Menu

Travelfest

25. 07. 2019

Třetí ročník veletrhu cestovního ruchu Travelfest, probíhající v duchu projektu Jižní Čechy pohodové se zaměřením na život v památkách, navštívilo ve dnech 26. až 28. dubna na deset tisíc návštěvníků.

Dosud jsme se účastnili všech ročníků Travelfestu a i letos jsme velice spokojeni. Každý rok chystáme pro jeho návštěvníky něco nového. Máme tu fotokvíz turistických atraktivit Podkletí. Návštěvnost je slušná a mne těší, že lidé mají o naši oblast zájem.
Pavel Kortus, turistická oblast PodKletí

Do Českých Budějovic jsme přivezli spoustu krásných tematicky zaměřených materiálů. Návštěvníky Travelfestu a Gastrofestu jsme přijeli pozvat do Prahy. V našich pražských informačních centrech na Staroměstské radnici, na Můstku, na Václavském náměstí a na letišti je rádi přivítáme. Veletrh se nám líbí a určitě se zúčastníme i v příštích letech.
Markéta Strnadová, Prague City Tourism

O turistické cíle Plzeňského kraje je velký zájem. Sousedíme s Jihočeským krajem, máme společnou Šumavu, obsah řady informačních materiálů se tak prolíná oběma kraji. Námi vydaná mapa Šumavy například sahá až k jihočeskému Lipnu.
Ilona Šnebergerová, Plzeňský kraj

Prezentujeme tu dvanáct organizací, které zřizuje Odbor kultury a památkové péče Jihočeského kraje – nejvýznamnější muzea, galerie a další kulturní instituce. Návštěvníky Travelconu zveme na akce, které se konají v letošním roce. Na našem stánku mohou řešit kvíz s dvanácti otázkami a poté v losování získat volnou vstupenku do jedné z těchto institucí.
Monika Zárybnická, Odbor kultury a památkové péče Jihočeského kraje

Jsme sice ze vzdáleného koutu země, ale návštěvníky veletrhu úspěšně lákáme k výjezdům do našeho krásného Libereckého kraje. Máme co nabídnout i rodinám s dětmi. Jak cyklostezky, tak zábavní parky, indoorové i outdoorové aktivity.
Věra Spilková, infocentrum KulturaDoksy.cz

Propagujeme tu unikátní záležitost – prohlídku autentických chebských krovů několika architektonických typů od 13. století až po nedávnou minulost. Zájem o tento produkt je ze strany návštěvníků Travelfestu značný.
Petra Hartmannová, nadační fond Historický Cheb

Návštěvníkům Travelconu prezentujeme řadu cílů. Mimo jiné Opatské stezky, nejjižnější bod České republiky nebo poutní místo Maria Rast. Spousta lidí je považuje za nejzajímavější tip. Vyšší Brod i letos v Klášterní zahradě nabízí zajímavý kulturní program. Zájem je i o plán města s tipy, co kde navštívit.
Lucie Kubíčková, infocentrum Vyšší Brod

Představujeme tu Toulavu. Ukazujeme nejen to, co všichni znají, ale i spoustu dalších zajímavých míst. Na Táborsku máme mnoho turistických tras pro cyklisty i pro pěší. Hodně propagujeme Tábor. Není jen husitským městem. Lze zde navštívit muzeum čokolády, zoologickou zahradu a řadu dalších zajímavostí.
Iva Studená, Toulava – od Tábora až k nám

Naši expozici hodně navštěvují rodiny s dětmi, kterým dáváme tipy na výlety. Ač jsou Budějovice od Náchoda daleko, setkáváme se tu s lidmi, kteří už v Náchodě párkrát byli. Pokud v něm pobývají déle, rádi navštíví i nedaleké Polsko. Na Travelfestu vystavujeme prvním rokem a jsme rádi, že se ho účastníme.
Ivona Košková a Jana Somernitzová, město Náchod


Archiv vydání

2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001

AKTUÁLNÍ ČÍSLO
VŠUDYBYL 05/2019
05/2019 číst aktuální číslo
Restaurace Novoměstský pivovar
Czech specials new