Menu

Středoevropské veletrhy cestovního ruchu GO a REGIONTOUR

23. 01. 2006

Brněnský tandem veletrhů cestovního ruchu byl největší ve své historii a zároveň šlo o největší veletrhy svého zaměření ve střední Evropě. Pořadatelé zaznamenali nárůst ve všech parametrech, nejvýraznější v obsazené výstavní ploše, která se díky přesunu REGIONTOURU do pavilonu V rozšířila o 1100 m2. V prvních dvou dnech, určených odborníkům, prošlo branami výstaviště 13770 návštěvníků a VIP hostů. Prezentovaly se nejvýznamnější tuzemské cestovní kanceláře, všechny kraje a turistické oblasti Česka a velké množství zahraničních regionů. Novinkou bylo rozsáhlé informační středisko ministerstva pro místní rozvoj ČR v rámci expozice České expozice v pavilonu V.

V čele s premiérem Jiřím Paroubkem
Vysokou prestiž veletrhů potvrdila přítomnost řady významných hostů v čele s premiérem Jiřím Paroubkem a dalšími dvěma členy vládního kabinetu. Ministr pro místní rozvoj Radko Martínek, který na veletrhu REGIONTOUR prezentoval kampaň na podporu domácího cestovního ruchu, vysoce ocenil jeho proměnu z přehlídky turistických možností v akci s velkým obchodním efektem: „Každý, kdo tady byl několikrát, vidí podstatnou změnu. Cestovní ruch je business, je to průmyslové odvětví a my ho takto prezentujeme. Doufám, že se tato prezentace také projeví v nárůstu cestovního ruchu u nás.“ Shodný názor vyslovil i Evžen Tošenovský, předseda Asociace krajů ČR a hejtman Moravskoslezského kraje: „REGIONTOUR se vypracoval ve své profesní skladbě, skutečně představuje to, co Česká republika nabízí. Je dobře, že se na jednom místě potkávají vrcholoví představitelé ministerstva pro místní rozvoj, cestovní kanceláře a zástupci regionů i měst, které pojí společný zájem – aby turistika nekončila v Praze.“

MEETING POINT
Za významné podpory ministerstva pro místní rozvoj se zvýšil i obchodní efekt čtvrtého ročníku dvoudenního workshopu zahraničních touroperátorů s představiteli tuzemských subjektů v oblasti cestovního ruchu MEETING POINT. Letošní jednání za účasti nákupčích z deseti zemí probíhala přímo v pavilonu V. Zahraniční účastníci si pochvalovali kvalitní organizaci setkání, bohatou a dobře zpracovanou nabídku turistických produktů i kvalitní doprovodný program pro účastníky workshopu. Taťána Ukrajinčevová, zastupující ruského touroperátora Avrora Intur, absolvovala kolem čtyřiceti schůzek a s výsledkem byla spokojena: „Zaměřujeme se na léčebné pobyty, ale i rekreace a poznávací programy. Ruská klientela už dobře zná Karlovy Vary, Mariánské Lázně, Prahu, kterou miluje, ale chce poznat i něco jiného. Velmi mne zaujala například nabídka lázní Darkov a do budoucna vidím velký potenciál hlavně v moravských regionech.“ Řadu nových kontaktů si z Brna odvezla i Anna Wójcik z polské Bohemia Travel: „Potěšila mne například nabídka Olomouckého kraje a Jeseníků, z Polska to máme blízko a objevili jsme dosud neznámá a velmi zajímavá místa.“

Grand Prix REGIONTOUR
Do třetího ročníku vstoupila soutěž turistických produktů Grand Prix REGIONTOUR 2006. Ocenění hodnotitelské komise získalo osm nabídek: Dovolená v Tolštejnském panství, Portál cestovního ruchu v Plzeňském kraji, Viaggio di 7 giorni da Zlín e Praga, Kongresová turistika na jižní Moravě, Za pověstmi Českého ráje, Olomouckým krajem po vodě i po souši…, Navštivte pohádkový hrad Bouzov a absolutní vítěz ročníku: Ve víru barev a chutí – 6 dnů Slováckem na kole.

Podpora domácího cestovního ruchu
Odbornému doprovodnému programu vévodila celodenní konference ministerstva pro místní rozvoj na téma „Podpora domácího cestovního ruchu“, kterou zahájil ministr Martínek a účastnili se jí přední odborníci z ministerstva i odborné tuzemské i zahraniční veřejnosti v čele s reprezentantem UNWTO pro Evropu Luigim Cabrinim. Dále se v rámci veletrhu uskutečnily různé kontaktní akce, například Klubový večer Asociace cestovních kanceláří ČR, prezentace kongresu ASTA 2006 Praha, semináře, workshopy a prezentace nových projektů.

www.bvv.cz/go

Archiv vydání

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001

easyfm