska, do Španělska aj. Náš záběr je velmi široký.

Jak získáváte nové klienty?
Už náš sortiment hovoří sám za sebe. Zákazník nemusí hledat dalších deset obchodů či dodavatelů a zjišťovat, kde nabízejí produkt vhodný pro jeho provoz. Ostatně to, co je běžně v obchodní síti, zpravidla není určeno pro hotelové provozy. Není dimenzováno na velkou zátěž. Díky našim dlouholetým zkušenostem máme vybrané praxí prověřené produkty, které dlouho vydrží, mají zajištěný servis atd.

Pane inženýre, pravděpodobně jsem se potkal s většinou vašich spolupracovníků. Jsou to úžasní, profesně zdatní lidé. Úspěšnost vaší firmy je dána i tím, že jste se si je vybral a oni si vybrali vás.
Ano, jsou skvělí! Někteří tu pracují už od založení firmy. Někteří víc než patnáct let a i ti, kteří tu jsou nejkratší dobu, už aspoň čtyři roky. Naše práce je různorodá. Člověk nemusí dělat stále stejné věci. A to platí i pro nákupčí, kteří pod sebou mají padesát nebo i víc dodavatelů z různých koutů světa. Prodejci zase musejí komunikovat nejen s celou republikou, ale i s klienty v dalších zemích.

Vector International přinesl do Česka řadu novinek. Jedna z nich, o které naposledy Všudybyl informoval, byl odbornou porotou veletrhu For Gastro & Hotel Grad Prix oceněný elektronický zámek firmy Omnitec Rent & Pass.
Zámek je revoluční svou uživatelskou jednoduchostí. Je vhodný hlavně pro menší provozy, penziony a nově především pro Airbnb. Pomocí mobilní aplikace (lze instalovat na Android i na iOS) jednoduše a komplexně řeší přístup například do pronajatých obytných prostor. Do bytů, chat atd. Díky Rent & Pass zámku, respektive jeho elektronickému klíči s řízenou platností lze prostřednictvím chytrého telefonu zaslat klientovi, pokojské nebo údržbě vstupní kód či elektronický klíč pro časově limitovaný interval. S online wi-fi připojením zámek zaznamenává všechny vstupy do mobilního zařízení správce nebo pronajímatele. Pokud host sám není schopen otevřít dveře zamčené zámkem Rent & Pass, správce či majitel objektu mu je může na dálku otevřít ze svého telefonu nebo naopak přístup kdykoli zrušit.
Druhým produktem přihlášeným do soutěže Grand Prix byl lehce ovladatelný samohybný kontejner pro housekeeping. I on vzbudil velký ohlas. Jediné, co brzdí větší poptávku po něm, je jeho cena. U tohoto vozíku pro pokojské nebo bagážisty stojí pohonné jednotky víc než celá skříň. Když ale přihlédneme k tomu, že pokojské jsou převážně subtilnější konstituce a musejí tahat dvěstěkilové nebo ještě těžší vozíky, možnost manipulovat vozíkem prostřednictvím dotykového ovladače by určitě ocenily.

Jak takovéto produkty dostáváte do svého portfolia?
Průběžně navštěvujeme mezinárodní výstavy a veletrhy zaměřené na hotelové vybavení. Samozřejmě, jejich výrobci už nás vyhledávají i sami, a to i díky tomu, že jsme na internetové síti. Takže takhle jsme také získali některé významné dodavatele.

Co servis výrobků, které dodáváte?
V tomto směru je naše firma považována za jednu z nejspolehli­vějších na trhu. Nevyžadujeme paušální odměnu jako naše konkurence, která si například účtuje i za každou telefonickou radu a odmítá zajišťovat poradenství, pokud jí za něj klient neplatí měsíční paušál. After service děláme opravdu poctivě. Když zákazník zavolá, snažíme se mu ihned pomoci. A nezáleží na tom, jestli je víkend, svátek, nebo jestli volá v noci. Naši servisní pracovníci jsou neustále v pohotovosti. Takže je-li například potřeba v noci otevřít zámek nebo sejf, sednou do auta a jedou problém řešit.

Vector International je garantovaným dodavatelem Asociace hotelů a restaurací České republiky.
Naše spolupráce s Asociací hotelů a restaurací ČR funguje dlouhodobě dobře. Členům AHR ČR poskytujeme na výrobky z našeho sortimentu slevu. Své služby a zboží trvale inzerujeme skoro v každém vydání časopisu AHR Fórum. Na oplátku nás členové AHR ČR doporučují a zvou na své akce. Spolupráce s Asociací hotelů a restaurací ČR je velice užitečná.

Proč podnikáte v Česku?
Jak už jsem zmínil: ocitl jsem se v dobrý čas na dobrém místě. Podnikat – a k tomu v České republice – v mých plánech původně nebylo. Do Česka jsem přijel kvůli manželčině práci a buď jsem mohl být mužem v domácnosti, nebo ten čas vyplnit nějakými rozumnými věcmi. No a takhle to dopadlo. Musím uznat, že když jsme s manželkou do České republiky přijeli, byli jsme rozhodnuti tu zůstat maximálně tři roky. A tak moc se nám tu zalíbilo, že už tu jsme osmadvacet let. Narodily se tu naše dcery. Obě tu chodí na vysokou školu a pro naši celou rodinu není otázkou, zda tu zůstaneme, neboť nám to tu vyhovuje i z hlediska mezilidských vztahů. Česko je nádherná země! Vždycky tu můžeme navštívit nějaké další zajímavé místo, dělat výlety do přírody, navštěvovat památky nebo vyrazit za kulturou, za sportovní událostí nebo do společnosti.

Zatím jsme hovořili o tom, že jste dodavateli hotelového vybavení. Tento terminus technicus ale zahrnuje i vybavení restaurací a dalších zařízení.
Ano, a nejen proto, že spousta věcí, kterými vybavujeme hotely, nachází uplatnění v restauračních a dalších provozech. V našem portfoliu máme držáky na jídelní lístky, různé orientační a ceníkové tabule, kožené desky na jídelní lístky, mapy na placení, různá světla, úklidovou techniku, vybavení pro sociální zázemí, židle, stoly, utěrky, ubrusy, ručníky atd. Krom toho zajišťujeme i vybavení pro wellness provozy. Vybavení pro sauny, saunová prostěradla, župany od obyčejných až pro vysoce luxusní. V našem vonném programu nabízíme relaxační vůně, vonné svíčky a tyčinky. Do wellness provozů dodáváme voděodolný nábytek, ať z týkového dřeva, z plastu, či kovu, a to včetně lehátek. Vedle hotelů mezi našimi klienty najdete i Armádu České republiky, Policii ČR či Hasičský záchranný sbor ČR, kteří od nás například používají čističe bot, osoušeče rukou, vybavení pro sociální zázemí a další produkty.


Archiv vydání

2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001

AKTUÁLNÍ ČÍSLO
VŠUDYBYL 02/2019
02/2019 číst aktuální číslo
travelcon
Restaurace Novoměstský pivovar
Czech specials new