Menu

Termální lázně Kehidakustány se těší na vaši návštěvu!
Rodinné termální lázně Kehida Termál disponují vodní plochou 2 400 m2. Nabízejí 13 bazénů, poolbar, 94metrový tobogán, venkovní kamikadze se skluzavkou, whirlpool, „divokou řeku“, brouzdaliště pro děti, spouštěcí plošinu pro vstup imobilních hostů do bazénu a víc než patnáct set lehátek. Příjemnou relaxaci skýtá i vnitřní sedací bazén s teplotou vody 36–38 °C, „Saunový svět“, masážní salony a kosmetický salon. Leží v romantickém údolí řeky Zala, na severozápad od Balatonu, které od nepaměti vábí rozkvetlými loukami, potůčky a lesy. Zdejší léčivá voda obsahuje vápník, hořčík, vodík a uhličitany a pro obsah síry je řazena mezi sirné vody.
Lázně jsou vhodné pro všechny věkové kategorie, pro každého něco. Pro regeneraci pohybového aparátu prarodičů, relaxaci pracovně exponovaných rodičů i pro radost a zábavu dětí, pro které animátoři připravují zajímavé programy. O ty nejmenší se v dětských koutcích postarají kvalifikované pečovatelky. Hosté ocení i „Klidovou místnost“, v níž lze nerušeně odpočívat. Venkovní relaxační a plavecké bazény s termální vodou rámuje příjemné prostředí. Na plážových lehátkách lze relaxovat na slunci i pod stromy. K dispozici je dlouho do noci také krytý bazén.
Lázně proslavila nejen termální minerální voda s výjimečně léčivými účinky, ale i vyhlášená kuchyně Restaurace Ference Deáka. Gurmáni tu ocení um maďarských kuchařů, připravujících pokrmy podle tradičních receptů oblíbených jídel významného uherského politika 19. století, poslance uherského sněmu a autora tzv. Velikonočních článků z roku 1865, které předznamenaly Rakousko-Uherské vyrovnání, grófa Ference Deáka (17. 10. 1803 – 28. 1. 1876), který se v župě Zala narodil. 
K lázeňskému areálu patří tři ubytovací objekty s několika typy pokojů na wellness víkendy, pro rodinné dovolené a léčebné pobyty: Kehida Termál Hotel****, dům Hertelendy**** a zážitková vesnice Kehida Élményfalu***, kterou tvoří 15 rodinných apartmánových domů sto až dvě stě metrů od vstupu do lázeňského areálu. Zážitková vesnice nabízí rodinné ubytování. Její apartmány s terasou mají v přízemí obývací pokoj s rozkládací pohovkou, vybavenou kuchyň, jídelní kout, koupelnu a WC; v patře dva dvoulůžkové pokoje s koupelnou. Na pokojích všech ubytovacích objektů hosté najdou připravené župany a osušky. Parkování na uzavřeném parkovišti je v ceně pobytu.
Lázně jsou vhodné pro preventivní a léčebné pobyty pohybového aparátu, pro předoperační přípravu i pooperační rehabilitaci. Léčí se tu nejen dospělí, ale i děti. I pro ně tu pod lékařským dohledem mají programy zaměřené na zdravý vývoj pohybového aparátu: „Delfín“ a „Tučňák“. Jako doplňková léčba jsou doporučovány pitná kúra a inhalace. Zdejší přírodní léčivý zdroj umožňuje snižovat krevní tlak, eliminuje revmatické potíže a přispívá k regeneraci chrupavek. Blahodárně působí i na nervovou soustavu a dermatologické indikace.
 
Termální léčivá voda má vynikající účinky při léčbě:

Je vhodná:

 
Indikuje se pro léčbu:

 
Lázeňský pobyt:

Termální lázně Kehida – z celého srdce

06. 06. 2015

S majitelem maďarských léčebných lázní Kehida Termál panem Tihamérem Horváthem se potkáváme 9. května 2015 na jeho farmě v kopcích nad obcí Kehidakustány.
Pane Horváthe, jak jste se dostal k lázeňství?
To, že naše termální minerální voda urychluje léčbu a regeneraci, jsem zjistil dávno předtím, než jsem se rozhodl investovat do výstavby termálních lázní a podnikat v této oblasti. Mám kamaráda, který si při autonehodě přivodil četné zlomeniny. Navzdory řadě operací vše nasvědčovalo, že už do konce života bude muset chodit o berlích. Nabídl jsem mu, ať si ke mně přijede odpočinout na víkend do Kehidakustány. Dal jsem mu klíče od chaty u tehdy obyčejného vesnického koupaliště. Když jsem pak za ním v neděli přijel, vyváděl tak, že jsem si myslel, že je opilý. Neustále křičel: „Podívej se! Podívej!“ Odtušil jsem: „Na co se mám dívat?“ On: „Nepotřebuju berle! Ráno jsem šel z ložnice do kuchyňky uvařit si kávu, a až tam jsem se přistihl, že bez berlí!“ To byl jeden z impulsů, který mne motivoval k investici do termálních léčebných lázní. Nakonec jsme do lázní investovali (vyjádřeno v české měně) půl miliardy korun. Výstavbu realizovala má stavební společnost. Lázně Kehida Termál změnily život zdejších lidí. Naši zázračně léčivou vodu používáme i k pitným kúrám, avšak především ke koupelím, k léčbě a rehabilitaci pohybového aparátu. Vynikající účinky má (a to i díky poetice a malebnosti našeho regionu) při odbourávání stresu, protože pobyt v naší termální vodě skýtá možnost pocitového návratu do konejšivého prostředí, v němž jsme prožili prenatální fázi svého vývoje.
 
Váš přírodní léčivý zdroj sehrává výraznou roli i v rámci dětské balneologie.
Na léčení k nám přijíždějí dětští pacienti nejčastěji s omezenou hybností. Když pak vidíte dojetí rodičů, kteří do lázní přivezli dítě s nevládnou končetinou a ono s ní po třech či šesti týdnech léčebného pobytu může hýbat a je opět funkční, je to neskutečně naplňující. Objevováním schopností zdejší termální minerální vody jsem prošel od začátku až k výstavbě a provozování léčebných lázní. Díky nim teď její blahodárné účinky pomáhají dalším a dalším lidem. Byl jsem u každé fáze. Nejdřív jako zaměstnanec koupaliště. Ve čtyřiceti letech jsem založil stavební firmu a začal termální lázně budovat. Dodnes do nich investuji. Za to, že jsou a fungují, mohu děkovat státnímu programu „Szélhenyi“, vyhlášenému za první vlády Fidesz – Maďarské občanské unie – v letech 1998 až 2002, z něhož byla z třiceti procent financována jejich výstavba. Jsem jediným soukromým vlastníkem přírodního léčivého zdroje – termálního minerálního pramene – v Maďarsku. Ostatní maďarské přírodní léčebné zdroje a řada lázeňských zařízení patří municipalitám nebo státu.
 


 

Archiv vydání

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001

Česká chuťovka