Menu

TOP HOTEL Praha & Congress Centre

TOP HOTEL Praha exceloval v sídle Evropské unie

27. 11. 2005


patří k největším hotelových komplexům v Evropě. Pod jednou střechou zde host najde vše, co může potřebovat během svého pobytu mimo domov. Hotel nabízí ubytování v 1020 4* pokojích, stravování v 5 restauracích a občerstvení ve 3 barech. Konferenční centrum se skládá z 5 sálů a 14 salónků s celkovou kapacitou 5000 míst. Neobvykle široká paleta doprovodných služeb hotelu čítá Wellness centrum s bazénem a posilovnou, Beauty salón, bowlingovou hernu, tenisové kurty, kasino, obchody, japonskou zahradu se zpívající fontánou a další atraktivity.

ALBION hotel
je situován v klidné části Prahy 5 uprostřed vilkové čtvrti a rozsáhlé zeleně. Hosté se během chvilky mohou ocitnout v historickém centru města či v nákupním a zábavním centru Anděl. Cílem ALBION hotelu je uspokojit svojí nabídkou služeb i náročnou klientelu. V hotelu je plánováno 300 pokojů 4* kategorie, 2 restaurace, Lobby bar a konferenční centrum pro 400 delegátů. Počítá se s vybudováním sportovního a relaxačního centra a parkovou úpravou okolí hotelu. Termín otevření nového ALBION hotelu je březen 2006.

Hlavním tématem desátých vydání Všudybylu je gastronomie. Rozhovor s generální ředitelkou TOP HOTELu Praha slečnou Martou Šnoblovou jsem proto začal připomenutím jednoho z ohlasů. Na Czech Horeca Summit 2005 mne oslovil předseda Svazu českých a moravských výrobních družstev pan Jan Wiesner a vyprávěl, jak TOP HOTEL Praha 26. října exceloval v sídle Evropské unie v Bruselu. Na to jsem konstatoval, že den poté, 27. října, také v Berlíně. Zúčastnil jsem se tam totiž recepce, kterou pořádali Jeho Excelence velvyslanec České republiky ve Spolkové republice Německo Dr. Boris Lazar s manželkou.
V Bruselu jsme cateringově zajišťovali první Tematický večer České republiky věnovaný české kultuře. Byl pořádán při příležitosti našeho nadcházejícího státního svátku v Evropském sociálním a hospodářském výboru pod patronací prezidentky a generálního sekretáře tohoto výboru. Zúčastnilo se jej na čtyři sta osobností všech členských zemí Evropské unie. S místem konání jsme se obeznámili s předstihem, takže jsme mj. měli informace, že předešlé tematické večery byly pořádány ve skromných měřítcích. Rozhodli jsme se tedy pojmout akci velkoryse. Byli jsme si totiž vědomi, že v Bruselu reprezentujeme nejen úroveň TOP HOTELu Praha, ale České republiky jako takové. Naši šéfkuchaři – teplé kuchyně, pan Josef Svoboda, a studené kuchyně, pan Petr Vodolán, i ostatní personál odvedli špičkové výkony. Plně zhodnotili naše očekávání, tedy i investice, které TOP HOTEL Praha vkládá do jejich profesního růstu – vzdělávání a účasti v odborných soutěžích. Účastníci se pochvalně vyjadřovali i o úpravě a zdobnosti tabule, což dokládá, že investice TOP HOTELu Praha do lidských zdrojů se vyplácejí. Pokud se totiž naši zaměstnanci zúčastnili některé z takto zaměřených gastronomických soutěží, např. ve vyřezávání melounů, zpravidla obsadili některé z prvních tří míst.

Ani ne za 24 hodin po začátku bruselské recepce jsme se potkali na vámi velkoryse zajištěném rautu na české ambasádě v Berlíně.
Musím přiznat, že to byl logistický oříšek. Někdo přelétával letadlem a část našich lidí přejížděla auty – cca osm set kilometrů. Ihned po rautu po půlnoci z Bruselu vyjížděla auta do Berlína. Zde jsme již tradičně zajišťovali gastronomickou stránku recepce při příležitosti státního svátku České republiky pro zhruba šest set diplomatů. No a samozřejmě také pro vás…

19. října bylo v TOP HOTELu Praha posvícení. Atmosféru středověkého tržiště připomínal muž s ohnivými kousky, kejklíři a cimbálová kapela Šajtar. Hosté měli možnost ochutnat typické posvícenské speciality, jako je husa, zvěřina, uzené selátko, zabijačkové lahůdky či domácí koláčky. K pití se nabízela moravská vína, slivovice i medovina…
Slavnostní ukončení hlavní turistické sezony pořádáme každoročně. Tentokrát jsme je koncipovali v duchu podzimního posvícení. Večerem provázel Aleš Cibulka. Kromě gastronomické části dámy i pánové potleskem ocenili i módní přehlídku podzimní kolekce paní Heleny Bedrnové a ukázky aranžování sušených květin. Během večera jsme vyhlásili tři obchodně nejúspěšnější partnery TOP HOTELu Praha za uplynulou sezonu, cestovní kanceláře Jerome Travel, Kompas Praha a Special Tours Prague. Šanci vyhrát ceny ale díky tombole měli všichni, kdo odevzdali vizitky. Zástupci cestovních agentur a kanceláří uvítali prohlídku nově zrekonstruovaných částí hotelu i možnost odběru nových propagačních materiálů v šesti jazykových mutacích.

2. listopadu jsme se u vás v TOP HOTELu Praha potkali na Czech Horeca Summitu. Měl perfektní atmosféru včetně večerního rautu ve foyer TOP CONGRESS HALL.
Horeca Summit se u nás nekonal poprvé. Letos poprvé se ale jeho ústřední děj odehrával v nové kongresové hale. Již tradičně zde byli vyhlašováni vítězové odborných soutěží, jako např. firmou Bohemia Sekt nejlepší sommeliér. Nově zde proběhla barmanská soutěž a soutěž kuchařů a cukrářů.

A kde jsme se nepotkali, to bylo vyhlášení „Miss Aerobic“.
Letos jsme zde už ale měli vyhlašování několika „miss“. Vyhlášení vítězek soutěže „Miss Aerobic“ bylo v TOP HOTELu Praha poprvé, ačkoliv to byl už desátý ročník. Vzhledem k dobrým ohlasům doufáme, že spolupráce bude pokračovat i v příštích ročnících.

Nejen již zmíněné akce plní lidmi TOP CONGRESS HALL, ale např. i vrcholné boxerské zápasy. A domnívám se, pokud by se Praze podařilo pořádat letní olympijské hry, že by mohla být využívána v rámci menších sportů, jako je vzpírání apod.
Už samu skutečnost, že hl.m. Praha ohlásilo svůj zájem kandidovat na pořádání letní olympiády, vnímám jako správný marketingový tah v rámci zahraničního obchodu cestovního ruchu. Nicméně si myslím, že Praze chybí dostatečná infrastruktura a další zázemí. Ale zpátky k hale. TOP CONGRESS HALL byla koncipována jako multifunkční. Proto jsme rádi, že se ujalo i pořádání sportovních akcí, boxerských zápasů apod. Vedle vyhlašování „TýTý“, různých „miss“ atd. bych ráda vyzdvihla spousty prestižních kongresových akcí, školení a sympozií, které se v TOP CONGRESS HALL uskutečnily. Výrazně nám v tom pomáhá skutečnost, že jsme opět (již čtvrtým rokem) obhájili certifikát jakosti ISO 9001:2000.

TOP HOTEL Praha je místem, kam lidé rádi chodí, a to i za relaxem…
Je pravdou, že nás navštěvuje mnoho lidí z blízkého i vzdáleného okolí. Wellness i sportovní sektor jsou koncipovány tak, aby kdokoliv, kdo k nám přijde, měl co největší soukromí. Co se týče dopravní dostupnosti, od příštího roku plánujeme zavést vlastní shuttle bus mezi hotelem a stanicí metra „Chodov“, jež bude vyplňovat mezery v intervalech městského autobusového spoje č. 115.

Prý budete mít další hotel…
Nebudeme. Už máme! Koupili jsme jej na Praze 5. V současné době v něm probíhají rekonstrukční práce. Chceme jej otevřít v březnu 2006 jako hotel Albion s kapacitou tři sta pokojů. Měly by v něm být standardní pokoje a apartmány, dva konferenční sály, pět salonků, restaurace a centrální recepce propojující oba hotelové objekty. Bude na úrovni čtyř hvězd obdobně jako TOP HOTEL Praha.

V prostoru pod TOP CONGRESS HALL vzniklo moderní velké parkoviště. Co dalšího je či bude v TOP HOTELu Praha nového?
Parkoviště tam bylo už předtím. Nicméně dali jsme mu formu a úroveň odpovídající TOP HOTELu Praha. Disponuje tisícovkou parkovacích míst. Nejen parkoviště, ale celý hotel se mění k lepšímu. Hotelovým provozem vydělané peníze se vrací zpátky, což se odráží na vzhledu a vybavení hotelu. Tj., buď zrekonstruujeme další jeho část, nebo něco přistavíme. V září jsme v zadním (východním) sektoru areálu začali stavět Pivovarskou restauraci. Budou v ní podávány snídaně a polopenze. Zároveň zde budou jídla servírovaná a la carte. Pivovarská restaurace bude mít 400 míst a bude stabilně využívána pouze jako restaurace. Otevřeme ji nejpozději v březnu roku 2006. Hodně děláme i pro bezpečnost hostů a jejich majetku. Během letošního roku proběhlo oplocení celého hotelového areálu. Aplikovali jsme kartové zámky na další dvě budovy komplexu TOP HOTELu Praha. Kartovým systémem bude disponovat i náš druhý pražský hotel Albion.www.tophotel.cz

Archiv vydání

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001

AKTUÁLNÍ ČÍSLO
VŠUDYBYL 02/2020
02/2020 číst aktuální číslo