Menu

Société Générale Equipment Finance slaví 15 let na českém trhu

31. 08. 2011

Eva Jiránková

Société Générale Equipment Finance Czech Republic je jednou z předních leasingových společností v České a Slovenské republice. Jako jedna z mála místních finančních institucí poskytuje produkt připravený přímo na míru pro pořízení letecké techniky i vrtulníků. Zajišťuje také financování výrobních, stavebních a polygrafických strojů, zemědělské a lesnické techniky, prostředků hromadné přepravy zboží a osob, a také v oblasti high-tech. Evropská skupina Société Générale Equipment Finance získala v roce 2010 dvě prestižní ceny v kategoriích Evropský pronajímatel roku (European Lessor of the Year) a Finanční poskytovatel roku (Vendor Finance Provider of the Year).

S obchodní ředitelkou Société Générale Equipment Finance Czech Republic Evou Jiránkovou se potkáváme 8. června 2011 na společenské akci v zahradách Trojského zámku, kde společnost slaví své patnáctileté výročí působení na českém trhu. Jak na tyto začátky vzpomínáte?
Začínali jsme už v roce 1995, kdy jsme náš vstup na český trh připravovali. V roce 1996 jsme byli formálně zaregistrováni pod jménem DB Leasing s.r.o. S potěšením mohu konstatovat, že všichni pro společnost důležití zakládající členové, paní Marcela Fikrlová, pan Pavel Buček i já jsme zůstali pod vedením generálního ředitele pana Reinholda Knödla naší firmě věrní. Za těch patnáct let se nám podařilo vybudovat silnou leasingovou společnost, čtvrtou největší na českém trhu. V dnešní době financujeme nejen dopravní, výrobní, stavební a zemědělskou techniku, ale nabízíme našim klientům i financování pro objekty, které do nedávné doby nebyly až tak běžné. Jedná se například o oblast high-tech, která zahrnuje software, hardware, medicínské přístroje a kancelářskou techniku. V tomto segmentu máme v současné době více než 40% podíl v České republice.

Co plánujete pro své klienty v nadcházejících letech?
Jedna významná událost, která s naší další expanzí souvisí, je změna ve vlastnické struktuře. V květnu letošního roku odkoupila Komerční banka 50,1% vlastnického podílu v naší společnosti, a stala se tak majoritním vlastníkem. Zbývajících 49,9 % vlastnického podílu si ponechala Société Générale Equipment Finance International GmbH. Tento krok nám umožní nabídnout komplexní finanční služby skupiny Komerční banky. Naše produkty můžeme teď v daleko větším měřítku nabízet i klientům banky. Ti díky tomu využijí jednodušší proces schvalování, zvláště pak u objektů, u kterých je možné opřít financování o jejich hodnotu jako aktiva. Nemusí své ekonomické podklady předávat na dvě nezávislé instituce. Mnohem větší počet klientů teď získá jednoduchý přístup k našim službám.

V souvislosti s hlavním tématem tohoto vydání – leteckou dopravou – si dovolím podotknout, že jste již několik let proslulí financováním letecké techniky, a to jako lídr na českém i slovenském trhu, ale nejen tím.
Ano, leteckou techniku financujeme od roku 2005. Dnes se zabýváme i transakcemi v oblasti železniční kolejové techniky nebo v oblasti financování nemovitostí. Naše společnost je unikátní flexibilním řešením finančních potřeb zákazníků. Neomezujeme se totiž pouze na leasing, ale nabízíme různé produkty financování, a to i prostřednictvím účelových půjček na pořízení konkrétních aktiv, odkupu pohledávek z dodavatelských úvěrů poskytnutých na pořízení aktiv, a mnohé další, ovšem vždy spojené s uskutečněním investice do nákupu konkrétního zařízení, hmotného, či nehmotného aktiva nebo nemovitosti. Disponujeme i dalšími zajímavými produkty financování, které na českém trhu zatím nikdo další nenabízí. Během uplynulých patnácti let se nám daří vycházet zákazníkům maximálně vstříc. Klienti jsou k nám proto velmi loajální. Oceňují to, že u nás nacházejí relevantní řešení pro pořízení konkrétního předmětu či aktiva. Chtějí-li si totiž pořídit medicínskou techniku nebo obráběcí stroj, nemůže být finanční produkt vždy stejný. Dokážeme zohlednit specifikum konkrétního předmětu, ideální délku splácení pro návratnost dané investice, nastavit správný, a to i kupříkladu nepravidelný interval splácení, který zohledňuje sezonní a jiné výkyvy v odvětví, ve kterém klient působí.


Archiv vydání

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001

AKTUÁLNÍ ČÍSLO
VŠUDYBYL 02/2020
02/2020 číst aktuální číslo