Menu

Spa & wellness hotel Alexandria tvoří dvě propojené budovy. Ta původní si udržela kouzlo třicátých letech minulého století s noblesní Francouzskou restaurací a nočním klubem. Nová, spa & wellness část, zase nadchne svým špičkovým moderním vybavením. Jejímu prvnímu podlaží, ve stylu starořímských lázní, vévodí bazén se dvěma slunci z čtyřiadvace­tikarátového zlata, vodním zálivem, masážními tryskami a dvěma protiproudy. Druhé podlaží je inspirováno starořeckým labyrintem. Ocitnete se v prostředí rozličných vůní a barev, kde lze vyzkoušet lázně různých teplot a přísad – parní, bylinkovou či solnou lázeň, laconium, finskou saunu nebo orientální parní lázeň rasul. Do wellness mají ubytovaní hosté volný přístup. Spa tvoří tradiční lázeňské procedury, uhličité koupele v přírodní léčivé minerální vodě, hydromasážní a perličkové koupele, rašelinové obklady, léčebné a relaxační masáže, tělové zábaly. Ty spolu s peelingy a beauty službami bývají součástí wellness balíčků. Soukromí najdete v privátním wellness. Fitness je nejlépe vybaveným v Luhačovicích: nejmodernější posilovací stroje, běžecké trenažéry, ergometry a multifunkční kladková věž. Hotelové a wellness služby jsou přístupné od 12 let a pouze v doprovodu dospělé osoby.

Spa & wellness hotel Alexandria****

27. 10. 2014

S ředitelkou luhačovického Spa & wellness hotelu Alexandria Ing. Miloslavou Fialovou se potkáváme 15. září 2014.
Paní ředitelko, letos je to pětasedmdesát let, co byl váš hotel otevřen.
Ano, má velkou tradici. Alexandria byla vždy hotelem s vysokou úrovní služeb, který si oblíbily dobové osobnosti včetně předních politiků, osobností kultury a populárních filmových herců. V polovině devadesátých let Alexandrii koupila akciová společnost Lázně Luhačovice a po rozsáhlé rekonstrukci během let 2008–2010 úspěšně navázala na jeho tradici i věhlas.

To ilustruje i obsazenost a využití konferenčních prostor.
Navzdory tomu, že Alexandria není prvoplánově konferenčním hotelem (jsme zařízením určeným zejména k relaxaci a odpočinku), jsme se stali oblíbeným místem i pro podniková školení, výjezdní zasedání firem apod. Naše zázemí jim vyhovuje, nejen co se týče uživatelského komfortu a technického vybavení, ale jsme s to jim zajistit veškeré služby, které si přejí.

Co čeká hotelnictví v Česku?
Záleží na tom, jak se bude vyvíjet ekonomika v naší zemi, zda si například hosté příliš nezvyknou slyšet na různé „slevomaty“ a v neposlední řadě jaká bude jejich představa kvalitního odpočinku, relaxace a regenerace sil. Jsem přesvědčena, že kdo je šikovný a má dobrou úroveň služeb, nepotřebuje se cenově podbízet. Samozřejmě může přijít období, které je třeba překlenout, ale diskontní prodej hotelnictví neprospívá. Po období, jež bylo provozování hotelů méně příznivé, snad přicházejí lepší časy. Většina hotelů už cítí oživení, i když mohu konkrétně hovořit jen za ten náš, který je součástí akciové společnosti Lázně Luhačovice. Opakovaně nás navštěvují hosté z Česka i zahraničí, kteří k nám jezdí za regenerací a léčivými přírodními zdroji. Myslím si, že budoucnost patří hotelům, které již nebudou pasivními poskytovateli ubytování, ale budou muset aktivně hledat cesty, jak hosta uspokojit, odhadnout jeho potřeby a správně načasovat odpovídající nabídku. Nezbytnou podmínkou bude dobře své klienty znát. A to je i naším cílem.

Domácí klientela je v případě mezinárodních turbulencí zárukou stability podnikání.
Česká klientela si náš hotel oblíbila už před pětasedmdesáti lety a dodnes jí to vydrželo. Alexandrii navštěvují i hosté z Rakouska, Izraele, Ruska a dalších zemí. Největší, 70% nárůst návštěvnosti jsme zaznamenali u našich sousedů ze Slovenska. Hotel poskytuje komplexní služby. Zaručujeme jejich vysokou kvalitu a snažíme se o originalitu. Vyhledávána jsou i naše gastronomická střediska, zejména luxusní Francouzská restaurace a noční klub. Nabízíme, zážitkovou gastronomii, regionální a sezonní pokrmy, brunche, barbecue na terase aj. Naše Francouzská restaurace je místem rodinných oslav a významných setkání. Dodnes zde před hosty flambujeme, dohotovujeme pokrmy či šambrujeme koňaky. Základem naší nabídky jsou krátkodobé, především víkendové pobyty s rozmanitými variantami procedur – kosmetických, léčebných i wellness. Všichni ubytovaní klienti mají celodenní přístup do wellness i do fitness, který je zahrnut v ceně pobytu. Těší nás, že se nám hosté stále častěji vracejí – jistě je to nejen hotel Alexandria, který si oblíbili, ale i samotné Luhačovice se svými léčivými prameny, krásnou architekturou a přírodou.


Archiv vydání

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001

AKTUÁLNÍ ČÍSLO
VŠUDYBYL 02/2020
02/2020 číst aktuální číslo
Czt