Menu

Úspěšné slezské lázně

06. 06. 2015

Lázně Darkov, a. s., koupil průmyslník Zdeněk Zemek, který vlastní i lázeňské komplexy v Luhačovicích, Mariánských Lázních, Velkých Losinách a v Ostrožské Nové Vsi. Investují do svého rozvoje a roste jim návštěvnost. S jejich generální ředitelkou Ing. Pavlínou Filipi se potkáváme 21. května 2015 při slavnostním zprovoznění tří pater budovy A Rehabilitačního sanatoria v Karviné-Hranicích, jejichž rekonstrukce si vyžádala téměř 40 milionů korun.
Paní ředitelko, v létě roku 2001 jsme s tátou a mými syny navštívili příbuzné v rodné chalupě mého dědy Martina Kaince v Nespicích na Šumavě. Tátova praneteř, asi dvacetiletá vitální dívka, listovala lázeňským vydáním Všudybylu a nad dvojstranou Lázní Darkov zvolala: „Tady v tomhle bazénu se mnou cvičili. Tady mě dali dohromady!“ A vyprávěla, jak ji rok předtím, nepohyblivou, v beznadějném stavu, přivezli do Darkova.
Jsem ráda, že jste uvedl právě tenhle příklad. Pro Lázně Darkov je totiž typický. Nejsme lázeňským zařízením, v němž korzujete s pohárkem po kolonádě. Darkov vrací do plnohodnotného života i takto těžké případy. Díky léčbě, rehabilitaci a cvičení v jodobromové solance je postavíme na nohy tak, že jsou soběstační. V Lázních Darkov pracuje kolem čtyř set padesáti lidí. Většina našich zaměstnanců bere práci jako své poslání. Ať je to paní na recepci, pokojská, administrativní pracovnice, lékař, nebo fyzioterapeut. Na úspěšnosti léčby má podíl každý z nich.

Jsou lidé, kteří trpí chronickými nemocemi, že ani sebešpičkovější klasická léčba či sebevětší prostor daný léčivým silám přírody není s to je zcela zbavit problémů.
Lázeňský léčebný pobyt v Darkově to u chronicky nemocných dokáže „alespoň“ na půl cesty. Tedy udělat jejich život žitelnější. Řada chronicky nemocných hostů k nám proto jezdí opakovaně. Někteří i dvakrát do roka. Jednou za rok či dva přijedou na léčení přes zdravotní pojišťovnu, tzv. „na křížek“, a druhý léčebný pobyt si platí sami, protože jim opravdu pomáhá. A jezdí i zdraví lidé. Zpravidla na kratší regenerační a relaxační pobyty. Nejen o víkendech, i během týdne. Většinou se ubytovávají ve Starém Darkově, v malebném prostředí historických budov rozmístěných v lázeňském parku. Loni v říjnu jsme tam totiž znovu otevřeli léčebnu Darkov, která byla dva roky zavřená. Část po části, abychom lázeňské hosty neobtěžovali, tam pokračujeme v rekonstrukcích. Počítáme, že do tří let budou završeny.

O pobyty v Lázních Darkov je velký zájem.
Ano, loni přijelo o téměř tři tisíce klientů víc než v roce 2013. Zaznamenali jsme čtyřicetiprocentní meziroční nárůst a desetiprocentní oproti předkrizovému roku 2012. Letošek očekáváme ještě úspěšnější.

Darkov je vyhlášený zahraniční klientelou.
Naše léčba je účinná, proto k nám za ní přijíždějí pacienti z celého světa. I z ruskojazyčných zemí, především se ale specializujeme na arabský svět. Hovořím o zemích, jako jsou Saudská Arábie, Spojené arabské emiráty, Kuvajt, Libye, Jemen. V Saudské Arábii máme dceřinou společnost, která nám v arabském světě pomáhá prosazovat dobré jméno České republiky a šířit proslulost našich slezských lázní.


Archiv vydání

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001

Česká chuťovka