Menu

Čtyřhvězdičkový Parkhotel Praha je polohou (mezi Veletržním palácem a Výstavištěm) i vybavením skvělou volbu pro návštěvníky Prahy, přijíždějícími za obchodem i za turistikou. Disponuje dvě stě třiceti sedmi nově designovanými, komfortně zařízenými pokoji. Všechny jsou vybaveny trezorem, minibarem, TV, telefonem, klimatizací a připojením k vysokorychlos­tnímu internetu. Nabízí i dva pokoje pro tělesně postižené a osm apartmá s prostornými ložnicemi, obývákem a koupelnou a v 10. patře také vířivou vanou. Je vyhledávaným dějištěm konferenčních a firemních akcí a společenských událostí. Několik restaurací, konferenční místnosti, široká nabídka služeb a profesionální přístup personálu je s to uspokojit i nejnáročnější klienty.

Udržet jméno Parkhotelu Praha na výsluní

29. 12. 2009

S generálním ředitelem Parkhotelu Praha Mgr. PhDr. Markem Merhautem se potkáváme 12. listopadu 2009.
Marku, naposledy jsme se viděli, když jsi byl strategickým ředitelem u OREA Hotels.
Do Parkhotelu Praha do své současné funkce jsem nastoupil 1. září 2009. Předtím jsem tu nějakou dobu působil jako operační ředitel. Mým záměrem je navázat na předchozí úspěšné sezony tohoto, i díky řadě filmů velmi známého pražského hotelu, který byl v Praze postaven jako jeden z prvních, a udržet jméno Parkhotelu Praha na výsluní. Tedy poskytovat hostům natolik profesionální servis, aby cítili, že sem patří, že jsou na domácí půdě. Ostatně, rád bych podotkl, že i před mým nástupem měl Parkhotel Praha věrnou opakovanou (zejména firemní) klientelu, a tu si udržel dosud.

Jaká byla tvá předchozí profesní dráha?
V hotelnictví působím od roku 1981, kdy jsem do tohoto byznysu vstoupil v pražském hotelu Olympic. Mými prvními šéfy tam byli osobnosti českého hotelnictví Dr. Jan Filip a Dr. Josef Vladař. Pak jsem chvíli pracoval jako kuchař v restauraci U Malířů. Poté na ministerstvu zahraničí, a byl jím vyslán vařit na československé velvyslanectví v Moskvě. Po návratu jsem byl šéfem banketového oddělení v pražském hotelu Hilton a F&B manažerem v hotelu Panorama Praha. V roce 2000 jsem pomáhal otevírat a rozjíždět Ibis a Novotel v Kateřinské ulici. Po pěti letech jsem odešel do Falkensteiner Hotelu Maria Prague a poté jsem jako strategický ředitel pracoval pro český hotelový řetězec OREA Hotels.

Parkhotel Praha je vyhledáván firemní klientelou a pořadateli firemních a kongresových akcí. Ostatně právě teď u vás probíhá velká prezentace.
Organizátoři konferencí, firemních, společenských a spolkových akcí nám vesměs zůstávají věrní. Ať se jedná o politické strany nebo firmy. Náš hotel disponuje čtyřmi salonky s kapacitou dvě stě padesát míst ve školním uspořádání. Do budoucna je naším záměrem nabídnout jim i naše venkovní plochy pro akce, jako jsou pivní festivaly, prezentace automobilů či motocyklů, módní přehlídky apod.

Co současná situace, kdy řada pražských hotelů zahraničních řetězců zvučných jmen fňuká, že nemá hosty a peníze?
Situace v hotelnictví nahrává tomu, aby každý prokázal, co v něm je, už proto, že pražských hotelů stále přibývá. O to klíčovější je orientace našeho obchodního oddělení nejen na zahraniční, ale zejména na domácí, především firemní klientelu a neméně důležitá je role hotelového personálu. Jeho vysoká profesionalita a proklientsky vstřícný přístup k hostům.
Nám se podařilo postavit nový tým profesionálů, kteří jsou opravdu lidmi na svých místech.


Archiv vydání

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001

AKTUÁLNÍ ČÍSLO
VŠUDYBYL 02/2020
02/2020 číst aktuální číslo