Menu

Společenský ples COOP Centra

13. 04. 2014

Báječný večer s báječnou atmosférou
Společenský ples COOP Centra začal po devatenácté hodině v Clarion Congress Hotelu Prague v Praze 9 – Vysočanech. Moderátor večera, Jan Pokorný, uvízl na jednání, ale naštěstí do hotelu Clarion ve Vysočanech za pět minut dvanáct (vlastně devatenáct) dorazil. Mezitím hosté popíjeli welcome drink a ochutnávali domácí vína. Kuchaři připravovali gastronomické lahůdky. Spolu s moderátorem na pódium přišli dva hlavní aktéři společenského plesu, předseda představenstva COOP Centrum družstva a předseda Svazu českých a moravských spotřebních družstev Ing. Zdeněk Juračka a generální ředitel COOP Centrum družstva a správy řetězců COOP TUTY, COOP TIP, COOP DISKONT a COOP STAVEBNINY Ing. Josef Holub. Ještě než plesové veselí vypuklo, nahlédli jsme na chviličku do ztemnělého sálu. Kulaté stoly nazdobené čerstvými květinami, osvícené a ozdobené jeviště, nablýskaný taneční parket. Před vstupem do sálu se hromadí stánky s dobrotami. Nechybí ochutnávka výtečných českých i zahraničních sýrů, stánky s výběrem známých českých alkoholických i nealkoholických nápojů, piv, vín, tvrdého alkoholu, minerálních vod, lahodných džusů a nektarů. Zvědavě nahlížíme do salonku. Tam je pořádný cvrkot. Pracovnice a hostesky agentury Delex dokončují přípravy. Jsou všichni hosté na svých místech? Na koho čekáme? Kde je moderátor? Jsou upravené finalistky soutěže COOP Sympatika? Je připravená tombola? Všechno musí klapnout. „Přijeli jsme raději o den dřív, abychom to všechno stihly,“ přiznávají unavené, ale spokojené Zdeňka, Hanka, Lucka a Bára. Hosté plesu se mají na co těšit, nebudou zklamáni.

Ples odstartoval přípitkem
Ručičky hodin ukazují pár minut po půl osmé. Společenský ples, který je i poděkováním všem zaměstnancům společnosti a dodavatelům za přízeň a spolupráci, startuje. Jeho zahájení Ing. Zdeněk Juračka zakončil slovy: „Hezkou zábavu podle hesla Coop – všechno dobré.“ A pak už se plesalo, zpívalo, jedlo, pilo, hodovalo, povídalo. Večer se dostával do pořádného tempa. Tančící páry na parketu i ty, co pouze přihlížely, se dobře bavily. K tanci a poslechu hrál Rozhlasový swingový orchestr České Budějovice. A v zákulisí se na svůj výstup připravovaly finalistky soutěže COOP Sympatika 2013.
„Chtěl jsem nějakou soutěž, protože lidi se rádi baví a rádi si hrají, a přemýšleli jsme nad jejím názvem. Miss to být nemohla, Missis také ne, a tak nás napadla Sympatika. Tenhle název se líbil všem. O soutěž ni velký zájem. Formou hlasování se do ní zapojilo opět množství zákazníků. Ti koncem minulého roku určili, která z finalistek je jim nejsympatičtější,“ řekl duchovní otec COOP Sympatiky generální ředitel Ing. Josef Holub.

Dopudrovat a jde se na jeviště
Organizátoři ani neponechali nic náhodě. Od brzkého odpoledne měla plné ruce práce vizážistka Jana. Finalistkám COOP Sympatiky 2013 vykouzlila účesy a zdůraznila jejich půvab. Ve volbě plesových šatů dominovaly pestré barvy jara. O vítězkách rozhodovala porota ve složení: první místopředseda vlády České republiky a ministr financí Andrej Babiš, předseda poslaneckého klubu hnutí ANO a předseda Zemědělského výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Ing. Jaroslav Faltýnek, ředitel strategických vztahů ČSOB Ing. Pavel Kolář, předseda představenstva COOP Centrum družstva a předseda Svazu českých a moravských spotřebních družstev Ing. Zdeněk Juračka, ředitel COOP Centrum družstva a správy řetězců COOP TUTY, COOP TIP, COOP DISKONT a COOP STAVEBNINY Ing. Josef Holub, Martin Grygařík a Jan Pokorný. Ceny byly i letos velmi hodnotné. Vítězka si mimo jiné odvezla automobil Škoda Citigo. První i druhá vicemiss zas zájezdy v hodnotě několika desítek tisíc korun. Blesky fotoaparátů, kamery, záplava květin, úsměvy – nechybělo nic, co při takových příležitostech vyhlašování krásek doprovází. Atmosféra výborná, žádné podrazy, ničení silonek nebo šatů.
„Moc si to užívám a líbí se mi tu,“ přiznal v průběhu večera ministr financí Andrej Babiš.

Tréma byla, přiznaly vítězky
Když z finalistek spadla tréma a před fotografováním se šly upravit k vizážistce, byla chvilka času na to, abychom je vyzpovídali.
„Do soutěže mne přihlásil můj instruktor,“ prozradila sedmatřicetiletá Ivana Nováková, která se stala vítězkou čtenářsko-zákaznické části soutěže COOP Sympatika 2013. „Pracuji v Oseku u Rokycan a v soutěži mne podporovala celá rodina, manžel, oba synové, sedmiletý a osmnáctiletý. Tohle byla moje první soutěž v životě a musím říct, že jsem si ji fakt užila naplno. Samozřejmě, že byly okamžiky, kdy jsem si říkala, proč jsem do toho šla. Třeba když šlo o rozhovor, člověk je nervózní, bála jsem se, že nezodpovím otázku a tak podobně. Ale dopadlo to dobře a budeme dnes dlouho slavit. Už jsem si dala s manželem malého panáka,“ prozradila sympatická tmavovláska.
Romanu Šepkovou z Jednoty Nová Paka přihlásila do soutěže její paní vedoucí Hana Netušilová a měla dobrý odhad. Romana skončila na druhém místě čtenářsko-zákaznické části soutěže. „Děkuji svému okolí, že mi drželo palce. Samozřejmě jsem měla velkou podporu rodiny. Pracuji jako skladnice a v práci jsem spokojená. Mými koníčky jsou hlavně sporty. Ráda lyžuji, plavu a jsem i dobrovolnou hasičkou. Jsem ráda, když mám o všem přehled,“ přiznala sedmadvacetiletá Romana.

První místo COOP Sympatika 2013
a třetí místo ve čtenářsko-zákaznické části soutěže si ze čtvrtečního večera odnesla sedmadvacetiletá Alena Fialová. „V mikulovské Jednotě pracuji jako mzdová účetní. Do soutěže jsem se přihlásila sama, ale navrhla mi to naše paní vedoucí. Podporovala mne celá moje rodina, přátelé a známí. Jsem šťastná, že jsem vyhrála. Z auta Škoda Citigo, které bylo součástí výhry, jsem nadšená. Dvě auta v rodině se vždycky hodí, určitě to dnes pořádně oslavíme,“ přiznala hezká blondýnka, která plánuje s přítelem svatbu.
První vicemiss se stala sedmadvacetiletá Lucie Ryšavá z Jihlavy. „Řekla jsem si, že za zkoušku nic nedám a půjdu do toho. Vyplatilo se a já jsem s umístěním spokojená. Mám ráda výzvy, když o něco jde, tak jdu za svým cílem. Podporu jsme našla u manžela a dcerky. Že jsem dnes tady, to je velká zásluha mé rodiny a já jim za to moc děkuji. Inspiraci jsme si brala z různých soutěží Miss, ale sama jsem si netroufla. Manžel s dcerou mne přesvědčili. Pro mne byla výhra už to, že jsem postoupila do první desítky. Jsem moc spokojená,“ přiznala Lucie.
Třetí místo COOP Sympatika 2013 patří osmadvacetileté Štěpánce Přívozníkové z Jednoty, OD Tábor. Přihlásila se do soutěže sama, ale už loni byla jako náhradnice. „Jsem strašně zvědavá, mám ráda překvapení a dobrodružství. Z loňska už jsem věděla, do čeho jdu, takže jsem si to užívala. Trému jsem měla až těsně před konečným hodnocením. Dnes se mnou přijeli rodiče a podporu jsme měla v celé rodině a u kamarádek. V rámci výhry jsem dostala i poukaz na dovolenou, a protože s manželem už dlouho plánujeme svatební cestu, tak se poukaz hodí.“

Společenský ples gradoval,
ceny COOP Sympatika 2013 byly rozdány, na pódiu zpíval další host večera, zpěvák, herec a imitátor Vladimír Hron. Když dozpíval, nedalo nám to, abychom se nezeptali, co je na tom pravdy, že přestává zpívat.
„Je to pitomost. Pro všechny své příznivce, přátele a známé uvádím vše na pravou míru.
Zpívání a hudba je můj život, a pokud zdravíčko dá, nikdy zpívat nepřestanu! Má rada zní: Nevěřte všemu, co čtete!“ uvedl Vladimír, což nás uklidnilo.
Parket byl stále v obležení tanečníků, módní policie by měla o čem psát. Pravda, někdy se snaha dam míjela účinkem, ale víc bylo těch, kterým to moc slušelo. A těm, kterým to až tak moc neslušelo, jsme to neřekli. Účastníci plesu tančili dlouho do noci. Bujarou diskotéku zdatně řídil Dan Moravský, do rytmu vyhrávala kapela Portál Band. Ochutnávaly se speciality vybraných dodavatelů a s radostí nad dobrou zábavou a jídlem si mnozí vychutnávali ples až do tří do rána. Byl to báječný večer s báječnou atmosférou.
-LN-Archiv vydání

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001

Česká chuťovka
ahr - volba