Menu

TOP Congress Hall

22. 05. 2005

25. dubna 2005 jeden z prvních kroků v roli premiéra vedl Jiřího Paroubka z Pražského hradu do TOP HOTELu Praha, aby zde otevřel novou TOP Congress Hall. Slavnostního přestřižení pásky se zhostil spolu se starostkou Městské části Praha 11 Martou Šorfovou, generální ředitelkou TOP HOTELu Praha Martou Šnoblovou a majitelem TOP HOTELu Praha Vladimírem Dohnalem. Slavnostní večer zahájil Balet Národního divadla a módní přehlídka kolekce Beaty Rajské. Mezi modelkami figurovaly Michaela Salačová – Miss České republiky 2000 a Zuzana Rosáková. Kuchaři TOP HOTELu Praha připravili vynikající lahůdky. Při této příležitosti jsem požádal o vyjádření generální ředitelku TOP HOTELu Praha Martu Šnoblovou.
Otevření kongresové haly přináší do České republiky nové možnosti v oblasti kongresové turistiky. Je jedním z dalších kroků vedoucích ke zkvalitnění služeb zákazníkům, což je hlavním krédem TOP HOTELu Praha. Kongresovou halu jsme plánovali řadu let a s výstavbou začali loni. Kongresových sálů této dimenze v Praze mnoho není. Nicméně i nadále se spolu s klienty kongresových a firemních akcí budeme velmi intenzivně věnovat turistickým skupinám.

Paní ředitelko, přeje Česko kongresovému byznysu?
Zázemí kongresových sálů je tu relativně dobré, a to nejen díky nové TOP Congress Hall. Co se týče kvalitních ubytovacích kapacit, Praha už jich má dostatek. Co je asi problémem, je další infrastruktura. Zvyšování počtů lidí, kteří do Prahy přijíždí, nemůže být nekonečné. Praha má mezní kapacitu, kterou nebude možné beztrestně překračovat, a já mám strach, vidím-li přeplněné centrum Prahy. Domnívám se, že byl až příliš razantně nabrán azimut kvantity na úkor kvality. Výstavba nových hotelů, to funguje, ale co se týče dopravní infrastruktury a dostupnosti vůbec, tam je to slabší. Obdobné to je s cíleným oslovováním bohaté kongresové a byznys klientely, kde to v Praze jednoznačně „válcují“ pasažéři nízkonákladových dopravců.

Česko není jenom Praha…
Bezesporu, nejsem pragocentristka. Spousta hezkých a dostatečně vybavených míst, a to i na realizaci kongresů, je po celém Česku. Určitě by to chtělo, aby se na ně propagace víc zaměřovala. Ostatně poslední dobou se to zlepšuje. Ráda bych zmínila české účasti organizované CzechTourismem na zahraničních veletrzích. Jsem přesvědčena, že k rapidnímu zlepšení došlo právě díky jejímu novému přístupu.

Již před slavnostním otevřením TOP Congress Hall se v ní konala řada prestižních velmi sledovaných akcí.
Začali jsme finálem „Česká miss“ a zakrátko se v ní vystřídala řada významných firem, např. Zepter, Amcico, Skanska aj. Vzhledem k univerzálnosti prostoru tu proběhly akce různého charakteru. Konference, školení, plesy, např. ODS, či boxerský zápas, což ilustruje, že TOP Congress Hall je multifunkčním prostorem. Byla to trefa do černého. TOP Congress Hall je od prvopočátku velmi využívaná a poptávka po ní vysoká. Kromě jejích parametrů to souvisí i s propagací a tím, že kdekdo chce do haly, kterou viděl v televizi při vyhlašování „TýTý“.www.tophotel.cz

Archiv vydání

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001

Česká chuťovka
ahr - volba