Menu

Spolupráce s Čedokem, výrazný faktor úspěchu

23. 10. 2017

Čedok se vstupem společnosti Itaka stal součástí největší cestovní kanceláře střední Evropy. Cíle, které si vytyčil, jsou ambiciózní. Předsedu představenstva a generálního ředitele Čedoku JUDr. Jana Koláčného jsem zhruba rok poté, co Itaka kapitálově do Čedoku vstoupila, oslovil s konstatováním, že Čedoku se daří.
Ano, letošní rok je velmi úspěšný. Těší nás podpora a vysoká úroveň důvěry klientů a obchodních partnerů v to, co děláme. Tento trend výrazně umocnily synergie odvíjející se od strategického partnerství s novým majitelem Čedoku, s cestovní kanceláří Itaka.

Výrazným faktorem přispívajícím k tomu, že se Čedoku daří, je přístup k těm, kteří mají se zákazníky – cestovateli – navázán (nezřídka letitý) osobní vztah, k rozsáhlé celorepublikové agenturní síti partnerů, kteří umějí nabízet a prodávat zájezdy. Prý jim Čedok poskytuje ty nejlepší obchodní podmínky.
Přínosu obchodních partnerů si velice ceníme. Ano, provizní prodejci jsou v bezprostředním kontaktu s klienty a zásadně ovlivňují jejich volbu místa trávení a zaměření dovolené. Prodeje Čedoku meziročně celkově vzrostly, přičemž prodeje prostřednictvím provizních prodejců jsou nejrychleji rostoucím segmentem. Možná i proto, že pro ně máme nejlepší motivační program na českém trhu. Motivujeme je nejen formou přímých provizí, ale i řadou dalších benefitů.

Až se zima zeptá, cos dělal v létě…
Dělal, a tak Čedok nabízí nejširší paletu zájezdů ve své historii. Jak exotických – v zimě za létem –, tak i lyžařských pobytů. Co se týče exotiky, využíváme spolupráce s velkými leteckými společnostmi. Například s Emirates směrem na východ do oblasti Indického oceánu a jihovýchodní Asie a s Qatar Airways, kteří na český trh přišli v uplynulých týdnech. Čedok těží z toho, že Qatar Airways a Itaka jsou letitými významnými partnery. Klientům Čedoku se tak dostává velmi dobrých, cenově výhodných leteckých spojení i do takových míst, jako jsou Bali nebo thajské Krabi, které bylo z Česka dostupné pouze se dvěma přestupy. Nově nabízíme zájezdy do dalších destinací v oblasti Indického oceánu – na Zanzibar, Mauricius, Seychely. Na západě tradičně létáme s leteckými společnosti Air France a KLM a nabízíme pobytové zájezdy do Dominikánské republiky a na Kubu. Co se týče poznávacích zájezdů, opět jsme rozšířili nabídku, a to jak v Latinské Americe, tak dá se říci celosvětově. Tento segment výrazně roste a oproti loňsku prodáváme takřka dvojnásobek zájezdů. Rozšířili jsme také nabídku pro vyznavače lyžování. Zimní lyžařské pobyty pochopitelně i v těch nejžádanějších rakouských lyžařských střediscích, kde je vzhledem k jejich blízkosti velká poptávka po prodloužených víkendech. U italských, francouzských a švýcarských lyžařských center pak převažuje poptávka po týdenních pobytech.

Ono ale lze lyžovat i na písečných dunách.
Pokud lyžovat na písku, pak doporučuji Egypt nebo Spojené arabské emiráty, kam nabízíme přímé lety z Prahy a nově i z Ostravy. Co se Egyptu týče, ukázalo se, že ten se nejen v zimě, ale i v letní sezoně vrátil na mapu oblíbených pobytových destinací. Jak Marsa Alam, tak Hurghada se prodávaly ve vyšších objemech než v předchozích letech. Čedok na to reagoval tím, že jsme v těch nejpoptávanějších pobytových místech a atraktivních termínech výrazně navýšili kapacity.

Čedok nabízí i domácí pobyty.
Poptávka po trávení dovolených v Česku, která Čedoku loni výrazně narostla, dál trvá. Jako jeden z mála na českém trhu je Čedok univerzální cestovní kanceláří. Nabízíme všechny typy produktů. Těm zaměřeným na domácí cestovní ruch je svým charakterem blízká i naše nabídka pobytů v okolních zemích: na Slovensku, v Maďarsku, Rakousku, Německu a Polsku.

Zanedlouho začnete prodávat letní zájezdy pro rok 2018.
Na příští léto jsme opět zásadně rozšířili nejen okruh nabízených turistických destinací, ale i celkovou paletu zájezdů s odlety z Prahy, Pardubic, Brna a Ostravy. Výrazně jsme posílili ve Středomoří. Nabídka Čedoku v Řecku pro rok 2018 vzrostla oproti roku 2017 o víc než padesát procent. Stejně tak jsme navýšili počet zájezdů do Chorvatska, Bulharska, Albánie, Itálie, Španělska a Portugalska, takže klientům nabídneme ještě lepší podmínky k výběru, než je tomu letos. Rád bych upozornil na jistý jev, který se zřejmě projeví i v roce 2018, a to, že pokud si budou klienti chtít koupit pobytový zájezd v evropských destinacích v určitém termínu a kvalitě (týká se to zejména segmentu rodinných zájezdů s dětmi), bude rozumné, aby přišli včas. Napovídá tomu fakt, že letos už od dubna byly v prázdninových termínech vyprodány téměř všechny zájezdy pro rodiny s dětmi. Čedok proto v příštím roce v tomto segmentu své kapacity navýšil, ale vzhledem k celkové situaci lze očekávat, že rodinné zájezdy v červencových a srpnových termínech do Středomoří budou přesto rychle vyprodány.
Jak řada provizních prodejců a klientů zaznamenala, Čedok od letošního roku do své nabídky zařadil Kanárské ostrovy. Stali jsme se určitým specialistou na ostrov Fuerteventura, který je oblíben díky skvělým podmínkám pro trávení dovolené. Z celého Kanárského souostroví totiž má nejlepší pláže. Z Tenerife pak po ostrovech Kanárského souostroví nabízíme plavby hotelovou lodí. Klienti tak mohou během týdne navštívit všechny z Kanárských ostrovů, aniž by střídali hotelové pokoje a přemisťovali svá zavazadla. Některé lodní programy Čedoku zahrnují i Maroko a portugalskou Madeiru. Rád bych upozornil na jedinečnou cenovou nabídku těchto zájezdů. Týdenní plavbu po ostrovech Kanárského souostroví naší hotelovou lodí s all inclusive službami včetně zpáteční letenky na Tenerife prodáváme za necelých dvacet tisíc korun. V létě pak s touto hotelovou lodí Čedoku počítáme s deseti různými programy, které budou zahrnovat plavby po Baltském moři, do norských fjordů, kolem Velké Británie a přes Gibraltar do západního Středomoří na francouzské, španělské a italské ostrovy, do východního Středomoří do Řecka, kde klienti budou moci navštívit i cenově velmi náročné ostrovy, jako je Mykonos apod.

Blíží se Vánoce. Co si dát dovolenou pod stromeček? Jaké výhody Čedok poskytuje za včasný nákup?
Slevy za včasný nákup mohou dosáhnout až pětatřicet procent ceny zájezdu. Připraveny máme benefity i ve formě bezplatného doplnění dalších služeb. Klientům, kteří přijdou včas, můžeme pobytový standard navýšit například o některé další služby. Navíc u rodinných zájezdů jsou služby pro děti buď zcela zdarma, nebo jejich rodiče hradí jen letenku. Benefitů Čedoku je celá řada a je dobré se s nimi na našich webových stránkách seznámit.


Archiv vydání

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001

Česká chuťovka
ahr - volba