Menu

Z lázeňských parků, cestiček, altánků, jezírka i balustrád dýchá pohoda. Lesní porosty, romantická údolí, horské bystřiny, zadumané náhorní planiny i vrcholky Krušných hor podtrhují snivou krásu okolí Jáchymova. Největší poklad je ovšem hluboko v podzemí. Nikde jinde na světě nemají lázně s tak výrazně léčebnými účinky radonové vody jako v Jáchymově. Spa hotel Radium Palace, neoklasicistní hotelový palác, byl postaven v roce 1912 podle projektu Gustava Brinnigena pro vídeňskou akciovou společnost, v jejímž čele stál hrabě Arnošt Silva Tarrouca. Po 1. světové válce byl rozšířen o terasu s balustrádou. Od roku 1924 byl pronajat proslulým hoteliérům Urbanovi a Šroubkovi. Na konci 20. století prošel generální rekonstrukcí a modernizací, která mu vrátila jeho skvostnou krásu. Spa hotel Radium Palace, to je teď vše pod jednou střechou. Gastronomie šitá na míru labužníkům, vegetariánům i těm, co chtějí sundat nějaká ta kila. Špičkové spa & wellness. Celkem 157 stylových pokojů je rozděleno do pěti kategorií: apartmán, superior plus, superior, de luxe a IA kategorie. Komfortní apartmány Premium a Madame Curie. Pokrmy české i mezinárodní kuchyně jsou servírovány ve čtyřech restauracích. Zážitkové nebo degustační menu lze ochutnat v Modré restauraci, Prosklená kavárna je vyhlášená flambovanou kávou a dortem Radium Palace. Dále jsou k dispozici letní terasa, taneční bar s původním interiérem a živou hudbou či malý vodní svět. Společenský sál je místem pořádání koncertů, plesů, svatebních hostin, ale i seminářů a školení.

Spa hotel Radium Palace

27. 10. 2014

Špičkoví specialisté, vysoce odborný a vstřícný personál, nejmodernější metody fyzikální terapie a rehabilitace – touto charakteristikou jsem oslovil ředitelku jáchymovského spa hotelu Radium Palace paní Jaroslavou Vlčkovou.
Paní ředitelko, jste držiteli certifikátu EuropespaMed, jímž Evropský svaz lázní z pohledu kvality a odborné péče, hygieny apod. garantuje dosažení úrovně nejlepších evropských lázeňských zařízení.
V oblasti spa se zaměřujeme zejména na pohybový aparát. Našimi základními léčebnými produkty jsou Tradiční jáchymovská kůra a Radonové koupele. Důležitou složkou léčby je rehabilitační péče, jejímž základem jsou tradiční měkké mobilizační techniky, senzomotorická cvičení, škola zad a reflexní metody.

Spa Radium Palace je i místem pro intenzivní regeneraci a relaxaci.
Během víkendových či týdenních pobytů lze vyzkoušet některou z blahodárných přísadových koupelí či speciální masáže jako thajské anticelulitidní, lávovými kameny, reflexní masáž plosky nohy atp. Pro páry je určená vířivá koupel Afrodité, kterou je možné doplnit romantickou večeří při svíčkách. Ne náhodou je tento program žhavou jedničkou ve výběru dárků. Novinkou je anti-aging program Rituály královny Kleopatry.

Jáchymovsko skýtá nevšední zážitky po celý rok. Na přírodní i historické dědictví tu lze narazit na každém kroku.
Jáchymov je nejen místem, kde se zrodil americký dolar a začal atomový věk. Je tu Knihovna latinské školy z roku 1624, špitální kostelík, muzeum Královská mincovna. Klínovec, nejvyšší hora Krušných hor, s lyžařským areálem, je ideální pro milovníky zimních sportů. Bez čekání na lanovky si zalyžujete na sjezdovkách i na upravených běžkařských tratích a můžete i na U-rampu; zajistíme skipas i skibus. A z hor pak přímo do bazénu, sauny či vířivky. Tyto služby doplňujeme kosmetickým studiem a kadeřnictvím. Zábava tu nezamrzá ani v létě. Lesní terény jsou protkány značenými trasami a cyklostezkami. Máme tu úschovnu kol a těm, kdo si nepřivezou vlastní, je zapůjčíme. Nebo si můžete zahrát tenis, pétanque nebo minigolf.

Radium Palace je i místem konání MICE akcí.
Ano, pro firemní a další setkání zajišťujeme kompletní servis včetně technického zázemí. Náš společenský sál má špičkovou akustikou. Radium Palace pro své akce volí nejen firmy, ale k pracovnímu jednání si jej vybral i český prezident.


Archiv vydání

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001

AKTUÁLNÍ ČÍSLO
VŠUDYBYL 02/2020
02/2020 číst aktuální číslo
Czt