Menu

Tiskárna GRASPO CZ

31. 08. 2011

Andrea Krystková
Tiskárna GRASPO CZ po mnoho let zajišťuje kompletní grafické, tiskové a knihařské zpracování pod jednou střechou. Tato významná česká tiskárna tiskne také tituly, které čtou lidé téměř na celém světě. Pro renomovaná česká i zahraniční nakladatelství a významné obchodní společnosti vytiskne ročně více než šest milionů publikací.

S obchodní ředitelkou tiskárny GRASPO CZ paní Andreou Krystkovou se potkáváme 21. června 2011.
Paní Krystková, tiskárna GRASPO CZ, kromě toho, že tiskne spousty časopisů včetně Všudybylu, je známá tím, že pro své zákazníky vyrábí kalendáře a diáře. Jaké plány máte zapsány v tom svém na nadcházející letní měsíce?
Vzhledem k tomu, že mám již dovolenou za sebou, chystám se jen na výlety s dětmi o víkendech. Na příští sezonu jsme vytiskli kalendář s názvem Tajemná místa České republiky, a odtud budu určitě čerpat. Jinak se v mém diáři na léto a následně i podzim objevují spíše pracovní schůzky. Momentálně nás hodně zaměstnává prodej a zakázková výroba kalendářů a diářů pro velké české, ale i nadnárodní firmy. V srpnu se naplno rozjede knižní výroba na vánoční trh a pro vaše čtenáře je určitě zajímavý i fakt, že s koncem roku budeme tisknout katalogy cestovních kanceláří a dalších účastníků Mezinárodního veletrhu průmyslu cestovního ruchu GO a Mezinárodního veletrhu turistických možností v regionech REGIONTOUR.

Do portfolia vašich služeb patří vysoce kvalitní barevný tisk knih, časopisů a širokého spektra firemních prezentačních materiálů.
Ano, od letáků přes brožury až po katalogy. Samozřejmostí je také kompletní knihařské zpracování a předtisková příprava. Kvalitní tiskoviny jsou základem prezentace každé společnosti, ať už se jedná o hotel, lázně, státní instituce nebo obchodní společnosti, které se prezentují svým zákazníkům. Mezi naše zákazníky proto patří i již zmíněné cestovní kanceláře, nebo krajské úřady, pro které často tiskneme katalogy a jiné prezentační materiály. Jak už jsem se zmínila, kromě tiskových služeb máme vlastní nakladatelství kalendářů a diářů, a každý rok tak přicházíme na trh s novou kolekcí reprezentativních diářů a kalendářů jak pro firemní klientelu, tak pro koncového zákazníka.

Během své vydavatelské činnosti jsem vystřídal řadu tiskáren. U všech, kromě té vaší, jsem měl před každou expedicí nových výtisků svých časopisů obavy, jaké kiksy (rozjetý soutisk, jinou barevnost, odfláknutou knihařinu apod.) v nich objevím, a ještě hůř, na jaké přijdou mí zákazníci. GRASPO CZ je první tiskárnou, u níž jsem v pohodě. Jste naprosto spolehliví. Máte totiž nejen perfektní tiskařské technologie, ale zaměstnáváte lidi, kteří odvádějí precizní dílo.
Kvalita, spolehlivost a konkurenční cena, to jsou nástroje jak si udržet stálé zákazníky a díky pozitivním referencím získávat nové. Naším cílem je spokojený klient. Poskytujeme komplexní služby včetně poradenství. Ke každému zákazníkovi máme individuální přístup a jsme mu k dispozici v průběhu realizace celé zakázky.

Co životní prostředí?
Tak, jako většina společností v dnešní době, i my si uvědomujeme svoji odpovědnost za dopad našich činností na životní prostředí. Snažíme se proto jakékoliv negativní dopady eliminovat. Dodržujeme systém environmentálního managementu zavedený podle normy ISO 14001:2004. Využíváme obnovitelné zdroje – spotřebu elektrické energie nám pomáhá krýt naše vlastní fotovoltaická elektrárna. Jsme držitelem certifikátu FSC. V této souvislosti jsme letos udělali další krok vpřed a všechny naše diáře jsme vytiskli na papír s certifikací FSC, která zaručuje, že papír byl vyroben ze dřeva, které nepochází z nelegálních tě­žeb.

Vynikající reference jsem na vás dostal od někdejšího zlínského primátora, nyní poslance Tomáše Úlehly. I na to, jakým způsobem reprezentujete svůj region a Českou republiku. Mé sympatie máte i proto, že jsem první část svého dětství prožil v baťovském domku v Baťově Sezimově Ústí II.
Naší velkou výhodou je tradice tiskárny. Počátky naší společnosti sahají do 30. let 20. století, do období první republiky, respektive doby Baťova Zlína, kdy tento úspěšný světoznámý zakladatel obuvnického impéria založil řadu podniků, včetně Moravských akciových strojíren v Sezimově Ústí, které podporovaly jeho podnikání. Vznikly tak v podstatě také kořeny naší tiskárny. V dnešní době tiskneme sedm dní v týdnu, 24 hodin denně. Přes padesát procent naší produkce směřuje do zahraničí. Zahraničním zákazníkům se také pravidelně prezentujeme na veletrzích v Rusku, Polsku, a především v Německu. Patří k nim nejvýznamnější evropský knižní veletrh „Frankfurter Buchmesse“ nebo veletrh reklamních předmětů organizace PSI v Düsseldorfu.

Co chystáte na příští rok?
Oslavy patnácti let fungování společnosti pod jménem GRASPO CZ. Pro naše zákazníky a obchodní partnery připravujeme několik zajímavých akcí a setkání. Na jaře 2012 se budeme jako jeden z hlavních organizátorů podílet na akci Papírenských kontraktů, kde se setkají firmy z oblasti papírenství a kancelářských potřeb. Nejen v souvislosti s naším výročím plánujeme také další technologické inovace ve výrobě, ale nerada bych předčasně odhalila všechny naše karty. Každopádně se ale neustále snažíme zvyšovat spokojenost našich zákazníků.


Archiv vydání

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001

AKTUÁLNÍ ČÍSLO
VŠUDYBYL 02/2020
02/2020 číst aktuální číslo